Летни гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми?

Мнение от vvasilev1 » 13 Май 2018, 16:55

drifty написа:Странно, но не са. Унироялите са на 159, гудиърките са на 177 а контитата са почти 200 парчето.
Гудиъра се прави в голям размер само в западната част на Европа.

Континентал съм виждал в Полша.
Познай кое ще си купя.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: Летни гуми?

Мнение от motofan » 13 Май 2018, 20:04

Айде пак се почна филма, кво значение дали контито е произведено някъде в Полша или в Хановер?
Eagle F1 е много приятен, карам ги 3 ти сезон на ХаЛдито , ма е факт че sport contact сериите се държат още по добре.
Така или иначе при нормално каране няма значение дали караш с гуми за 100 или 200 кинта парчето, щото всички покриват некви общоприети стандарти.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми?

Мнение от vvasilev1 » 13 Май 2018, 20:34

Изказах лично мнение за страната където е произведен продукта.

Всеки сам да си преценява.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Летни гуми?

Мнение от DigitalExile » 13 Май 2018, 20:42

Е нищо и няма на Полша, те и двигателите на BMW вече се правят в Kитай, та Полша мисля че си е добре, ти как мислиш?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Летни гуми?

Мнение от Satanism » 13 Май 2018, 21:12

то понеже в Западна Европа, по заводите работят само англичани и германци, с бели ръкавички...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 14.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91
Детайли за колата: '11

Re: Летни гуми?

Мнение от steppenwolfbg » 14 Май 2018, 9:37

Потвърждавам отностно Бриджстоун. Твърди са и докато не загреят се пързалят доста!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Летни гуми?

Мнение от devent » 14 Май 2018, 9:49

steppenwolfbg написа:Потвърждавам отностно Бриджстоун. Твърди са и докато не загреят се пързалят доста!


+1 имал съм два чифта potenza и общо взето дори като загреят не бях доволен.

Сега съм с Continental Sportcontact 6 и мога да кажа, че съм много впечатлен от поведението им и на сухо и на мокро. В завои не се гънат и след като загреят на макс направо седят залепени на пътя. Лично тествани на пътя софия-бистрица-железница-ковачевци и обратно с много сериозно темпо.
В дъжд също не мърдат, макар и да карам една идея по-леко. За аквапланинг нямам впечатления все още.
Мнението ми е базирано на нови гуми, размер 265/30/19 размер и 225/35/19.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Летни гуми?

Мнение от drifty » 14 Май 2018, 16:34

До колкото ми е известно Конти спорт контакта е за 18 и нагоре цола вече, тоест няма гуми с нов дот за мен :(
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Летни гуми?

Мнение от ivan1212 » 02 Юли 2018, 9:40

Сега като чета темата много неща ми се изясняват. Понеже от няколко дни съм с БМВ ми прави впечатление, че при преминаване през дупки или свързващите метални части на мостовете по магистралата, колата е нестабилна. Досега съм карал коли само с предно, но се успокоявам, че може да е от гумите ми, които още не съм сменил (зимни Bridgestone).
Забелязвам, че повече коментирате Continental и Goodyear. Какво ви е мнението за Michelin Primacy и PilotSport? Аз карам малко, но най-важно ми е колата да е като залепена за асфалта. А гледам, че тези вървят по около 140 лв.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми?

Мнение от vvasilev1 » 03 Юли 2018, 4:48

ivan1212 написа:Сега като чета темата много неща ми се изясняват. Понеже от няколко дни съм с БМВ ми прави впечатление, че при преминаване през дупки или свързващите метални части на мостовете по магистралата, колата е нестабилна. Досега съм карал коли само с предно, но се успокоявам, че може да е от гумите ми, които още не съм сменил (зимни Bridgestone).
Забелязвам, че повече коментирате Continental и Goodyear. Какво ви е мнението за Michelin Primacy и PilotSport? Аз карам малко, но най-важно ми е колата да е като залепена за асфалта. А гледам, че тези вървят по около 140 лв.
Смени си амортисьорите, а не гумите.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Летни гуми?

Мнение от vld » 03 Юли 2018, 8:07

vvasilev1 написа:
ivan1212 написа:Сега като чета темата много неща ми се изясняват. Понеже от няколко дни съм с БМВ ми прави впечатление, че при преминаване през дупки или свързващите метални части на мостовете по магистралата, колата е нестабилна. Досега съм карал коли само с предно, но се успокоявам, че може да е от гумите ми, които още не съм сменил (зимни Bridgestone).
Забелязвам, че повече коментирате Continental и Goodyear. Какво ви е мнението за Michelin Primacy и PilotSport? Аз карам малко, но най-важно ми е колата да е като залепена за асфалта. А гледам, че тези вървят по около 140 лв.
Смени си амортисьорите, а не гумите.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Освен амортисьорите, бих добавил и тампоните на стабилизиращите щанги, както разбити биалетки, но те поне се чуват зверски като се разбият.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Летни гуми?

Мнение от ivan1212 » 03 Юли 2018, 8:17

vld написа:
vvasilev1 написа:
ivan1212 написа:Сега като чета темата много неща ми се изясняват. Понеже от няколко дни съм с БМВ ми прави впечатление, че при преминаване през дупки или свързващите метални части на мостовете по магистралата, колата е нестабилна. Досега съм карал коли само с предно, но се успокоявам, че може да е от гумите ми, които още не съм сменил (зимни Bridgestone).
Забелязвам, че повече коментирате Continental и Goodyear. Какво ви е мнението за Michelin Primacy и PilotSport? Аз карам малко, но най-важно ми е колата да е като залепена за асфалта. А гледам, че тези вървят по около 140 лв.
Смени си амортисьорите, а не гумите.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Освен амортисьорите, бих добавил и тампоните на стабилизиращите щанги, както разбити биалетки, но те поне се чуват зверски като се разбият.


Като гледахме историята на колата в БМВ излезе, че амортисьорите са сменяни съвсем наскоро. Но като се замисля колата вози адски твърдо, което реших, че е просто специфика на модела :). Ще се води за преглед на амортисьори и тампони значи - има ли смисъл да я карам в оторизиран сервиз и да й слагам оригинални части за тая работа? Колко би излезнала една такава смяна? Сигурно не може да се каже с точност, но горе-долу.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Летни гуми?

Мнение от host » 03 Юли 2018, 15:56

Първо ... ако са сменяни в представителство или с фактура в друг сервиз ... имат си гаранция, ходи се на тест на амортисьори (има фирми предлагат такъв тест) и проверявате ... тампоните ясно ти е положението (цени нз не карам е90).

За тампоните специално ти обръщам внимание, защото масово хората си карат с изтървали амортисьори и после се чудят защо уж всичко било сменено и ок, пък колата опасно залита, клати се и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Летни гуми?

Мнение от vixx » 03 Юли 2018, 20:11

Ако това, което усещаш е, че при бабуните и снадките на мостовете колата скача леко настрани, колкото и амортесьори да смениш ще е все тая. Е90 го прави това когато не й харесват гумите. Дори и да са нови и хубави. Беше коментирано в друга тема. Аз сложих едни на Кумхо, които не препоръчвам защото градско нямат загряване, а и май доста бързо се износват, но с тях спря да мърда колата при такива неравности.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 8.10.2017
Местоположение: Плевен/Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d

Re: Летни гуми?

Мнение от nikolai_qchev » 03 Юли 2018, 23:50

ivan1212 написа:Сега като чета темата много неща ми се изясняват. Понеже от няколко дни съм с БМВ ми прави впечатление, че при преминаване през дупки или свързващите метални части на мостовете по магистралата, колата е нестабилна. Досега съм карал коли само с предно, но се успокоявам, че може да е от гумите ми, които още не съм сменил (зимни Bridgestone).
Забелязвам, че повече коментирате Continental и Goodyear. Какво ви е мнението за Michelin Primacy и PilotSport? Аз карам малко, но най-важно ми е колата да е като залепена за асфалта. А гледам, че тези вървят по около 140 лв.


В момента съм с ContiSportContact 5 и впечатленията ми са, че сравнително бързо загряват и държат много добре на сухо - скоро през Беклемето минавах и колата никъде не мръдна грам. На мокро не съм толкова доволен. На предни коли съм бил с Continental, Bridgestone, Hankook и отново първите са фаворит

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook