318d не стартира след каране

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI 318d 105kW autom

318d не стартира след каране

Мнение от n_netov » 15 Окт 2023, 6:05

Е91 2009 N47 автомат. Колата от време навреме не пали след шофиране, гасене и опит за палене отново. До момента при първо палене за деня не го е правила. Няма значение дали престоят ще е 2 или 15 минути. Случвало ми се е и при - 15° и при +40°. В рамките на 18 месеца и 40 000км е ставало 5-6 пъти. След час примерно пали. Единственият начин за стартиране на момента е, ако подам директно напрежение към кабела на соленоида на стартера. Съответно проблемът не е в стартера, който съм проверил и е като нов.
Мерил съм въпросния кабел, който пуска соленоида и до там не стига ток. Проверени са и кабелите между акумулатора и купето, както и самите клеми на акумулатора - няма проблем там. Масата към двигателя от купето е здрава.
Всичко това ме води на мисълта, че има проблем в CAS модула (в който няма записани грешки, а и като цяло няма записани грешки колата) или в някое реле, което пуска ток към стартера. Предполагам студена спойка, но все още не съм стигнал да го отворя. Не мисля, че може да е от кабела между CAS и стартера, тъй като би трябвало да го прави по-често, ако е от него, а и няма повишено съпротивление.
Някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да може да даде някакви насоки?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: 318d не стартира след каране

Мнение от SpasT » 26 Окт 2023, 5:36

В cas модула се намира вградено реле за стартера. Трябва да се смени.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook