БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 25.11.2006
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: X5 3.0sd
Мечтае да кара: по често

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от RuM6n » 18 Окт 2012, 8:40

Ама и да е на баща й сервиза, това не е извинение за просташко отношение по телефона.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от miroleskov » 05 Яну 2013, 19:44

аз май ще съм първия НЕдоволен от Бова кар и крака ми няма да стъпи там освен да си купя някой аксесоар или част,че ми е най-близо....наложи се сам да ставам майстор и да разучавам колата си и да си я правя при това съм им платил....сервиза им е безобразие...Благодаря на всички колеги от форума,които ми погонаха
някой ако е любопитен цък viewtopic.php?f=116&t=299608&start=60
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от Gqbriel » 21 Яну 2013, 17:33

RuM6n написа:Ама и да е на баща й сервиза, това не е извинение за просташко отношение по телефона.

Ако е същата дама за която говорим - сте добили грешно впечатление за нея - не сме приятели ,но съм ходил доста пъти до там за различни услуги, също съм и мрънкал по телефона - жената не е технически гении нито и е това работата ,но на място е изключително услужлива ,добронамерена и учтива жена.
Поне досега съм виждал само 2 жени една по -възрастна (в повечето случаи е вдигала тя телефона) и една по-млада - аз не мога да се оплача и от 2-те....
Имам малко резерви спрямо една политика за смяна на части - но след като ми обясниха за какво става дума - се съгласих,че донякъде има логика - макар и да съм чел друго по книгите :mhihi:
Като гледам мненията е жалко за отношението на някои сервизи към клиентите им - УВИ ,докато има такива които плащат и такива ,които се чудят за цената на труда и частите - ще се коткат по-платежоспособните ,нито е само в сервизите нито ще се промени.Добре,че има колеги които разбират от автомобили да се грижат за тях :yes:
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 9.04.2010
Пол: Мъж
Кара: 320D E91
Мечтае да кара: /// G POWER

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от miro78mm » 26 Фев 2013, 11:04

Аз съм ходил и в Дару и М-Кар(Стара Загора)но от втория съм по-доволен, някак си хората са по-учтиви и по топли, абе изобщо обръщат ми повече внимание, отговарят ми на въпросите без да си личи, че се изнервят, защото знаете като почнеш да им се пречкаш покрай колата и задаваш постоянно въпроси, се усеща когато се изнервят. В Дару всички се държат все едно сервиза е на бащите им( е вярно тогава бях с Е46) но според мен това няма значение. Като клиенти трябва да получаваме еднакво отношение независимо от модела на колата :yes:
Изображение
Казват, че човек се отнася към колата си, както към самия себе си.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 06 Апр 2013, 17:31

Добре, как е възможно от Камор да има толкова оплаквания и въпреки това да са най-големите и да продължават да имат толкова клиенти, включително дипломатически автомобили и т.н? Възможно ли е е да тенденциозно това обслужване при по-стари коли(модели) или за такива които не са закупени от тях просто да не си дават зор? Някой има ли поглед дали има подобрение в сервизното обслужване в последно време?

Скоро си вземам нова кола и сегашният собственик директно ми каза да не ходя в Камор и Дару, въпреки че е купена нова точно оттам :| :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от bangelov » 28 Юни 2013, 21:17

Искам да изкажа благодарност към Камор :) Колата ми е застрахована в Армеец и имах щета на предната броня, понеже застрахователите единствено работят с този официален сервиз в София отидох там (аз исках Дару, но уви Армеец не работи с тях). Всичко беше като по книга, много съм доволен от качеството на работа и спазването на срокове :bowdown:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 31.10.2013
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320xd F30

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от niki_e90 » 31 Окт 2013, 14:21

Добър ден и от мен ,от скоро съм във форума,но искам да си изкажа скорошното наблюдение от Дару Кар и да ви кажа честно много добре се преставиха и ми обслужиха колата,е аз колата я купих от тях на 140 000км 320 Е90 автоматик но да бяха честни с мен и коректни казаха ми че колата има за правене кормилен накрайник и семерини и гарнитури. Казаха че стрували ремонтите 2000лв при тях но колата я дадоха за 12 000лв и аз се съгласих, и после им оставих и дая обслужат: водна помпа,ремъци и ролки ,всички масла и течности включително на автоматика и всички филтри и зимни гуми рън-флат и всичко това излезе 5000лв. знам не е евтино но пък я обслужиха за два дена и беше дори измита и ми издадоха сервизна книжка и гаранция за частите 1година или 50 000км. Така че аз съм доволен. Със предишната ми е36 съм ходил при Ясен в Хаджи Димитър и от там бях много доволен и пак бих утишъл,просто Е90 я купих от Дару те бяха направили и диагностиката и затова я правиха те,иначе при ясен сигурно поне 1000лв надолу щеше да е!
Поздрави на всички!!!
BMW трите букви за душата, BMW трите знака на съдбата

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 27.10.2013
Кара: e92 330xd
Мечтае да кара: M4

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от dimkov » 23 Фев 2014, 19:39

Здравейте,
Моля да ме извините, ако не това е мястото за моя въпрос.
Имам Е92 330xd. Искам да и направя основен преглед, ей така за всеки случай, въпреки че нямам оплаквания.
Според вас къде е най-подходящото място в София и колко ориентировъчно би струвало.

Благодаря!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 20.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: бензинояд

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от sapio » 24 Фев 2014, 7:28

dimkov написа:Здравейте,
Моля да ме извините, ако не това е мястото за моя въпрос.
Имам Е92 330xd. Искам да и направя основен преглед, ей така за всеки случай, въпреки че нямам оплаквания.
Според вас къде е най-подходящото място в София и колко ориентировъчно би струвало.

Благодаря!


Първо - оторизираните сервизи - Камор и Дару.
Второ - доверен твой майстор. Вероятно нямаш такъв, щом питаш къде.
Трето - форумен майстор. Лично аз мога да ти препоръчам Явор от Мирафиори. Намира се под басейна на ЦСКА, срещу сервиза на Дунев. От форумните само за него мога да дам положително мнение.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 16 Апр 2014, 13:15

Ехх, Ауто Бавария(Камор) за пореден път ми паднаха в очите, сигурно им влиза в работата да се пробват да ти набутат ремонт от който нямаш нужда, гонят таргети и т.н., ама много грубо наистина. Тампоните били за смяна, напукани, тропала и тн. Добре, как на мен не ми тропа, а на пича за 100 метра да я вкара отзад му притропа, не знам. И си викам, ааа не, отивам за второ мнение в Дару, за там една лоша дума не мога да кажа, пълен преглед на ходова част. Вкараха ме и мен да гледам, двама човека я гледаха, струваха, няма точка казват, евала. Какво търсим всъщност, ами това и това. Хахахах, смяха се, смяха се хората, пълни глупости. Най-вероятно даже нямаше да ми сменят тампоните в Камор, толкова са читави. Ама картата щаха да чарджнат, със сигурност ;)

Та така, в милата ни родина, да се чудиш на кого да вярваш, на официални ли, на неофициални ли, на ТВ7, на Канал 1 ли ;) Божа работа!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kraska » 16 Апр 2014, 15:10

То и на мен в офиц. сервиз ги запитах колко ще струва смяната на повдигачите на N52, и ми вкараха оферта към 3000лв :). Презастраховали се били...... не бе валове, не бе чудо. Така и не се свързаха повече с мен, а обещаха.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от stocky » 16 Апр 2014, 15:11

Затова ползвам новата услуга Активно приемане. Влизаме с приемчика заедно в сервиза да оглеждаме колата и при нужда се возим заедно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 10.09.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от McClane » 16 Апр 2014, 21:10

БГ Дилърите са под всякаква критика, при това не от вчера и от днес...
Ще споделя малко опит с чуждите от предната седмица :arrow:
В момента съм в Австрия и ми светна датчика на накладките...реших да отскоча до местния дилър за инфо. Исках да попитам само колко струват накладките при тях. Момичето от информация бързо ме препрати при приемчика, който веднага излезе с мен при колата, огледа я външно и после реши, че е по-добре да я вкара вътре на подемника в сервиза :!: Та вкара ми колата, огледа добре накладките и дисковете и ми препоръча да сменя само задните заедно с дисковете. След това ми даде оферта за частите и труда...500евро :mhihi: Интересното е че цените на частите са по-евтини от тези, които са в сайта на Дару...тая доставка до БГ явно доста оскъпява :mhihi:
Както и да е...обърнаха ми внимание хората, въпреки че съм чужденец с БГ-кола и въпреки че имаше и други клиенти в момента :!:
И най-важното...не ми взеха пари :mhihi:
Само за сравнение...есента си карам колата във Варна Карс за диагностика. Чаках 2 часа, въпреки че имах записан час...Накрая идва приемчика и вика...добре ви е колата, няма грешки...заповядайте да си платите на касата :mhihi: Около 90лв по спомен :confused:
И последно сравнение...тук в Австрия в момента имат акция пролетен преглед, който струва 35евро и включва външен оглед на автомобила и диагностика...Реално диагностиката тук излиза 70лв с/у 90лв в БГ :idea:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от kolp » 17 Апр 2014, 5:20

McClane написа:БГ Дилърите са под всякаква критика, при това не от вчера и от днес...
Ще споделя малко опит с чуждите от предната седмица :arrow:
В момента съм в Австрия и ми светна датчика на накладките...реших да отскоча до местния дилър за инфо. Исках да попитам само колко струват накладките при тях. Момичето от информация бързо ме препрати при приемчика, който веднага излезе с мен при колата, огледа я външно и после реши, че е по-добре да я вкара вътре на подемника в сервиза :!: Та вкара ми колата, огледа добре накладките и дисковете и ми препоръча да сменя само задните заедно с дисковете. След това ми даде оферта за частите и труда...500евро :mhihi: Интересното е че цените на частите са по-евтини от тези, които са в сайта на Дару...тая доставка до БГ явно доста оскъпява :mhihi:
Както и да е...обърнаха ми внимание хората, въпреки че съм чужденец с БГ-кола и въпреки че имаше и други клиенти в момента :!:
И най-важното...не ми взеха пари :mhihi:
Само за сравнение...есента си карам колата във Варна Карс за диагностика. Чаках 2 часа, въпреки че имах записан час...Накрая идва приемчика и вика...добре ви е колата, няма грешки...заповядайте да си платите на касата :mhihi: Около 90лв по спомен :confused:
И последно сравнение...тук в Австрия в момента имат акция пролетен преглед, който струва 35евро и включва външен оглед на автомобила и диагностика...Реално диагностиката тук излиза 70лв с/у 90лв в БГ :idea:


Варна Карс са такива тепегьози че при тях ходя само и единствено по принуда. Ама на, ТИМ-аджийска история, толкова.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 137
Регистриран на: 17.02.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 325i
Мечтае да кара: 650i

Re: БГ БМВ дилъри - вашите мнения и впечатления.

Мнение от bELiAr » 03 Юли 2014, 17:06

Включване от Дару Кар : искам да станат официален сервиз на Дачия, защото БМВ-та не могат да оправят.
Докато бях из София ми блокира заден спирачен апарат и отидох в Дару понеже очаквах качествено обслужване.
650 лв за накладки и дискове по-късно и уговорката ,че са го раздвижили и всичко е наред се прибрах в Пловдив.
На другия ден тръгнах за морето и на 20км от Пловдив хайде пак ..
Колата пред блока разглобяване с тате ... апарата пълен с ръжда - раздвижили са ми оная работа демек ...
Чистене шкурка и сега този ми е най-хубавия апарат.
Бяха ми натегнали и ръчната да държи по-добре ... ами на едното колело жулеше и ми понатърка новия диск...
Общо взето 1 от 3 оправиха за 3 пъти по-висока цена, развалиха новото и пропуснаха да отстранят Причината за проблема.

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook