N52 глъхне при студен старт и потегляне

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от frenchi03 » 16 Ное 2017, 21:28

Габи,смени си 2-те ламбда сондите преди катализатора.....миналата година на една 330-ка и сменихме цялата горивна система преди да стигнем до тях.....и да знам че нямаш никакви грешки,просто не са прегорели на 100%.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Gqbriel » 16 Ное 2017, 23:04

frenchi03 написа:Габи,смени си 2-те ламбда сондите преди катализатора.....миналата година на една 330-ка и сменихме цялата горивна система преди да стигнем до тях.....и да знам че нямаш никакви грешки,просто не са прегорели на 100%.

Frenchi - ще слагам колектори та ще ги разкарам,преди час и думнах 20лтр 100окт и я поразходих доволно по скалата от 1-5та (квото сипах изчезна) та малко да раздвижа дюзите..но странно е да ти кажа за ламбдите,дори за катовете няма грешки..
И като гледам го прави до 3к оборота на студено - след това явно се отпушва или налягането се увеличава и това спомага да изчезне проблема - но ще имам предвид ламбдите - мерси.

Пс: вчера питах xhpflash за нашите кутии и скоро ще има резултат :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от merx » 17 Ное 2017, 8:26

Btw и при мен го има този проблем. При студен старт дори през лятото, ако не я изчакам 10-тина секунди и тръгна веднага почва да предърпва, все едно а-ха да угасне. От известно време имам грешки за подгрева на двете лабда сонди преди катализатора и май ми предстои смяна. Не знам дали има връзка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Gqbriel » 17 Ное 2017, 8:42

merx написа:Btw и при мен го има този проблем. При студен старт дори през лятото, ако не я изчакам 10-тина секунди и тръгна веднага почва да предърпва, все едно а-ха да угасне. От известно време имам грешки за подгрева на двете лабда сонди преди катализатора и май ми предстои смяна. Не знам дали има връзка.

Виж какво е написал frenchi - точно да си гледам ламбдите :ok:

пс: след снощните изпълнения,сутринта запали като часовник - верно в гаража е 13-15градуса ,но и преди това си беше толкова и не палеше така,изкарах я в двора да я приготвя за половинката и общо взето сякаш от глъхненето няма и следа...ще я раздвижа тези дни на бенз (но 100окт) и ще видя как са нещата...
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 20.08.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 N46B20
Мечтае да кара: M4 CS

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от merx » 17 Ное 2017, 8:58

Gqbriel написа:
merx написа:Btw и при мен го има този проблем. При студен старт дори през лятото, ако не я изчакам 10-тина секунди и тръгна веднага почва да предърпва, все едно а-ха да угасне. От известно време имам грешки за подгрева на двете лабда сонди преди катализатора и май ми предстои смяна. Не знам дали има връзка.

Виж какво е написал frenchi - точно да си гледам ламбдите :ok:

пс: след снощните изпълнения,сутринта запали като часовник - верно в гаража е 13-15градуса ,но и преди това си беше толкова и не палеше така,изкарах я в двора да я приготвя за половинката и общо взето сякаш от глъхненето няма и следа...ще я раздвижа тези дни на бенз (но 100окт) и ще видя как са нещата...

Да да, видях го. Просто трябваше да го цитирам. При мен глъхнене няма, просто придърпва, някой път като запаля и много бързам. Добавки съм ползвал със 100 октана, карам само на бензин. Просто си я знам и изчаквам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Bexim » 17 Ное 2017, 11:46

Gqbriel написа:пс: след снощните изпълнения,сутринта запали като часовник -


А, добро утро.. :D
Няма как да не ти заминат бензиновите дюзи като караш на газ..
Започнеш ли на газ, пак ще е същото..
Изчисти ги хубаво с демонтаж на ултразвук, но ако продължи ще се наложи смяна, поне са ти евтини..
:mrgreen:
А пък, за да си най-сигурен, покарай я седмица-две само на бензин. Поне си свикнал с разхода :smoke:

ПП Не сменяй друго за сега, че само ще хвърлиш пари.. Ламбдите са последното, което заминава. Но понеже сума неща им бъркат сметките и за това ги регистрира. Аааа, да, на мерца и ламбди сменях. :banghead:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Gqbriel » 17 Ное 2017, 12:27

Bexim написа:
Gqbriel написа:пс: след снощните изпълнения,сутринта запали като часовник -


А, добро утро.. :D
Няма как да не ти заминат бензиновите дюзи като караш на газ..
Започнеш ли на газ, пак ще е същото..
Изчисти ги хубаво с демонтаж на ултразвук, но ако продължи ще се наложи смяна, поне са ти евтини..
:mrgreen:
А пък, за да си най-сигурен, покарай я седмица-две само на бензин. Поне си свикнал с разхода :smoke:

ПП Не сменяй друго за сега, че само ще хвърлиш пари.. Ламбдите са последното, което заминава. Но понеже сума неща им бъркат сметките и за това ги регистрира. Аааа, да, на мерца и ламбди сменях. :banghead:


Аз рядко карам вече,1-2 на седмица я вадя - на работа пеш :)
Но ще индумна едно резервоарче порядъчно да не забрави за какво е ..мерси за съвета


Sent from my iPhone using Tapatalk
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от vld » 17 Ное 2017, 14:41

Бензин + газ = на проблем, аз също смятам, че дюзите са за смяна, ултразвука е временно решение ако ще я продаваш например.
А ламбда сондидте с времето стават лениви докато са студени и не работят добре.
Но от друга страна докато не стигнат 270-300градуса компа кара на предварително зададени карти за студен мотор които са с по богата смес и общо взето докато не загреят ламбдите те не играят в смесообразуването.
По така описания проблем са си дюзи, имайки в предвид, че колата е карана на газ просто няма какво друго да е.
Можеш да сипеш спокойно добавка за почистване на дюзи 100% ще има ефект защото от това, че не работят по време на работа на газ те просто се запушват.
Образуват се полепи по иглата и почва да не се движи прецизно :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Gqbriel » 17 Ное 2017, 16:30

vld написа:Бензин + газ = на проблем, аз също смятам, че дюзите са за смяна, ултразвука е временно решение ако ще я продаваш например.
А ламбда сондидте с времето стават лениви докато са студени и не работят добре.
Но от друга страна докато не стигнат 270-300градуса компа кара на предварително зададени карти за студен мотор които са с по богата смес и общо взето докато не загреят ламбдите те не играят в смесообразуването.
По така описания проблем са си дюзи, имайки в предвид, че колата е карана на газ просто няма какво друго да е.
Можеш да сипеш спокойно добавка за почистване на дюзи 100% ще има ефект защото от това, че не работят по време на работа на газ те просто се запушват.
Образуват се полепи по иглата и почва да не се движи прецизно :yes:

Мда...първа и последна кола на газ ми е...не за друго ,а защото от тази генерация надали ще си взема повече а Ф ако ще е бенз е турбо и там има и динамика и приличен разход..но определено ще я покарам на бензин и си мисля,че няма да има проблеми..ще видя след час два - ако запали като сутринта то 100октана които изгърмях мъжки са спомогнали..

Иначе за последните няколко месеца,не мога да се оплача от газ + бензин по нито един показател..
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от ildivvy » 17 Ное 2017, 17:00

vld написа:Бензин + газ = на проблем, аз също смятам, че дюзите са за смяна, ултразвука е временно решение ако ще я продаваш например.
...Но от друга страна докато не стигнат 270-300градуса компа кара на предварително зададени карти за студен мотор които са с по богата смес и общо взето докато не загреят ламбдите те не играят в смесообразуването.
По така описания проблем са си дюзи, имайки в предвид, че колата е карана на газ просто няма какво друго да е.
Можеш да сипеш спокойно добавка за почистване на дюзи 100% ще има ефект защото от това, че не работят по време на работа на газ те просто се запушват...
Образуват се полипи по иглата и почва да не се движи прецизно :yes:


+1 Аз също мисля,че това е проблема!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от nero_ » 17 Ное 2017, 21:01

Май се очертава да ти е в инжекторите проблема, но една идея и от мен - много избягали адаптации заради карането на газ (особено дългострочната). И в този режим (студена и рязко подаване на газ) сместа зарази грешните корекции е достатъчно грешна и тя, за да накара мотора да не иска да работи. Да не забравяме, че и сондите не работят в този режим и мотора е изцяло "по памет", без обратна връзка за сместа. Всичко това може и да обясни защо карането на бензин оправя нещата - покараш по-дълго, във всякакви режими и адаптациите си идват на място.

Просто още един вариант...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от b00st » 18 Ное 2017, 16:28

vld написа:Бензин + газ = на проблем, аз също смятам, че дюзите са за смяна, ултразвука е временно решение ако ще я продаваш например.
А ламбда сондидте с времето стават лениви докато са студени и не работят добре.
Но от друга страна докато не стигнат 270-300градуса компа кара на предварително зададени карти за студен мотор които са с по богата смес и общо взето докато не загреят ламбдите те не играят в смесообразуването.
По така описания проблем са си дюзи, имайки в предвид, че колата е карана на газ просто няма какво друго да е.
Можеш да сипеш спокойно добавка за почистване на дюзи 100% ще има ефект защото от това, че не работят по време на работа на газ те просто се запушват.
Образуват се полепи по иглата и почва да не се движи прецизно :yes:


Ламбдите имат подгрев, загряват за отрицателно време, т.е. буквално им трябват 30 секунди. Ама да на гас, се прецакват разни неща като дюзи, бъркат се много адаптации, казал съм го и преди - тия двигатели са с много датчици и и сензори и вече адаптации и всичко меша много нещата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Nukem » 18 Ное 2017, 17:53

момчета чакам ви скоро в е36 раздела :D
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Gqbriel » 18 Ное 2017, 18:05

Nukem написа:момчета чакам ви скоро в е36 раздела :D

Надявам се да не е дълго....отдавна е в списъка ахахах

Иначе - проблема за сега го няма...след вечерното изпълнение и последващи едни 90км на 170-180 по магистралата с 100окт пали и работи като часовник...

За адаптациите не съм се сетил - ще ги ресетна..както и педала на газта и ще я покарам известно време само на бенз,но до тук наистина са инжекторите ,защото само по тях съм "работил"
bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6156
Регистриран на: 14.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби
Мечтае да кара: Нещо с S мотор
Детайли за колата: N52B25

Re: N52 глъхне при студен старт и потегляне

Мнение от Gqbriel » 20 Ное 2017, 9:45

Непалена от 2 дни почти + снощния студ...окончаетелна диагноза - инжекторите са били зле.

bgpavlp написа:Ремапа е като морския пясък на Приморско, влезнели един път в г..а, чистене няма :D .
Сложиш ли един път ремап, после не ти се иска да го махаш.
екс:М47/м47Н/Н52б30/м52б28/н52б5

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook