Strut brace,ролбар или реактивна щанга

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.05.2007

Strut brace,ролбар или реактивна щанга

Мнение от Druz » 19 Фев 2008, 21:05

Здравейте :D,
Много добър форум,доста неща сам научил от него,поздравявам създателите му и членовете му!!!
Интересуваме има ли някакъв ефект от тези стрътбарове,или ролбар не знам как е по правилно да се нарече,които се слагат над амортисьорите.Говорих с един капацитет,сериозен,голям фен незнам колко бавареца е сменил,той ми заяви че се слагали на коли със спортно окачване и че на нормална кола нямало да има никакъв резултат,освен гъзария :lol: .Аз обаче обичам да събирам информация от няколко източника реших да пусна тема,защото неможах да намеря.
Ще сам много благодарен да чуя мнението на хора имащи ролбар.Благодаря предварително!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1293
Регистриран на: 4.07.2005
Местоположение: Сливен О.С :))
Пол: Мъж
Кара: дизелaка да пропушва
Мечтае да кара: НА БАБА ЯГА МЕТЛАТА :D:D

Мнение от LAST RIDE » 19 Фев 2008, 21:09

доколкото знам strut brace се поставя на коли с по твърдо окочвасне за да намали усукването на купето,цепенето на бумбетата и намалявал ефекта на недозавиването.
Заменям си усилвателя!!

viewtopic.php?f=64&t=228928

коментар:
исках BMW,но татко каза не.......по добре да си взема SUZUKI IGNIS пък и те BMW нестават... :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 19 Фев 2008, 21:22

има ефект във вси4ки слу4ай дори и със стандартно ока4ване купето просто си мърда помалко , ако имаш възможност си сложи такава щанга
Последна промяна ludiagsm на 19 Фев 2008, 23:48, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Мнение от Nukem » 19 Фев 2008, 21:32

По принцип на каквато и конструкция да добавиш обтегач се променя статическата схема, и в случая предпазване от загуба на месна устоичивост!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1986
Регистриран на: 24.10.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw x5 4.4
Мечтае да кара: Муха

Мнение от ditko1 » 19 Фев 2008, 23:44

вярно ли е, че се монтира когато колата е във въздуха или не ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 19 Фев 2008, 23:49

Монтирай го както колата е на крика и ще станеш като татра.Ето така :arrow: \---/ :mhihi:
Колата трябва да е на земята.
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 19 Фев 2008, 23:52

ditko1 написа:вярно ли е, че се монтира когато колата е във въздуха или не ?


ами ебали аз не съм правил такива схеми , целата идея е да се предотврати събирането на двата ботуша един към друг заради осукването . ако си минал реглаж на преден мост примерно и колата е в покой слагаш я и караш.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.05.2007

Мнение от Druz » 20 Фев 2008, 22:44

Мерси колеги,ще сложа със сигурност,само първо ще смена свещите,че да не го слагам и махам само,проверих в Бургас може да се намери ролбар от 80лв-100 и нагоре та до безкрай:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Мнение от стан » 21 Фев 2008, 18:01

Тия тънките се огъват и няма файда много. Трябва си по-дебел :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 24.01.2007
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: 328ci & E30 327Ti
Мечтае да кара: която вкачи

Мнение от BMW_DRIVER » 21 Фев 2008, 18:30

тези в редлайна бива ли ги? пише че са изработени от алуминий :D
http://www.redline-tuning.com/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,207/Itemid,8/
http://www.youtube.com/watch?v=P0XCgzj6 ... e=youtu.be неделни развлечения-бог да дава живот на шперо :D

2 ГОДИНИ ПО-КЪСНО..... https://www.youtube.com/watch?v=oeH1F_oxzbw

U.S. MARINES
Аватар
Мнения: 1107
Регистриран на: 5.07.2004
Местоположение: София,L.A.
Пол: Мъж
Кара: '13 BMW S1000RR, '09 Е71 4.0d
Мечтае да кара: ///M6, E31 k55 Racing Dynamics, '13-'14 BMW S1000RR

...........

Мнение от Тоо Cool » 21 Фев 2008, 20:28

Бе дееба се разбирачи тука бе-е аз моя стрът брейс като го монтирах беше на повдигача колата па не е кат татра!!!!! Мноо ясно, че трябва да е във въздуха колата-това го каза и човека в магазина, откъдето си купих въпросната екстра, както и доста други разбиращи от тия коли хора, които обаче не пишат по форуми и т.н.......... :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
In memory of CPL Jason Dunham,
United States Marine Corps,
who gave his life in order to keep his brothers alive.
You will never be forgotten!
10-10-81 - 07-12-2006

THAT IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN THE UNITED STATES MARINE CORPS,
BECAUSE THERE IS NOTHING ON THIS GREEN EARTH THAT IS STRONGER THAN A UNITED STATES MARINE!
https://www.youtube.com/watch?v=Z-y0aeXwbMc
SEMPER FI!

Скрапчо
Аватар
Мнения: 912
Регистриран на: 7.04.2006
Местоположение: Средата на 90-те, иначе София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Мнение от Ivan Petrov » 21 Фев 2008, 20:32

При по новите модели предполагам може и на земята да се монтира, ама при старите ( Е30 примерно ) има умора на метала и ботушите са се събрали :mhihi: Та ако не се вдигне колата няма слагане, или другия вариант стрът брейс с болт за регулиране на разтоянието м/у ботушите ;)
Изображение

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 21 Фев 2008, 21:52

Аз моя стрът го сложих докато беше в покой на земята и си легна без никакви проблеми ;)
Ако колата ти е читава като геометрия на купето няма нужда от повдигачи и други експерименти :idea:
А този с гайката за регулирана е направен така за да напъва бомбетата и ако те вземат да се отварят навън (трудно , но не и невъзможно) няма да помогне с нищо :!:
Иначе определено има промяна към по-добро след като сложих стътовете (вече имам и отзад и отпред) 8)

Скрапчо
Аватар
Мнения: 912
Регистриран на: 7.04.2006
Местоположение: Средата на 90-те, иначе София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Мнение от Ivan Petrov » 22 Фев 2008, 3:47

haho написа:А този с гайката за регулирана е направен така за да напъва бомбетата и ако те вземат да се отварят навън (трудно , но не и невъзможно) няма да помогне с нищо :!:


Тоя с гайката го дадох за пример, че може да се събере като дължина стрът брейса и да се монтира дори на кола с събрани бомбета без колата да е дигната и после просто да се разпъне до заводското положение, далече съм от идеята да се отварят бомбетата навънка ;)
При твойта може би си нямал проблеми защото купето е читаво и предполагам не е нацепено м/у бомбетата и акумулатора и бушониерата ама при повечето е30-ки бомбетата са се събрали малко или много ;)
Изображение

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Мнение от LeX » 22 Фев 2008, 5:34

това за повдигането на колата когато се слага разпънката го чух за пръв път в българия, и никаде другаде по света не съм видял някой да го казва :lol: аз на е24ката съм сложил цял без панти и за е30ката съм приготвил такъв, моя съвет е да купиш фирмен, който си сигурен че е здрав, а не някоя ефтиния на която след време ще и се спукат заварките ;)
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook