E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 31 Юли 2016, 14:56

https://www.horsepowerfreaks.com/ - е тука има бая материал за вървящи е46
http://cesmotorsport.com/documents/155.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от M10 » 31 Юли 2016, 15:02

Колега, там пише за м3ки, не за 20ки :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 430
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: х5 4.6is
Детайли за колата: трака..на 8 цилиндъра

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Батман » 31 Юли 2016, 15:30

318 + м62туб44 + S6S420G + big brake kit

....но все си мисля, че да се плати данъка на 328 или 330 ще е по-евтино, но..

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 8.06.2014
Пол: Мъж

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от zhivkojujo » 31 Юли 2016, 17:42

M42B18 ? Ако се целиш до около 300 коня със сток части е разумно решение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от (bubsa) » 31 Юли 2016, 18:29

zhivkojujo написа:M42B18 ? Ако се целиш до около 300 коня със сток части е разумно решение.

То е пълно с такива е46-ци :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от TNT » 31 Юли 2016, 23:12

Имам леко подозрение, че колата ще се регистрира на инвалид и от там идва всичко :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 01 Авг 2016, 17:58

Добре де , то излиза че всичко с турбинирането приключва с М50 и М43 ?
Ако искаш турбини - F10 550 много хитро , ама то това го знае всяко хлапе :clap:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от host » 01 Авг 2016, 18:37

не позна, турбинирането свършва тогава когато свършат парите... пари като има няма дерт да си правиш от квото си искаш турбо бегачка

виж предните линкове които съм дал

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 01 Авг 2016, 21:15

М тройките от линка са с правилния блок за турбиниране .13 000 долара за турбо кит .....хубаво ама преди да изръся 13000 ще ми трябва и правилния курник да си купя . Стига с тия мечти за момента , трябва ми нещо да изкара 300 коня за евридейка без суапове и подмяна на половината кола - тва ми е хоби все пак не целта на живота .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Djelebov » 03 Авг 2016, 6:38

Аз разпродадох всичко, което бях приготвил за турбиниране на м52ту, защото тия 300 и косур коня вече са нормални за 3 литров дизел и няма смисъл да се пъна с правена резачка, след като кола с автомат и разход 5-6/100 ще върви на кантар с мене... Просто споделям малко по-различната си гледна точка, щото все пак сме 2016-та и 300 коня вече не са толкова много, че да се влиза във голям филм за тях .. За мен проект в който се наливат пари трябва да има по-високи цели (500+) - иначе едно чипосано е60 за 10000лв те взима, след като си вложил труд и пари в колата...пък после иди обяснявай, че тя твойта е много пипната...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Raefi » 03 Авг 2016, 15:31

Djelebov написа:Аз разпродадох всичко, което бях приготвил за турбиниране на м52ту, защото тия 300 и косур коня вече са нормални за 3 литров дизел и няма смисъл да се пъна с правена резачка, след като кола с автомат и разход 5-6/100 ще върви на кантар с мене... Просто споделям малко по-различната си гледна точка, щото все пак сме 2016-та и 300 коня вече не са толкова много, че да се влиза във голям филм за тях .. За мен проект в който се наливат пари трябва да има по-високи цели (500+) - иначе едно чипосано е60 за 10000лв те взима, след като си вложил труд и пари в колата...пък после иди обяснявай, че тя твойта е много пипната...

Според мен ~350коня с един диф от сорта 3.15 ще върви далеч по-приятно от повечето чипосани дизели. Пък и аз съм го мислил, и съм сметнал че няма смисъл здрав мотор да го отваряш, особено при мене където преди 20к е отварян. Пък ако се счупи здраве да е, плана нататък е ясен.

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Jordana » 03 Авг 2016, 19:01

Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от Djelebov » 04 Авг 2016, 8:01

Jordana написа:Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .


Тройка дизел на ауди с чип МТМ e 300 коня, TST изкараха 322 коня от е60 530d 231к.с. Не казвам, че ще са по- бързи от направена 350 коня е36-ца с турбо....Но определено разликата във вървежа, ще е пренебрежимо малка, спрямо разликата в надежността и НАЙ-ВЕЧЕ в положения труд. С други думи човек се бъхти да прави мотор, вкарва труд, вкарва пари и накрая взима зверски чипосаната е90-ка с малко. Няма смисъл - като ще се вкарва труд и пари, редно е да я вземе с много ;) Мисълта ми е като ше е гарга да рошава :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от bum_bum » 04 Авг 2016, 17:55

То кефа често е в процеса, а не в резултата. А и като гледаш в тая посока винаги ще се намери по-бърза кола направена с по-малко пари.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: E46 с какъв мотор за турбиниране ?

Мнение от павката » 04 Авг 2016, 21:03

Djelebov написа:
Jordana написа:Наистина малко нестандартно мнение , коя е тая дизелова кошница с разход 5-6 /100 дето върви като 300 к.с. бензин с турбо ?
300 коня са си триста коня и през 2016г , тука напоследък имам наблюдения върху едно А7 quatro 300 к-с 3литра с компресор ...върви да го Е6А двутонния параход хем няма много спорт в него . 300 к.с турбо в правилното леко купе ще сипят на доста от тия двутонните параходи с големите дизели и многото коне .


Тройка дизел на ауди с чип МТМ e 300 коня, TST изкараха 322 коня от е60 530d 231к.с. Не казвам, че ще са по- бързи от направена 350 коня е36-ца с турбо....Но определено разликата във вървежа, ще е пренебрежимо малка, спрямо разликата в надежността и НАЙ-ВЕЧЕ в положения труд. С други думи човек се бъхти да прави мотор, вкарва труд, вкарва пари и накрая взима зверски чипосаната е90-ка с малко. Няма смисъл - като ще се вкарва труд и пари, редно е да я вземе с много ;) Мисълта ми е като ше е гарга да рошава :D

зверски чипосаните тракачки ти излизат няколко хиляди:съед,маховици,дюзи,трансмисия и т.н. :D
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook