Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 18.07.2018
Пол: Мъж

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Zaprqnow » 04 Яну 2019, 1:03

Здравейте колеги. Бих искал да попитам дали има някой, които е сменял навигация ( Professional - CCC ) с ( Professional - CIC) ? Тъй като разбрах, че CIC има повече неща от CCC. Благодаря Ви предварително. :wave: :wave:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от vld » 04 Яну 2019, 8:56

Zaprqnow написа:Здравейте колеги. Бих искал да попитам дали има някой, които е сменял навигация ( Professional - CCC ) с ( Professional - CIC) ? Тъй като разбрах, че CIC има повече неща от CCC. Благодаря Ви предварително. :wave: :wave:

Има колега, трябва ти комплект навигационен модул, екран, джойстик, кабел за монитора и кабел за ЮСБ в жабката.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Мечтае да кара: X5 ///M

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от abefen » 10 Яну 2019, 18:53

Здравейте колеги. До скоро бях с професионал ЦД без навигация с ЮСБ в жабката. Сложих ЦЦЦ навигация големият дисплей обаче не ми засича ЮСБ-то. Дали трябва да се кодира нещо ? Благодаря преддварително!
м50 + турбо....безценно ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 16.06.2016
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: BMW 3er e92 330d 6МТ

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Kostadin` » 17 Яну 2019, 12:31

abefen написа:Здравейте колеги. До скоро бях с професионал ЦД без навигация с ЮСБ в жабката. Сложих ЦЦЦ навигация големият дисплей обаче не ми засича ЮСБ-то. Дали трябва да се кодира нещо ? Благодаря преддварително!

Да,трябва да се кодира в модулите,да го отчита.C MULF - 2 HIGH ли е колата?При тези коли нищо не става с Plug&Play. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 22.01.2017
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M3 F80

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от M0n57eR » 11 Мар 2019, 22:59

Здравейте колеги!

Колкото повече чета за навигациите толкова повече се обърквам :kuku:
Нещата които знам със сигурност са:
Имам бизнес навигация CIC 2009 с Юсб в подлакътника и Motion карти, които не са ъпдейтвани никога. В менюто пише 2009.
Първият ми въпрос е дали може да се сложат карти от 2018 година и дали няма да има проблем с размера на хард диска? (Някъде в нета четох подобна тема)
Вторият ми въпрос е дали ще има нужда от ъпдейт на цялата система, за да мога да ъпдейтна картите?
Третият ми въпрос е дали мога да си сваля 1б файла с Енет и Е-сис или ще трябва да се използва ИКОМ?

П.С. Магнет линка за Motion картите в темата за CIC/NBT няма никакъв сийд :( , дали някой неможе да помогне по въпроса :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.10.2008
Местоположение: София
Кара: E36

Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Macros » 18 Мар 2019, 0:20

Здравейте колеги, имам няколко лаишки въпроса за навигация Professional на е90 lci. Картата ми е 2012г, как и къде да отида за да ми качат нови карти ( за София)на бг и европа, съответно и с камерите за скорост по възможност?
Възможно ли е да се пуска телевизия (и как става ) през навигацията?
Също така в колата има песни без да има сиди - да разбирам ли че мога да си кача музика на хард диск на колата (и как става)? Благодаря предварително!



Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 162
Регистриран на: 17.10.2008
Местоположение: София
Кара: E36

Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Macros » 07 Май 2019, 19:04

Колеги не съм сигурен дали моя проблем е за тази тема, тъй като се отнася за хард диска ( по-точно музикалната колекция). Като вляза в Music collection, като че ли навито забива, започва да мисли и излиза тази кртина:
Изображение

И така “мисли” без никаква промяна, докато не се откажа да се возя на тишина и не пусна флашка/радио
Разкачането на акумулатора не помогна.
Ще съм благодарен за идеи за решение на проблема.
Колата е Е90 LCI, с новия Idrive (с многото копчета)




Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от Leon » 08 Май 2019, 22:43

Macros написа:Здравейте колеги, имам няколко лаишки въпроса за навигация Professional на е90 lci. Картата ми е 2012г, как и къде да отида за да ми качат нови карти ( за София)на бг и европа, съответно и с камерите за скорост по възможност?
Възможно ли е да се пуска телевизия (и как става ) през навигацията?
Също така в колата има песни без да има сиди - да разбирам ли че мога да си кача музика на хард диск на колата (и как става)? Благодаря предварително!

Sent from my iPhone using Tapatalk

На повечето въпроси има отговор в темата. Описано е как се качват карти. За телевизията потърси отделно, с кодиране става. Музиката на хард диска се качва през USB входа в жапката.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от iasend » 24 Май 2019, 9:06

От няколко дни навигацията не ме засича правилно...всичко работи все едно няма никакъв проблем но ме позиционира грешно на картата с няколко километра отклонение...примерно съм в центъра а ме позиционира в студентски град...пробвах да рестартирам но след това пак не ме позиционира правилно..някакви идеи какво да правя. Навигацията е CCC на е91

FC BAYERN
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 11.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 17' 540 I
Мечтае да кара: Безаварийно

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от ivo1bg » 24 Май 2019, 9:25

Нямаш връзка с антената. Провери кабела и самата GPS антена.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 12.11.2018

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от NSN7Panda » 01 Юни 2019, 13:27

Здравейте колеги,
искам да резюмирам и също така попитам относно така желаните ъпдейти на навигациите.
Автомобила е е91 2006г бизнес навигация S606A. Колата е купена "нов внос" преди няколко месеца като с нея имаше и диск (от 2006г на бмв). Навигацията е със стрелки и това което искам да споделя като знания и след това въпроси са следните неща:
1. За да работи една навигация с 2д изображение дори и бизнес да е трябва двд модула да поддържа M-ASK II, тази опция идва с новите фейслифтови автомобили след 2007г. Също така трябва антената/GPS модула да работи за да имаш въобще навигация.
2. Ако искам да направя ъпгрейд само ( не към профешънъл), ами да си остана с бизнес навигацията, но само модула да сменя. Дали това което е необходимо е съответно -> двд модул от кола с бизнес навигация след 2007г. Инсталирането след това чисто хардуерно, трябва да се напасне освен с лайсната ами и това да има отпред подгрев и парктроник, също така и отключване software-но.
3. До колкото успях да разбера също така бизнес екран (малък 6.6') с двд модул от профешънъл навигация няма как да бъдат свързани. Или се прави цял ъпгрейд и се слага ССС Professional навигация -> модул, екран, копче, лайсни и софтуерно отключване или не става.
Ако греша някъде ме поправете, също така ако има линкове към други теми препратете.
Та това което просто искам да направя е смяна на двд модул от такъв който е с бизнес навигация след 2007г. Има ли други неща които изпускам и трябва да знам по време на цялата тази работа.

п.с. Наясно съм че при повече възможности е по-добре да се направи цял ъпрейд към CCC Professional или CIC или дори към Андроид. Но искам да разбера и оставя бизнес навигацията на автомобила.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от chris_barnes » 02 Юни 2019, 8:09

Някой от София, който е сменял оптика на CCC и му се занимава да смени моята (срещу заплащане разбира се)? Имам нова оптика, нужен ми е само монтаж.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от R1d3r » 18 Юни 2019, 13:02

chris_barnes написа:Някой от София, който е сменял оптика на CCC и му се занимава да смени моята (срещу заплащане разбира се)? Имам нова оптика, нужен ми е само монтаж.

Sent from my BLA-L09 using Tapatalk

И аз търся, тъй като въобще не вижда, че има диск :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 17.10.2013
Кара: е34-520и, е39 525тдс ,д4д,e90 320д

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от malolitrajkata » 24 Юни 2019, 8:31

Здраявейте! Имам професионална навигация на е90 . В жабката имам юсб, ауекс и друг четец които не работят и не разчитат флашката. Някои имал ли е подобен проблем? Слагам снимка на навигацията и оборудването:
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 57500e.jpg
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 57854m.jpg

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Всичко за навигациите: BMW Business, BMW Professional

Мнение от vld » 26 Юни 2019, 10:07

Macros написа:Колеги не съм сигурен дали моя проблем е за тази тема, тъй като се отнася за хард диска ( по-точно музикалната колекция). Като вляза в Music collection, като че ли навито забива, започва да мисли и излиза тази кртина:
Изображение

И така “мисли” без никаква промяна, докато не се откажа да се возя на тишина и не пусна флашка/радио
Разкачането на акумулатора не помогна.
Ще съм благодарен за идеи за решение на проблема.
Колата е Е90 LCI, с новия Idrive (с многото копчета)




Sent from my iPhone using Tapatalk

Диска е дал фира, може да се смени с SSD IDE и всичко ще заспи ;)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook