E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Djelebov » 04 Авг 2016, 22:44

bum_bum написа:То кефа често е в процеса, а не в резултата. А и като гледаш в тая посока винаги ще се намери по-бърза кола направена с по-малко пари.


Не гледам генерално в тая посока, обсъждам определения диапазон конски сили от около 300-350, където дизелите са с чип, а М50/м52-ките с много модове. Ако 3.0д бяха 200к.с. има резон, ама те вече са над 300 :( За мен кефа идва и с процеса, но задължително и с резултата - няма кеф ако съм се бъхтил без резултат ;)


павката написа:
Djelebov написа:
Jordana написа:Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .


Тройка дизел на ауди с чип МТМ e 300 коня, TST изкараха 322 коня от е60 530d 231к.с. Не казвам, че ще са по- бързи от направена 350 коня е36-ца с турбо....Но определено разликата във вървежа, ще е пренебрежимо малка, спрямо разликата в надежността и НАЙ-ВЕЧЕ в положения труд. С други думи човек се бъхти да прави мотор, вкарва труд, вкарва пари и накрая взима зверски чипосаната е90-ка с малко. Няма смисъл - като ще се вкарва труд и пари, редно е да я вземе с много ;) Мисълта ми е като ше е гарга да рошава :D

зверски чипосаните тракачки ти излизат няколко хиляди:съед,маховици,дюзи,трансмисия и т.н. :D


300кс ауди с МТМ чип остава в гаранция - нищо не се чупи. И за бмв до 300 к.с. до колкото чувам е същата работа, за нагоре не знам.

Ако си мислите, че не се кефя на направени турбо бензинки, не сте прави - 328/330 турбо ми е мечта, но ЗА МЕН ако се прави турбо шестак, то трудът и парите, които ще се вложат трябва да съответстват на резултата. А резултатите са относително нещо - дали колата е бърза или не, това зависи от това с какво се сравнява, а в 2016 вече няма да се сравнява само с други бегачки, а и със съвременни дизели ;)
Аз лично се отказах, защото не искам да вложа много труд и пари в колата си, а тя да е по-бавна от нова сток дизелова тройка или петица. За сравнение ще дам сток нова тройка с 3 литров дизел: ф30 335д ускорява за 4,8секунди и харчи 5-6 литра/100 (такова е ускорението на SL 55 AMG 500к.с. от 2001г)
Дано да съм бил ясен, че това си е просто моята различна гледна точка в конкретния таргет от 300-350кс ;) (а не генерално за дизел-бензин..)
Последна промяна Djelebov на 04 Авг 2016, 23:02, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 04 Авг 2016, 23:00

А колко струва нова ф30 335д?С няма и 10% от цената на 335-цата можеш да направиш злокобно м50б...
Въпрос на вкус,финанси и приоритети.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 04 Авг 2016, 23:02

Нова? Защо ще я купуваш нова?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=eyg6rp

не споря дали си прав за размера на разходите ама надали човек гледащ коли по 30-50к лв ... си мисли да кара евридей м50 проект турбо , да не говорим за нови
Последна промяна host на 04 Авг 2016, 23:11, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Djelebov » 04 Авг 2016, 23:06

(bubsa) написа:А колко струва нова ф30 335д?С няма и 10% от цената на 335-цата можеш да направиш злокобно м50б...
Въпрос на вкус,финанси и приоритети.


Не ми разбра мисълта колега - ако си направиш 500кс м50-ка, тя ще е по-бърза от почти всичко по улиците, но ако я направиш 300-350, то сток дизелаците по улиците ше са на кантар с тебе без да имат претенции да са спортни коли ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от DigitalExile » 04 Авг 2016, 23:20

Една кола не е само HP и Nm, по принцип щом говорим за спортна кола аз залагам повече на спирачки и окачване :yes:
За какво са ти 500 коня ако не може да хванеш завоя като хората и колата ти се клати като някой ван? :dunno:
Или да не може да ги спреш тия 500 коня :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 04 Авг 2016, 23:27

Мислиш, че някой ще направи 500кс м50 в шаси на 20+г и няма да хвърли още 1000лв за едни амове с пружини + 1000 едни предни 4 бутални апарати и по-сериозни дискове? Може ... ама трябва да е бая откачен.

(а ще трябват и усилки на шасито)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 04 Авг 2016, 23:49

host написа:Нова? Защо ще я купуваш нова?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=eyg6rp

не споря дали си прав за размера на разходите ама надали човек гледащ коли по 30-50к лв ... си мисли да кара евридей м50 проект турбо , да не говорим за нови

Както казах,въпрос на приоритети :dunno:
Доста хора има във форума,които карат е30,е36,е34 или подобни на цената на ф30-ката която си постнал...И доста по-бързи.

ПС Пиша тези работи,защото автора на темата сам си преценява каква кола му върши работа и каква му доставя удоволствие.Няма нужда да се разубеждава или убеждава в нещо,задал си е конкретен въпрос.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 04 Авг 2016, 23:52

преувеличаваш колега, съжалявам, проект за е30, е36, е34 отдавна не е имало сериозен голям... бая време съм в форума, последната много читава правена кола беше на In_Memoriam е36цата... говоря за коли които човек е хванал и направил читави, не за рядки серии m3-ки и т. н.

преобладават опити за проекти правени вероятно с много желание и старание, но малко бюджет или крайно странни изцепки с мушама, фейк карбон и кви ли не изрязани купета с цел мега ултра гига постижения, които в крайна сметка някой кой да ги кара
Последна промяна host на 04 Авг 2016, 23:54, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 04 Авг 2016, 23:53

Djelebov написа:
(bubsa) написа:А колко струва нова ф30 335д?С няма и 10% от цената на 335-цата можеш да направиш злокобно м50б...
Въпрос на вкус,финанси и приоритети.


Не ми разбра мисълта колега - ако си направиш 500кс м50-ка, тя ще е по-бърза от почти всичко по улиците, но ако я направиш 300-350, то сток дизелаците по улиците ше са на кантар с тебе без да имат претенции да са спортни коли ;)

Мисълта ти я разбрах,но не е точно така в реалността :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 04 Авг 2016, 23:55

host написа:преувеличаваш колега, съжалявам, проект за е30, е36, е34 отдавна не е имало сериозен голям... бая време съм в форума, последната много читава правена кола беше на In_Memoriam е36цата... говоря за коли които човек е хванал и направил читави, не за рядки серии m3-ки и т. н.

Той ако не се лъжа има е39 ;)
Да не говориме,че хората имащи и правещи сериозни коли отдавна не пишат във форума :confused: Други пък не споделят проектите си тук и те така,но ги има.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 05 Авг 2016, 0:00

аз знам, че не пишат ... а ти не знаеш, че той имаше доволно добра е36
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

се тая, то във всяка тема има само храна, или превъзнасяници по разни пълни простотии вместо да се направи нещо читаво по-добро от оригинал/или да се възтанови в оригинален вид

ся колегата с темата и той ще каже сигурно, че само му с*ра в темата ... обаче фактите са факти, толко пъти разисквано ... с нисък бюджет, не може да се направи кола която да е надеждна и да понавървява (под 5-6к даже и повече) ... ся ако си колегата Tom ... и труда ти е без пари и имаш такива знания и си правил вече сумати проекти ... може и да събереш ама за някой сам ... колегата "Бояджиев" мисля се пишеше, си прави един такъв самоделен проект вече бая време ако иска да сподели колко трудности има, колко време отнема... е па и колко пари ... и тва за съботно-неделна кола ... да не говорим кво става ако имаш времеви срок и не може просто да я изкараш и да караш да чакаш да видиш кое първо се чупи просто така за тест

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 05 Авг 2016, 0:17

Пропуснал съм му е36-цата явно или не си спомням,но това не е толкова важно.Аз никъде не съм твърдял,че можеш да имаш вървяща и надеждна кола за без пари!
Просто хората,които могат да си го позволят си преценяват дали им се кара 335,535 или нещо от тоя род,наточено и комфортно или е30,е36,е46 или подобно,но вървящто доста повече.
Всеки сам си изкарва парите и си знае(или не :mhihi: )как да си ги похарчи...

По-добре да се спреме верно,че да не замине темата :oops:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 05 Авг 2016, 18:38

Тая Е36ца е с отлична визия . Респект към работата на колегата . Лично за мене обаче въпроса за турбиниране Е30 и Е36 не стои на дневен ред не че не става , просто от 12 години карам първо за кратко Е30 после Е34 сега от 4-5 години и турбинирано . Искам по-съвременно купе , поне малко по-леко от Е34 . Лимит реален нямам за такива проекти , но пък и 15-20к няма да дам за купе което да изкормя че да налея още 10 в него . Лимита който евентуално мога да маркирам е около 7-8к за купето или около 10к за всичко без труд , зависи в каква степен на умопомрачение ще съм към финала :mhihi: Тъй като гледам обаче в Е46 купе няма много мотори пригодни за турбо интервенция . Работата отива на садене на друг мотор или и аз не знам вече какво ...
Определено темата е полезна за мен и за никакво осиране не може да става въпрос .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 210
Регистриран на: 6.11.2009
Пол: Мъж
Кара: E91 325d 2008

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от motofan » 06 Авг 2016, 7:36

Гледам още никой не те е питал, що не помислиш за нещо такова
https://www.g-power.com/leistungssteige ... tem_72.php
или ще ти дойде слабо, макар че и там можеш да си направиш 2-3 различни шайби и да променяш надува :dunno:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 06 Авг 2016, 7:53

Проблема с шестаците в Е46 е че са алуминиев блок и пластмасов интейк и висока степен компресия .Ако се сменя електрониката забравяш за ваносите или търсиш такава дето да ги управлява ама едва ли е толко просто . Затова всички тия китове са на ниско налягане , буст 0.4 -0.5 и добавят евентуално 30-40 к.с върху 170 или 200 фабрични без много да разбутват заводските неща , което си е абсолютно разхищение на средства сравнено с цената на тия готови китове . С такъв буст разбира се колата става една идея по приятна за каране и толкова .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook