Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Alek_SV » 22 Юни 2018, 16:15

@kolp Господин Колп , какво подяволите ше си купиш , ако имаш 25-30к и искаш да караш купе (знаем че Ф10-ката ти е лубима , но има и зблудени хора дето друго мислят, че е по-добре) ? Какво друго освен фейсова Е92-ка ? Сподели , защото се изказа че било имало напудрени по 25к , но това не била реална цена за теб .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от BaDxBoY » 22 Юни 2018, 16:20

Аз не разбирам, защо смятате че 9300 лева са малко за е91 ? И защо смятате, че е90 струва по 12 000 лева ?
Моята излиза, че е под 7000 лева.


Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 18.07.2013
Кара: E91 320d xDrive 2010 184к.с.

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от donybg » 22 Юни 2018, 16:37

BaDxBoY написа:Аз не разбирам, защо смятате че 9300 лева са малко за е91 ? И защо смятате, че е90 струва по 12 000 лева ?
Моята излиза, че е под 7000 лева.


Изображение


Моята излиза 7,300 евро. Поддържам я само в официални сервизи и в момента и сменят вериги. Дали бих я продал за 9300, според теб?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от host » 22 Юни 2018, 16:42

колеги , дишайте спокойно ... е90 постави рекорди по продажби ... не се притеснявайте, колегите търсещи си по 6хил лв коли ще си купят милионници, ще намразят марката и т.н.

не се впрягайте ;) евтиното винаги излиза скъпо, рано или късно

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kolp » 22 Юни 2018, 17:10

Нека бъдем сериозни и не се засягаме заради субективното лично мнение на един или друг :)

Двувратка не съм карал от точно 10 години, стар съм за тройка купе. Виж шестица купе/кабрио планирам след още 10г като наближа кризата на средната възраст и ми потрябва истинска пичеловка ;) Иначе е92/93 по държи цена така че цени над 20 са адекватни според мен, особено след 2010. Пак лично мнение разбира се.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 20.07.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW Е91
Детайли за колата: 325i Automatic

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от shitizreal » 22 Юни 2018, 22:10

Колега Kolp,
Може ли за малко помощ да погледнем тази Е91...уж е на 270к. но изглежда добре.
https://m.mobile.bg/details/11528960148767056
WBAUY11040A908134
$ anotha day anotha dollar $

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от kolp » 23 Юни 2018, 6:20

До 201хкм 11.2014 всичко е точно, изрядна е. После влиза на 266хкм 12.2017 в Бг. За три години няма записи и трябва да е направила 65хкм, но за предходните 3г е направила над 150хкм, така че предполагам че има около 100хкм върнати.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Dextuar » 23 Юни 2018, 10:59

:OT: Не знам защо в този форум битува мнението, че който кара 3-ка е някъв бедняк, а 5-цата я карат от баровец нагоре :kuku: Първо 3er не е най-евтиното от предлаганите БМВ-та, второ 3-ката е почти винаги по-скъпа от еквивалентна година 5-ца, защото последната излиза няколко години по-рано и първите бройки и дърпат цената надолу...
П.С: F10 е много хубава кола, но да не беше на основата на 7-ца...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 23 Юни 2018, 12:58

Па да видиш тия, които карат мерцедеси и jeep-ове, какви са баровели :mhihi: :kuku: :idea:

Не дай Боже нова Шкода, тогава не може да се говори с тях :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от apexs » 24 Юни 2018, 14:26

Взех да се оглеждам за 3ка и да чета тази тема и пак се сещам, че покупката на бмв в бг си е направо цирк :)
За инфо ако някой е решил да я гледа ... преди няколко месеца се продаваше с удар в Италия. Не е сериозен, но все пак да се знае ако някой я хареса. Може и да пазя снимки някъде .
https://www.mobile.bg/11522815142833045

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 24 Юни 2018, 14:30

това защо е толкова пари? :shock: :mhihi:

едит:

ААаааа, сега видях, че е ЧИСТО НОВА :mhihi: :clap: :lol:

ебаси... :kuku: :wave:

за 37к км успяха да набръчкат плата на задната седалка БЕЗ ДА Е СЯДАНО НА НЕЯ :mhihi: :clap: :help:
Последна промяна vicho на 24 Юни 2018, 15:23, променена общо 1 път
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2018, 15:09

Защото ти не разбираш колега. Защото тая 7 годишна 20-ка е на РЕАЛНИ(бахти, написах го и след това гледам в обявата пише същото :shock: :mhihi: )километри и е много пазена, и много читава, и много уникална, и с много екстри. Нищо, че ги няма, даже ксенони няма, за кожа да не говорим, най-грозния волан, но пък има подобието на нави. Затова е някакъв едишън, даже е снимал прага по тоя повод. Смятай пък ако е на тези километри що стоене ще е паднало и като знаем в Италия как сменят масло, тъкмо някой ще го е сменил преди да се заседи.
И последно колега, защото всеки ден се ражда по един балък, а тука ги намират. А тия където ги намират са като ей този описан тук от Декстъра, а вие всички в този форум нищо не разбирате от коли, понеже сте клавиатурни нинджи и специалисти: :mhihi:
viewtopic.php?f=4&t=129017&start=20985
Ето му курника на обява:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=7euzmd
Гледам сега писал тунинг пък не е описан какъв е. :mhihi: Иначе е 290 коня. Сигурно е качила от тунинга към 20-30, но като са умрели някакви си там са останли тъкмо 290, тоест 4 повече от заводското, но не се знае знае ли се. На всеки нормален му е ясно, че си чеше езика с тоя тунинг или може да е като на един познат миналия ден приятеля му си купил Е60 530д ЕКС, 2008-ма. Та викам му, че сигурно е дал бая пари, поне 12, той даже каза повече и че...вървяла повече. Викам му, хммм, върви повече, а пропушва ли, а отговра беше, е, ами то си е нормално, викам и на място ли, ами да, по-малко, ама пак има и аз питам има ли ДПФ... :mhihi: Сещате се за отговора. Викам ами тя като няма ДПФ е възможно и чип да има, понеже има голяма вероятност да е махан софтуерно, че иначе не се знае какво се случва. Питам ръчка ли е, казва ми автомат. Казвам, че тогава трябва веднага да го обслужи щом е и нов ФноСССС и той ми отговаря, че вече я обслужил 2700 лв. :shock: :mhihi: Викам му какво я обслужва толкова, вярно автомата и т.н. ама той вика не питай, не питай и колко я взех, не питай и колко ми излезна и понеже аз бях на гумаджията(чийто приятел в този)викам ОК, ням ада питам и тръгвам, че нямам време и без това вече.
Иначе и тя била много вардена, реални километри в БМВ :mhihi: та се чудя как изведнъж всяка втора ВИДИМО утрепана кошница има реални километри в БМВ по обявите и изобщо проверяват ли ги, а тия които карат до последно колите за обслужване в БМВ, освен масло и някоя крушка нещо друго дали сменят там? Според мен карат тия коптори известно време, забравят какво е сервиз, някой връща километража, след това минава БМВ сервиз за...тупане на стелките и хоп, ето ти влизала е БМВ сервиз и е на еди колко си км. :mhihi: Друго обяснение нямам. Щом вече и музейни Е90-ки на 30 км. има, бахти, то само от бутане напред назад в музея като вкарва и изкарва някой скорстите ще направи повече км. :mhihi:

П.п: Онова 335 горе не е обикновена тройка колеги, пак нищо не разбирате като му звъните да му обяснявате колко ви е скъпа. :mhihi: Човекът ви е написал да погледнете мобиле и карс, че до 23 нямало друга. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от BaDxBoY » 24 Юни 2018, 16:10

99% си прав. Единствено не забравяйте, че колкото и да са редки, все пак има и изключения.
Моята я продавам от половин година, на най-ниската цена е и съответно гледайки цената ще кажете, че е пълен кенеф. Е да ама според тези същите проверки в БМВ, колата 2013 е на 130 000км.
https://www.mobile.bg/11526468113774830
За тези 6 месеца, дойдоха 3-ма или 4-ма.
Първите имам видеоклип, един час клякат под колата да търсят резервната гума, щото не е под бажагника, значи е под купето. В крайна сметка казаха, че тия 3-ки стрували по 5 000 лева.

Вторите 2 момчета на по около 19, които 3 часа гледаха как се слага ключа и ме питаха що не изкача палчето отпред между бъбреците за отварянето на капака .. Предложиха ми 8000 лева и си тръгнаха.

Третите ме убиха, била на 700 000 удряна, за вериги за турбо, за скорости за не знам си какво. Ритаха гумите и джантите 5 минути, а колата е на земята. Установиха, че окачването е тотален леш. В крайна сметка ми казаха, да съм им звъннел за 7-8 000 ако искам.
Идваха и от няква автокъща, гледаха я на компютър над 1-2 часа на няколко програми, правиха някви глупости и й падна акумулатора. Заредих го, запалих я и на таблото светеха АБС и ръчната и от тогава не гаснат.

Тъпомера бие може би един от този форум, карал само чисто нови БМВ-та, на около 24-25 години, идва намусен, казва ми директно да му дам 5 минути и щял да ми каже всичко за колата, разбирал много, а хората като мен не разбирали от тия бмв-та . Както и да е гледа я, казва ми, че седалката била напукана и волана бил износен. Питах го това ли успя да разбере и той се нервира и почна да гледа всички гумени уплътнения по колата. Накрая ми каза, че трябвало да й се сложи някаква нано защита и тя му струвала 1500 лева и не го устройвало. За малко щяхме да стигнем до бой, размина се в крайна сметка.
(имам няколко видео-та на тези огледи, ако някой си мисли, че си измислям !)

Звънят ми денонощно- цигани,българи,турци,македонци,албанци и всякакви. Без значение 12 на обяд 6 сутринта 3 презноща.
Обявата я пускам в БМВ групата във фейсбук също.

Та какво искам да кажа с това, тоя с 335-цата е на 10000 % прав !!! Само за това БМВ са ми писали и звъняли толкова много глупаци, разбирачи,псевдо джигити и прочие сган ! Продавах стария пасат на баща ми б7, идваха интелигентни и възспитани хора, след 1 седмица колата я купиха и още поддържаме връзка. Други семейни коли сме продавали по същия начин, всички звънят културно идват и гледат колата цивилизовано.

След 2 фрапантни разговора, които за съжаление не записах, си свалих приложение да ми записва разговорите.

Ето да видите за какво става на въпрос ежедневно, ако са ви интересни ще качвам още.
https://instaud.io/2lZp

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 30.04.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Пежо 206 и Велосипед
Мечтае да кара: BMW E91

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от angel.n » 24 Юни 2018, 16:47

Може ли малко информация за тази обява:
http://mobile.bg/11529427111769503
Вин: A196429

Sent from my Xperia Z3C using Tapatalk

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Тема 3. Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Юни 2018, 17:51

Хахахаххаххаха, не можах да спра да се смея половин минута и докато кълва пак се смея. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Първо чувам от записа някакви щурци и си викам, брей, сигурно е лятна нощ към 10 часа, после обаче по гласа ти разбрах, че хич не е толкова. Аз поради подобни неща преди години спрях да съм с включен телефон нощем, по почивки и т.н.
Който ме търси спешно звъни на жена ми на телефона. Отделно е и хубаво когато спиш просто да нямаш телефон на главата. :mhihi:
Разбрах ти идеята, споделям ти мнението за някои неща, ама едно е да изкараш кола на 250 хил(в смисъл тука може вече да разсъждаваш дали са истински, доколко и т.н.)друго е да изкараш музеен експонат на 37 хил.
А относно написаната обява от тоя, точно ми прилича, че той не е на 10000% прав както си написал, ами тъкмо обратното. Понеже пък аз ЛИЧНО съм се нагледал, наслушал, наприказвал, убеждаван съм бил и т.н. че най-честно срещаните екстри в БГ на колите са РЕАЛНИ КМ, УНИКАТ, ПОРЪЧКОВО ИЗПЪЛНЕНИЕ, КАЧВАШ СЕ И КАРАШ, ВСИЧКИ ЕКСТРИ. Та което и от тия да прочета вече си имам едно наум. Нямаш си идея пък ти на какви коптори съм се нагледал, а и отдруги хора какво съм чул.
Никога няма да забравя обаче два случая и съм ги писал мисля тук преди години, не помня в какви детайли.
Шървото беше в Хасково, там на края на града, където са бол колите вкарани от Италия. Отивам за БМВ М6 да гледам, дори не харесвам визията на колата отпред, но заради това какво представлява тя като цяло и ЦЕНАТА(започваха от 50 мисля тогава, тая беше на 44 и на малко км. с червена кожа, а харесвах такава, генерация Суперспринт имаше дори помня)се излъгахме. Отиваме с една дизлова Е90-ка, която си бе уникална на вид между другото и това го видя някакъв на мивката до Шела там на близо, където бяха измили М6-цата тъкмо. Тоя като ни видя и вика защо сме дошли да гледаме оная кола като имаме тая. Годината бе 2012-та. Та М6-ката бе на 7 години ли, 6 ли. Тъкмо като тая 320-ка горе, която е на 37 хил. км. :mhihi: Пишеше и някакви коне, че е отгоре, но не помня колко. Накратко при огледа виждам още седалката как ми говори, че тая кола е поне към 200 хил. км., волана също, но да речем, че някой умишлено се е стъргал по нея, да не обърнем внимание на смазания от камъчета преден капа за толкова км. Обаче гледам отпред как след измитото личи по подкалника, че е стъргало колелото. :shock: Викам му на тоя, че това не е нормално за кола с претенции и че за мен тая кола е удряна и некадърно оправяна. Защото самия подкалник си е на място, не зяпа нещо да речеш, че се е откачило преди, прясно стъргано е. Тая кола никога повече не я видях да се продава в БГ, стоя бая време, но я махнаха, сигурно ожениха някой безвъзвратно. Скоро едни там, може би същите приодаваха една Зафора, която пише, че била на 87 хил. км. а се оказа на 480 000, с добавка да не пуши докато се пробва. Имаше още бая забележки забележими с око тая М6-ца, за сервзината книжка нямам думи. :mhihi: И той накрая вика "колата има забележки, но затова е на тая цена, ако не беше на тая цена нямаше да дойдете да я видите". Рекох си, че е прав, но се подлъгах още веднъж да ида да гледм подобна кола на ниска цена, но тоя път защо, понеже беше в БОВА КАР Бургас! Да, същите с които ни надуха главата на събора тая година. Та отивам да гледам Е92 М3 на цена 63 мисля, тогава почваха от 70 някъде, пак по това време на 2012-та. Отивам и още от пръв поглед виждам изпотен фар. :shock: Кола за толкова пари, на малко км. (някъде 40 и няколко бяха, беше някаква магия всички утрепани М-ки тогава да са на толкова)те посреща с изпотен фар в официален БМВ сервиз и представителство. Нося си едно левче аз обаче да огледам разстоянията с него на фугите отзад по багажници, отпред и т.н.
Нещо отзад не беше съвсем в час, багажника не е както трябва. Викам ебахти новата на 40 и малко км. кола. на около 4 години беше, дали не бяха и 3, не помня честно това, но 2012-та, модела почваше 2007-ма. Гледам тавана и той нещо...абе има му нещо. Още не съм отворил колата дори. Правя го и седалката...ама тъкмо на 40 и малко км. :mhihi: Започна един много любезен г-н, който говореше умайно и сладко да ме убеждава как това било нормално за тия спортните седалки, понеже трудно се влизало. Тръгваме да караме и аз усещам нещо във волана, ама якоооо. Питам го директно какво е това защото не може да е нито от гуми, нито от невщо дребно. Ами вика рейката е за смяна. Е как викам на 40 хвърли рейка? Ние ще си я поемем казва той. Аз му казвам, че ме плаши факта, че на тия км. е заминала, а не това, че трябва да се сменя, прави и т.н.
Било нормално, на еди коя си Х6, още на 15 сменяли. :mhihi: Предлагаха ми какво ли не, фара щели да го минат по каско, гаранция от 6 месеца ми даваха, при доплащане на 2000 ли бе или нещо отгоре ми даваха 3 години БМВ гаранция. :shock: Накрая и той ми каза същото като онзи в Хасково, че ако не била цената, едва ли сме щели да я забележим. И беше прав и тоя път беше за последно, поне з абая години напред. Тогава реших, че е такава заради това, че бе някаква Американка. Та след месеци време разбрах аз, че колата е вкарана от САЩ в Германия, там някой я удря в метър висок бетон :shock: почти я смазва, вкарва я накакъв в БГ, който я оправя тук и я продава на човек, който как я е купил не знам, но след първото излизане на пистата вижда работата и я оставя на БМВ като му приспадат нещо и купил тогава едно М135и. Та си излезе наистина тотален гроб, всичко това го знаеха от Бова кар, но лъжеха и те като...виждате като какво. Затова и не само заради това аз вяра на официалните сервизи нямам.
Бол случаи с всякакви лъжи като купуваш коли, да не ти казвам как изведнъж почти всички М-ки се оказаха със сменени билени лагери на хартия. Лично знаех за 2 които не са, което ме невеждаше на мисълта, че ще са далеч повече от 2. Та реално когато имам съмнение обикновено значи, че няма съмнение. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook