Летни гуми?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Летни гуми?

Мнение от ivan1212 » 04 Юли 2018, 10:13

vixx написа:Ако това, което усещаш е, че при бабуните и снадките на мостовете колата скача леко настрани, колкото и амортесьори да смениш ще е все тая. Е90 го прави това когато не й харесват гумите. Дори и да са нови и хубави. Беше коментирано в друга тема. Аз сложих едни на Кумхо, които не препоръчвам защото градско нямат загряване, а и май доста бързо се износват, но с тях спря да мърда колата при такива неравности.
Точно така е да - като минавам през дупки и снадки се мести към 10 см надясно, но посоката на "преместване" може да идва и от посоката на движение. Към 50-80 км по-надолу по Тракия вече преди София спрях да го забелязвам това поведение, но или не е имало толкова неравности или съм свикнал. Гумите ми със сигурност са твърди и доста нови (Bridgestone Runflat) и може би им трябва време да загреят. А и това ми е първата кола със задно. Предпочитам по-мека и стабилна гума, защото аз правя 10-12 хил км на година и едва ли ще я износя бързо. Тея дни като ходя да ми видят задните накладки ще направим и пълен оглед на ходова част.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми?

Мнение от vvasilev1 » 04 Юли 2018, 10:38

ivan1212 написа:
vld написа:
vvasilev1 написа:
ivan1212 написа:Сега като чета темата много неща ми се изясняват. Понеже от няколко дни съм с БМВ ми прави впечатление, че при преминаване през дупки или свързващите метални части на мостовете по магистралата, колата е нестабилна. Досега съм карал коли само с предно, но се успокоявам, че може да е от гумите ми, които още не съм сменил (зимни Bridgestone).
Забелязвам, че повече коментирате Continental и Goodyear. Какво ви е мнението за Michelin Primacy и PilotSport? Аз карам малко, но най-важно ми е колата да е като залепена за асфалта. А гледам, че тези вървят по около 140 лв.
Смени си амортисьорите, а не гумите.

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Освен амортисьорите, бих добавил и тампоните на стабилизиращите щанги, както разбити биалетки, но те поне се чуват зверски като се разбият.


Като гледахме историята на колата в БМВ излезе, че амортисьорите са сменяни съвсем наскоро. Но като се замисля колата вози адски твърдо, което реших, че е просто специфика на модела :). Ще се води за преглед на амортисьори и тампони значи - има ли смисъл да я карам в оторизиран сервиз и да й слагам оригинални части за тая работа? Колко би излезнала една такава смяна? Сигурно не може да се каже с точност, но горе-долу.


Сменяни са амортисьори:
1. Кога са сменяни?
2. Предни и задни ли са сменяни? (Ако искаш адекватно поведение на автомобила и движение без залитания, накланяния, шумове е добре 4 нови+тампони)
3. Препоръчвам ти Sachs като марка. Предните са около 140-150 лева за брой, а задните около 100 лева за брой .

Това дето ти пишат, че е заради гуми...без коментар!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Летни гуми?

Мнение от Satanism » 04 Юли 2018, 10:56

И преди съм го писал, аз си изпатих със sachs.Бяха боклук,с фабричен дефект, ем бяха от вносителя директно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми?

Мнение от vvasilev1 » 04 Юли 2018, 11:04

Satanism написа:И преди съм го писал, аз си изпатих със sachs.Бяха боклук,с фабричен дефект, ем бяха от вносителя директно.


На два автомобила съм слагал и всичко е било точно.
Тотално стяга возията, изчезва люлеенето, изчезват една камара паразитни шумове.
Не знам защо така, колега?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Летни гуми?

Мнение от Satanism » 04 Юли 2018, 13:10

Не знам, скърцаха като студентско легло от първия метър....разкарах ги и си сложих Монро, с тях всичко беше 6....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Летни гуми?

Мнение от zaharia » 04 Юли 2018, 17:49

Колеги с амортисьорите още кое е добре да се смени, както разбирам задължително тампони, предполагам също и пружини?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Летни гуми?

Мнение от vvasilev1 » 04 Юли 2018, 18:36

Според мен тампоните са задължителни, може и прашниците+маншони.

Пружини, по-скоро не.
zaharia написа:Колеги с амортисьорите още кое е добре да се смени, както разбирам задължително тампони, предполагам също и пружини?


Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Летни гуми?

Мнение от vld » 04 Юли 2018, 21:58

М техник окачване, или Кони спорт, билщайн б8 и няма да ви подскача прескача и прочие. Вярно малко е по твърдичко ама колата става бетон, и се кара мега добре завива спира и всичко е идеално. Стандартното окачване става ако си спокоен шофьор иначе си е мекица колата с него.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Летни гуми?

Мнение от ivan1212 » 04 Юли 2018, 22:27

Може би съм се изразил малко неправилно. Като минавам през дупки или през снадките на мостовете със 120+ км/ч и колата ми се измества рязко надясно. Написал съм, че става нестабилна, което не е точна така - стабилна си е, но 10-тина см настрани :) Интересното е, че после спрях да го забелязвм това, но или съм му свикнал или гумите са загряли. Преди не съм карал нито БМВ, нито кола със задно. Иначе наистина на моменти вози като каруца, но не се клати, не скърца, като цяло няма други симптоми.
Скоро ще ида да сменя гумите и всичко ще се изясни. Ще накарам майстора да ми види амортисьорите и като цяло ходовата част. След като превантивно смених веригата се надявах да не се налага да правя и друго, но с нова кола е така.

П.П. Пуснах едно подобно мнение тая сутрин, но или не се одобрява или се е забавило. Може би изискването за одобрние на постовете трябва да отпада по-рано?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: Летни гуми?

Мнение от motofan » 05 Юли 2018, 7:30

ivan1212 написа:Може би съм се изразил малко неправилно. Като минавам през дупки или през снадките на мостовете със 120+ км/ч и колата ми се измества рязко надясно. Написал съм, че става нестабилна, което не е точна така - стабилна си е, но 10-тина см настрани :) Интересното е, че после спрях да го забелязвм това, но или съм му свикнал или гумите са загряли. Преди не съм карал нито БМВ, нито кола със задно. Иначе наистина на моменти вози като каруца, но не се клати, не скърца, като цяло няма други симптоми.
Скоро ще ида да сменя гумите и всичко ще се изясни. Ще накарам майстора да ми види амортисьорите и като цяло ходовата част. След като превантивно смених веригата се надявах да не се налага да правя и друго, но с нова кола е така.

П.П. Пуснах едно подобно мнение тая сутрин, но или не се одобрява или се е забавило. Може би изискването за одобрние на постовете трябва да отпада по-рано?

Това е по скоро субективно усещане (10 те сантиметра няма да ги коментирам щото е смешно) и аз имам подобно усещане при преминаване през подобни места ,но реално колата стои нормално на пътя и няма проблем. Разликата в поведението е осезаема защото от месец карам с нов кошник (не бмв) и куатро и всеки ден минавам през 2-3 подобни места
Преди да ми обясните да ходя да си прегледам колата ще кажа че всичко е наред амортесьорите са сменени и задните гуми са на 1000км . :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Летни гуми?

Мнение от Exclusive89 » 05 Юли 2018, 7:37

Аз имах подобен проблем и се оказаха някви носачи... И внимавайте със сервизите, като ми ги сменяха тези носачи все още не знаех за сервиза на колегата Ацалов (ако искате го разбирайте като реклама) ходих в друг сервиз и майстора разбирач ми смени задните амортисьори и каза, че ще се оправи, но топки нищо не се оправи... айде пак на сервиз пак загуба на време след смяна на въпросните носачи, нямаше го това гадно налитане встрани.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Летни гуми?

Мнение от andy » 05 Юли 2018, 9:50

В повечето случаи се сменят горните носачи и литкането от ръбчета и фуги изчезва.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Летни гуми?

Мнение от vixx » 07 Юли 2018, 19:43

ivan1212 написа:
vixx написа:Ако това, което усещаш е, че при бабуните и снадките на мостовете колата скача леко настрани, колкото и амортесьори да смениш ще е все тая. Е90 го прави това когато не й харесват гумите. Дори и да са нови и хубави. Беше коментирано в друга тема. Аз сложих едни на Кумхо, които не препоръчвам защото градско нямат загряване, а и май доста бързо се износват, но с тях спря да мърда колата при такива неравности.
Точно така е да - като минавам през дупки и снадки се мести към 10 см надясно, но посоката на "преместване" може да идва и от посоката на движение. Към 50-80 км по-надолу по Тракия вече преди София спрях да го забелязвам това поведение, но или не е имало толкова неравности или съм свикнал. Гумите ми със сигурност са твърди и доста нови (Bridgestone Runflat) и може би им трябва време да загреят. А и това ми е първата кола със задно. Предпочитам по-мека и стабилна гума, защото аз правя 10-12 хил км на година и едва ли ще я износя бързо. Тея дни като ходя да ми видят задните накладки ще направим и пълен оглед на ходова част.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk



Разгледай тази тема, колега, и ако за същото става въпрос, преди да сменяш каквото и да било, намери начин да пробваш други гуми.
viewtopic.php?f=112&t=309599

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Летни гуми?

Мнение от ivan1212 » 08 Юли 2018, 10:23

Мерси за линка, колега, очевидно няма едно мнение по въпроса, но много хора обвиняват рънфлата. Още не мога да намеря дупка в графика, за да си сложа летните гуми, колкото и тъпо да звучи, но другата седмица мисля, че ще успея.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 17.06.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d - E91 - 2008 (177 к.с.)

Re: Летни гуми?

Мнение от ivan1212 » 15 Юли 2018, 11:00

Малко да ви ъпдейтна. При мен проблемът е бил в гумите. Очевидно не съм свикнал на рънфлат, а и моите са Бриджстоун и може би още по-твърди. Като цяло гумите са нови, запазени и т.н., но в момента в който сложих обикновена лятна гума това местене по връзките на мостовете изчезна. Благодаря на всички за помощта :)

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook