Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от BaDxBoY » 01 Авг 2018, 19:48

NeRoX написа:Здравейте, колеги! Навигацията ми е голямата със сензорните бутон с цифри на тях. Би трябвало да е Professional. Това нещо чете ли mp3 от CD-та или DVD-та? Как мога да разбера каква точно е навигацията ми и с каква версия на firmware-a e? Благодаря предварително!


Чете, аз така слушам музика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от exc » 01 Авг 2018, 21:18

NeRoX написа:Здравейте, колеги! Навигацията ми е голямата със сензорните бутон с цифри на тях. Би трябвало да е Professional. Това нещо чете ли mp3 от CD-та или DVD-та? Как мога да разбера каква точно е навигацията ми и с каква версия на firmware-a e? Благодаря предварително!

Чете .mp3 и от двата слота.
Аз не ползвам навигацията и слушам от DVD слота, тъй като събирам доста повече музика на един диск.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 270
Регистриран на: 17.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 320d
Мечтае да кара: Ferrari
Детайли за колата: M47D20 6MT

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от NeRoX » 02 Авг 2018, 9:25

Здравейте!

Благодаря за информацията! Аз вчера пуснах да "изгоря" едно CD с mp3, бутнах го в чейнджъра отзад и си тръгна. Четох в някви Щатски форуми, че колите с голямата навигация можели да четат mp3 само, ако имат чейнджър в багажника, затова го сложих и там диска. Даже не тръгна от първия път, като го сложих в първия слот, а от втория път в третия слот. DVD слота отпред май ще си го ползвам за навигацията поне за сега. Вчера си записах и картите за 2018 и ми е екстра. Само не разбрах за какво служи другия слот за диск над DVD-то. Те са два. И той ли е DVD или?

Също да питам и как мога да проверя с кой версия на софтуера съм и коя е последната? То изобщо дали ще си заслужава ъпдейтването... Чух, че е възможно да се прецака навито при ъпдейта.

Искам да питам и за Service check-а. Той дава ли реална информация за състоянието/износеността на частите или е просто като часовник, който ти следи кое кога си сменил. Аз го проверих днес и всичко свети в зелено OK без течността за спирачките. Тя е в жълто с удивителна. Накладките също светят в зелено, а задните ги няма никакви. В предните има малко, ама е малко. Очаквах, че трябва да светят и те. Като цяло мога ли изобщо да разчитам за нещо на този чек?

Благодаря предварително за отговорите! ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от andy » 02 Авг 2018, 9:35

Работи коректно ако са занулени след подмяна, а не за продаване на колата и да свети всичко в зелено

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от BaDxBoY » 08 Авг 2018, 15:44

Днес записах диск от темата на първата страница. Записах диск номер 3 за България .
Колата ми е е90 с голямата навигация и бутоните отдолу. Навигацията работи на 100%, но беше със доста стара карта. Записах го както трябва сложих го и ми изписа нещо си да изключа колата за 5 минути и да заредя наново. Проблемът е, че след това ми изписва Please insert DVD disc, а той си е вътре. Стария диск също спря да работи. Има ли някакъв трик, който трябва да направя или е мъзвожно да ми е изгорял ДВД четецът изведнъж ? Направих ресета с 3-те бутона и пак нищо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Dextuar » 08 Авг 2018, 15:57

BaDxBoY написа:Днес записах диск от темата на първата страница. Записах диск номер 3 за България .
Колата ми е е90 с голямата навигация и бутоните отдолу. Навигацията работи на 100%, но беше със доста стара карта. Записах го както трябва сложих го и ми изписа нещо си да изключа колата за 5 минути и да заредя наново. Проблемът е, че след това ми изписва Please insert DVD disc, а той си е вътре. Стария диск също спря да работи. Има ли някакъв трик, който трябва да направя или е мъзвожно да ми е изгорял ДВД четецът изведнъж ? Направих ресета с 3-те бутона и пак нищо.

Изкарай и вкарай диска на наново или му направи ресет на модула през диагностика.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Optrop » 22 Авг 2018, 11:48

Здравейте. Нов съм в форума. Четох доста от темата и видях,че има доста хора които са наясно с тези модоли. Проблема ми е, че нямам радио. В сив цвят е и немога да го пусна. Приятел като чете с някъква програма дава отворена верига. Всичко останало си работи. С профешънал съм. Дайте съвет къде да е карам в Пловдив. Благодаря предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от mityo105 » 22 Авг 2018, 12:08

Колеги имам cic навигация и проблема е с контеолера .Мога ли да го заменя с nbt контролер от f30? На външен вид са еднакви и буксата е с 4пина

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, F21 120xd

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от dmblagoev » 22 Авг 2018, 12:57

Optrop написа:Здравейте. Нов съм в форума. Четох доста от темата и видях,че има доста хора които са наясно с тези модоли. Проблема ми е, че нямам радио. В сив цвят е и немога да го пусна. Приятел като чете с някъква програма дава отворена верига. Всичко останало си работи. С профешънал съм. Дайте съвет къде да е карам в Пловдив. Благодаря предварително!

Здравей, Ацалов ще ти свърши работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Dextuar » 22 Авг 2018, 13:02

mityo105 написа:Колеги имам cic навигация и проблема е с контеолера .Мога ли да го заменя с nbt контролер от f30? На външен вид са еднакви и буксата е с 4пина
Можеш, ама няма да работи ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от mityo105 » 22 Авг 2018, 14:24

dextuar написа:
mityo105 написа:Колеги имам cic навигация и проблема е с контеолера .Мога ли да го заменя с nbt контролер от f30? На външен вид са еднакви и буксата е с 4пина
Можеш, ама няма да работи ;)

А какво трябва да се направи ,че да тръгне или няма никаква надежда ? Контролера е cic nbt 07.07.2012 а моя е само cic 2009

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от MadChicken » 25 Авг 2018, 16:11

Надежда всяка тука оставете :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Satanism » 29 Авг 2018, 11:40

mityo105 написа:Колеги имам cic навигация и проблема е с контеолера .Мога ли да го заменя с nbt контролер от f30? На външен вид са еднакви и буксата е с 4пина

Какви точно проблеми имаш с контролера?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.07.2018
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Zaprqnow » 30 Сеп 2018, 13:31

Здравейте колеги.Имам проблем с Bluetooth на Professional navigation ( https://www.youtube.com/watch?v=IQvrb0hSv0Q ) , същият като на клипа.Ще съм ви много благодарен ако някой може да ми помогне ? :)

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Atsalov » 30 Сеп 2018, 16:51

Нямаш проблем, просто не работи или го няма изобщо ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook