Strut brace,ролбар или реактивна щанга

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

ре

Мнение от slavianko » 22 Фев 2008, 20:14

LeX написа:това за повдигането на колата когато се слага разпънката го чух за пръв път в българия, и никаде другаде по света не съм видял някой да го казва :lol: аз на е24ката съм сложил цял без панти и за е30ката съм приготвил такъв, моя съвет е да купиш фирмен, който си сигурен че е здрав, а не някоя ефтиния на която след време ще и се спукат заварките ;)
Аз пък моят си го направих сам от 5мм тръба. От това по здраво здраве му кажи :mhihi: :mhihi: Сега чакам само да се стопли и ще си правя и за отзад
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2402
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: София
Кара: '94 Opel Corsa B

Re: ре

Мнение от стан » 22 Фев 2008, 20:30

slavianko написа:
LeX написа:това за повдигането на колата когато се слага разпънката го чух за пръв път в българия, и никаде другаде по света не съм видял някой да го казва :lol: аз на е24ката съм сложил цял без панти и за е30ката съм приготвил такъв, моя съвет е да купиш фирмен, който си сигурен че е здрав, а не някоя ефтиния на която след време ще и се спукат заварките ;)
Аз пък моят си го направих сам от 5мм тръба. От това по здраво здраве му кажи :mhihi: :mhihi: Сега чакам само да се стопли и ще си правя и за отзад


Е това е. Като правиш за отзад обаче обезателно пусни снимки че и аз искам да стане как си трябва :mhihi:

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Re: ре

Мнение от LeX » 22 Фев 2008, 23:15

slavianko написа:
LeX написа:
Аз пък моят си го направих сам от 5мм тръба. От това по здраво здраве му кажи :mhihi: :mhihi: Сега чакам само да се стопли и ще си правя и за отзад


5мм? да не имаше предвит 5см? Но и 5см да са пак ми изглежда тънко, или става дума че стената на тръбата е дебела 5мм? :roll: Аз имах предвит че китайските са меки и се кривят и им се пукат заварките, ако може сам да си го направи и така става...аз за е30ката съм приготвил е такъв :D

Изображение
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: ре

Мнение от slavianko » 23 Фев 2008, 10:09

LeX написа:
slavianko написа:
LeX написа:
Аз пък моят си го направих сам от 5мм тръба. От това по здраво здраве му кажи :mhihi: :mhihi: Сега чакам само да се стопли и ще си правя и за отзад


5мм? да не имаше предвит 5см? Но и 5см да са пак ми изглежда тънко, или става дума че стената на тръбата е дебела 5мм? :roll: Аз имах предвит че китайските са меки и се кривят и им се пукат заварките, ако може сам да си го направи и така става...аз за е30ката съм приготвил е такъв :D

Изображение
Май не се изказах правилно :uups: :uups: имам в предвид стените на тръбата са 5мм А като направя и задната ще пъсна снмки. Тя дори и по лесна за изработка от птрдната ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 509
Регистриран на: 3.11.2007
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Is Hybrid
Мечтае да кара: M1

Re: ре

Мнение от phantomas » 23 Фев 2008, 20:57

slavianko написа:
LeX написа:това за повдигането на колата когато се слага разпънката го чух за пръв път в българия, и никаде другаде по света не съм видял някой да го казва :lol: аз на е24ката съм сложил цял без панти и за е30ката съм приготвил такъв, моя съвет е да купиш фирмен, който си сигурен че е здрав, а не някоя ефтиния на която след време ще и се спукат заварките ;)
Аз пък моят си го направих сам от 5мм тръба. От това по здраво здраве му кажи :mhihi: :mhihi: Сега чакам само да се стопли и ще си правя и за отзад


колега дисковете за бумбетата как ги направи , може ли да споделиш че и аз искам да си направя един хоум меид ;)
BMW 318is

Ледения
Аватар
Мнения: 4798
Регистриран на: 4.10.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е60 535d
Мечтае да кара: из Las Vegas!

Re: ре

Мнение от ICE » 24 Фев 2008, 0:47

LeX написа:...ако може сам да си го направи и така става...аз за е30ката съм приготвил е такъв :D

Изображение


Тоя каква марка е?

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Re: ре

Мнение от LeX » 24 Фев 2008, 1:24

ICE написа:Тоя каква марка е?


черния незнам, но съм го виждал и в такъв вариант

Изображение
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: ре

Мнение от slavianko » 24 Фев 2008, 14:32

phantomas написа:
slavianko написа:
LeX написа:това за повдигането на колата когато се слага разпънката го чух за пръв път в българия, и никаде другаде по света не съм видял някой да го казва :lol: аз на е24ката съм сложил цял без панти и за е30ката съм приготвил такъв, моя съвет е да купиш фирмен, който си сигурен че е здрав, а не някоя ефтиния на която след време ще и се спукат заварките ;)
Аз пък моят си го направих сам от 5мм тръба. От това по здраво здраве му кажи :mhihi: :mhihi: Сега чакам само да се стопли и ще си правя и за отзад


колега дисковете за бумбетата как ги направи , може ли да споделиш че и аз искам да си направя един хоум меид ;)
Дисковете ги правих от 4мм ламарина. Първо мислих да ги давам на един познат на фреза да ми ги направи обаче после пробвах дали мога да си ги отрежа със ръчното зеге и взе че се получи. Отрязах си го и си го разпробих сам. Даже тръбата там къдетосе захваща за дисковете съм я направил със болт и с крилчата гайка за да може по лесно да се маха при ремонти, без да се развиват винаги гайките на бомбетата. Елементарно е и отнема не повече от 3-4ч време стига да имаш такова свободно ;)
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 455
Регистриран на: 6.01.2007
Местоположение: София

Мнение от щирлиц » 30 Мар 2008, 15:38

ok маи разбрах какво ми трябва само ми кажете от каде да го купя тоя Strut Bar за е30 реголируем щото е30ката ми е зле ако някои продава номера ми е 0884417613 Жоро

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: ре

Мнение от ///Явор » 30 Мар 2008, 15:46

LeX написа:
ICE написа:Тоя каква марка е?


черния незнам, но съм го виждал и в такъв вариант

Изображение
той беше такъв :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Капетано
Аватар
Мнения: 3364
Регистриран на: 20.01.2004
Местоположение: далеко от родината
Кара: '90 328i/6 '95 540i/6

Re: ре

Мнение от LeX » 30 Мар 2008, 18:43

Юзър написа:
LeX написа:
ICE написа:Тоя каква марка е?


черния незнам, но съм го виждал и в такъв вариант

той беше такъв :mhihi:


знам, и пак ще стане :D
Изображение

"My ambition....by the end of the day, to be the world champion" Colin McRae

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1057
Регистриран на: 11.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '99 E46 318i; '01 E53 3.0i

Мнение от Joro_Paveto » 30 Мар 2008, 19:45

Тия два дена докато скучаех взех, че си набавих 2м половин цол безшевна стоманена тръба и си направих по един strut за отпред и за отзад. Стана не лошо, ще пусна снимки. За сега не съм ги заварявал, хванал съм щанката към фланеца, който се слага на ботуша с болтове, тъй като всичко е временно докато си купя нещо "марково" :mhihi:
Просто пробвах и се получи.
Лека нощ, добър ден, пак съм с моя...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2337
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: N42B20 с ръкавици
Мечтае да кара: Spitfire

Мнение от Archangel » 13 Юни 2008, 8:43

Съжалявам, че вдигам темата, но покрай изкривените ми представи за един проблем се сетих за стрът брейс-овете и мисля да си сложа. Гледам наскоро сте ги обсъждали. Интересувам се обаче- всички говорите за хоум-мейд и афтърмаркет-и. Някой няма ли впечатления от оригиналните БМВейски? Тоест поне по ЕТК за моята Е46ца излиза преден.... И ако не-има ли полза да си взема някой по-шукарен - например на Шницер има един, някъде 900лв. гони мисля.
Rainbow shaker,
On a stallion twister,
Bareback rider,
On the eye of the sky,
Stormbringer coming down,
Meaning to stay,
Thunder and lightning,
Heading your way..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

ре

Мнение от slavianko » 13 Юни 2008, 17:55

Joro_Paveto написа:Тия два дена докато скучаех взех, че си набавих 2м половин цол безшевна стоманена тръба и си направих по един strut за отпред и за отзад. Стана не лошо, ще пусна снимки. За сега не съм ги заварявал, хванал съм щанката към фланеца, който се слага на ботуша с болтове, тъй като всичко е временно докато си купя нещо "марково" :mhihi:
Просто пробвах и се получи.
То тъй или иначе я вдигнахте темата пак та да пиша и аз. Братле я дай снимчица на този дето си го правил отзад. Тез дни мисля да спретна и аз за отзат та може и нещо да изкопирам :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 11.02.2008
Местоположение: Stoli4no

Мнение от sicbul » 14 Юни 2008, 13:16

Archangel написа:Съжалявам, че вдигам темата, но покрай изкривените ми представи за един проблем се сетих за стрът брейс-овете и мисля да си сложа. Гледам наскоро сте ги обсъждали. Интересувам се обаче- всички говорите за хоум-мейд и афтърмаркет-и. Някой няма ли впечатления от оригиналните БМВейски? Тоест поне по ЕТК за моята Е46ца излиза преден.... И ако не-има ли полза да си взема някой по-шукарен - например на Шницер има един, някъде 900лв. гони мисля.


колега Шницера няма да върши по добра работа от останлите така 4е хоум мейд или Марково си решаваш ти!!!! :mhihi: :mhihi:
За мен спецялно 900лв са много пари :!: :shock:

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook