Градуси на парното през зимата

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 25.09.2014
Пол: Мъж

Градуси на парното през зимата

Мнение от david.bd » 19 Ное 2019, 21:34

Колеги здравейте откакто захладня забелязах че като пусна парното винаги го държа на 22-23 градуса духа леко хладко не топло след 25 градуса вече се усеща топлина нормално ли е това защото сутрин като е по студено при нагласена такава температура духа малко по топло а след обяд вън е около 15 градуса при нагласена 22-23 духа хладно

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 26.07.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Градуси на парното през зимата

Мнение от killyou » 19 Ное 2019, 22:30

Пробвай с термостати, аз бях така зимата. Големия се беше със строшени уши(тези дето държат пружината), а малкия си беше като флейта. Сега карам на 21 градуса и си лъха жега, а като паднат градусите го слагам на 23, много рядко или за малко на по-високи. Смени си и антифриза и си смени също пробките за обезвъздушаване(аз си държа две за резерва в жабката, че едно лято на е46-та стана фонтан)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Градуси на парното през зимата

Мнение от E.5KOV » 20 Ное 2019, 15:08

Нормално е при по ниска температура /примерно 3-4 градуса/вън да духа по-топло в купето от колкото когато вън е по-топло /примерно 15-16 градуса/, макар и градусите на дисплея на парното да са едни и същи. Климатика, респективно климатроника взима информация от датчика за външна температура и се саморегулира. Затова при дефектирал датчик за външна температура, цялата работа на климатроника отива по дяволите...

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook