Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 805
Регистриран на: 13.06.2006
Местоположение: Пловдив

Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от pironkov » 03 Апр 2016, 9:41

Някой има ли реплика джанти...мнения?
Моля само хора който са наясно да пишат, без празни приказки. :driving:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от barty » 03 Апр 2016, 10:32

Колега, основния проблем на репликата е мекотата на материала. Аз съм карал с реплика на Е36, нямах проблеми.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от k.milanov » 03 Апр 2016, 11:16

:OT:

В тоя форум никой не кара с реплики, гуми по стари от 2 години :mhihi:

По темата, познавам доста хора с реплики и да ти кажа никой не се е оплакал от нещо, което да го няма и при оригинални джанти. Колкото и мен ми се кривят оригиналните бмв джанти, толкова им се кривят и репликите :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от Dirty M5 driveR » 03 Апр 2016, 12:03

Зависи от качеството на изработка на джантата, като това важи не само за репликите, а и за оригиналните джанти. Скромният ми опит показва, че оригиналните БМВ джанти са едни от най-добрите от гледна точка на твърдост на материала и произтичащата от нея склонност към изкривяване и пригодност за свястно изправяне след това. Същите качества могат да имат и някои реплики, така че проучи добре джантите, които си си харесал. Най-лошият случай е - лесно се кривят, трудно се изправят. И не е задължително да ги малтретираш по дупките, за да станат на нищо...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от In_Memoriam » 03 Апр 2016, 12:12

Ако ще да са и от извънземен материал при това състояние на пътната мрежа и те ще си намерят майстора. Ако ще взимаш реплики гледай да са от доказана марка, а не китайски или турски кашкавали.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 21.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 и е39
Мечтае да кара: всичко сьс задно
Детайли за колата: да има V12 под капака

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от BLUE_999 » 03 Апр 2016, 12:44

На е36 сьм с реплика 17 две години се кара колата с тях нямам оплаквания стига да се опазят от ямите по пьтищата :mhihi:
колата с предно е като жена с малки цици вьрши работа но не доставя удоволствие :mhihi:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от Vanqu1sh » 03 Апр 2016, 13:05

Карал съм с реплики и бяха значително по-тежки от сегашните ми джанти. Разликата се усеща не само при ускорение, но и при спиране и завиване. Също така едната джанта се строши на парчета при един по-силен удар, а уж беше италианска реплика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от bum_bum » 03 Апр 2016, 13:14

Колко па да е италианска :mhihi:

Аз съм имал два комплекта "италиански". Едните бяха сравнително леки, но кашкавалени. Другите тежки, но неразрушими. Явно това са двата варианта.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 160
Регистриран на: 13.09.2015
Пол: Мъж
Кара: 325TDS

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от wan0s » 03 Апр 2016, 18:18

Карам с реплики стил 24 (15 инча), джаскал съм в каква ли не дупка, е не мърдат. Доволен съм.
Изображение
Изображение - Signup and earn! :)
Member since: 2016/07/01

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от krasi2bmw » 03 Апр 2016, 18:28

Здравейте , карах с реплика на М6 - 16 цола , купувани са чисто нови - за едно лято 4 пьти ги изправях / 205 / 55 / . Не сьм доволен , може и такива да ми са се паднали , но бяха изключително меки . В момента карам 17 на DOTZ , / 225 / 45 / от три години и нямам проблем - всяка година минавам проверка , два пьти има корекции ,но тук вината бе моя . Може да не са модел на Бмв , но дьржах да са оригинални немски поради по доброто качество и не сьжалявам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 5.05.2015
Местоположение: Нюрнберг
Пол: Мъж
Кара: 320d e90 LCI, 325TI e46
Мечтае да кара: M140ix, 440ixGC, GT63S AMG, G63 AMG

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от rAd000 » 10 Май 2016, 20:59

Съвет реплика или не всичко се криви ако не го пазите.Избирай по-леките джанти това е моят съвет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от Djelebov » 12 Май 2016, 10:43

Аз съм с реплики Style 135 (подписа ми), последните 2-3 месеца карах по 80км на ден по страшно разбит път с много ниско окачване и на места толкова гадно изкънтяваше купето като се джасна, че чак се бях загрижил да не скъсам бомбетата :D И тва ставаше непрекъснато, щото бях свалил колата, а вече нямах нерви да карам като баба. Преди 10-тина дена вдигнах малко предницата с оригинални м_тех пружини от е46-ца с по-лека предна ос от моята и отидох да ми балансират гумите, щото леко ми трепереше волана - В гумаджийницата просто се надявах, да не са криви всичките, но и 4-те бяха идеално прави. Явно съм попаднал на здрави реплики, щото с много по-малко усилия съм кривил и оригинални джанти.
Моят извод: За втора ръка реплики, зависи на какво ще попаднеш. А за новите - производителя си дава накакви сертификати - хубаво е да се видят преди покупка ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от luizov » 15 Май 2016, 15:14

Djelebov написа:Аз съм с реплики Style 135 (подписа ми), последните 2-3 месеца карах по 80км на ден по страшно разбит път с много ниско окачване и на места толкова гадно изкънтяваше купето като се джасна, че чак се бях загрижил да не скъсам бомбетата :D И тва ставаше непрекъснато, щото бях свалил колата, а вече нямах нерви да карам като баба. Преди 10-тина дена вдигнах малко предницата с оригинални м_тех пружини от е46-ца с по-лека предна ос от моята и отидох да ми балансират гумите, щото леко ми трепереше волана - В гумаджийницата просто се надявах, да не са криви всичките, но и 4-те бяха идеално прави. Явно съм попаднал на здрави реплики, щото с много по-малко усилия съм кривил и оригинални джанти.
Моят извод: За втора ръка реплики, зависи на какво ще попаднеш. А за новите - производителя си дава накакви сертификати - хубаво е да се видят преди покупка ;)


И аз съм с реплики Style135. И моите са много здрави и супер прави, но са тежички (13.6кг, оригинала е 11.6кг.)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 15.01.2011
Пол: Мъж
Кара: 745Li

Re: Мнения за РЕПЛИКА джанти?

Мнение от Atanas328 » 23 Юли 2016, 23:27

Сигурно всички се кривят ,но репликите се изправят много трудно. При награвянето омекват зверски и са на косъм да се сцепят,когато ги изправях майстора ме предупреди,че вероятносста да се сцепат и после заваряват е голяма и като по чудо се размина около 3 часа си игра да ги изправи.друга разлика е ,че оригиналните са различна ширина предни и задн :OT: и примерно 8 j i 8,5 j , репликите са еднакви и 4те. 3та разлика репликата е по тежка.ако търсиш вървеж тези 4-5 кг на джанта повечеса от огромно значение

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook