Е46 кабрио - М3 пакет +++

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 29 Мар 2016, 15:26

lechkata написа:Нищо не си направил, колега! :mhihi:
Сериозно, поздравления много мерак си вложил и добре се получават нещата :bowdown:


Благодаря, колега :)

Още малко снимки от работата по интериора:
Изображение
Изображение
Изображение
Бях решил таблото и конзолата да са със сиви шевове, но така е по-стилно 8)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Kroki » 29 Мар 2016, 16:59

Замислял ли си се за М-ково табло? :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Pe3a4 » 29 Мар 2016, 17:35

Кроки да ти кажа познавам си човека и съм сигурен ,че му е минавало през акъла :mhihi: Тва е човека ... трябва да покажа снимка на волана дето ми направи ...
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 29 Мар 2016, 20:02

Kroki написа:Замислял ли си се за М-ково табло? :)


Естествено, ама някак не мога да си го представя как ще е със син и червен конец - М-цветовете са три, ако използвам син и червен, не знам дали няма да липсва светлосиният...просто не мога да си го представя дали ще е мега яко или прекалено шарено. Подобна беше причината, поради която това табло е с черен шев, а не както планувах със сив. Ако бях виждал М-ково поне на снимка, за да добия няква представа.., но до сега съм виждал само 3-4 шити табла за е46 и нито едно с М-кови шевове..и това са само снимки - с цялата си скромност, моето е първото, което виждам на живо :mhihi:

Pe3a4 написа:Кроки да ти кажа познавам си човека и съм сигурен ,че му е минавало през акъла :mhihi: Тва е човека ... трябва да покажа снимка на волана дето ми направи ...


:OT: Няколко уточнения, за да съм коректен към форума, щото горния пост оставя съмнения за скрита комерсиалност в темата:
1. Въпросният волан на Ре3ач е направен от мен въз основа на много близките ни приятелски отношения и моето ХОБИ; няма замесени пари и търговски услуги, щото няма и търговец, което ни води към:
2. Винаги съм мечтал да работя нещо, което ми е хоби и за мен това е мечтаната професия, но за сега си изкарвам хляба като инженер в съвсем различна сфера. Когато (ако) дойде моментът, в който преценя, че почвам да се занимавам професионално (хобито ми да прерасне в търговия в сферата на услугите), то веднага ще си направя платена реклама тук във форума. За сега обаче, търговска дейсност няма и това е тема за моята кола, което смятам, че е видно от предните няколко страници ;)
3. Моят волан е много по-хубав от тоя на Ре3ачa :lalala:

Ако модератор прецени, че самите ми обяснения пораждат съмнения за некоректност, реклама на потенциален нероден Петко и т.н., ще изтрия частта с offtopic-а ;)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Kroki » 30 Мар 2016, 9:54

Имах предвид таблото със стрелките и инструментите. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 30 Мар 2016, 11:14

Kroki написа:Имах предвид таблото със стрелките и инструментите. :)


:lol: По-нататъка сигурно, много е яко да, но поне докато съм със сток мотор няма да сложа километраж до 300. А и не са ефтини..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от bum_bum » 30 Мар 2016, 21:17

Djelebov написа:Ако модератор прецени, че самите ми обяснения пораждат съмнения за некоректност, реклама на потенциален нероден Петко и т.н., ще изтрия частта с offtopic-а ;)


Абе прайш ми един волан и на мен и си затварям очите, нямаш грижа :mhihi:
Изображение

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Bavarcho » 02 Апр 2016, 18:04

bum_bum написа:
Djelebov написа:Ако модератор прецени, че самите ми обяснения пораждат съмнения за некоректност, реклама на потенциален нероден Петко и т.н., ще изтрия частта с offtopic-а ;)


Абе прайш ми един волан и на мен и си затварям очите, нямаш грижа :mhihi:


ще ви издам че заговорничите!
за мен волан и топка на скоростите и ще мълча :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Raefi » 13 Апр 2016, 12:41

Колега тази турбина не е ли малка за тоя двигател, ако не е тайна какви коне очакваш на 0,6 бара? Питам защото и аз ще правя тази гимнастика скоро и се чудя за турбината. Може да пробваш със твоя си дебитомер и 2килоома резистор мисля че до към 350 коня няма да имаш проблеми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 13 Апр 2016, 15:08

Raefi написа:Колега тази турбина не е ли малка за тоя двигател, ако не е тайна какви коне очакваш на 0,6 бара? Питам защото и аз ще правя тази гимнастика скоро и се чудя за турбината. Може да пробваш със твоя си дебитомер и 2килоома резистор мисля че до към 350 коня няма да имаш проблеми.


Смятах за ниско налягане около 0,6 с неразреден мотор (10-10,5:1), ограничителя да си остане на 6500, като целта е да се подмине е46 М3 като максимална мощност (някакъв психологически праг за турбо BMW :) ), но да има повече момент в ниските. По моите сметки излезе, че на мотор 2,8 надув от 0,6 трябва да е наличен под 2300 оборота и турбината се изтаванва след 6500 ;) Но това го бях смятал по картата на Garett, a моята е реплика все пак ;)
Не си пазя сметките, защото ми изгоря тогавашния хард, това помня ;)

Иначе за дебитомера, като дойде време, мапера ще каже как предпочита..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от luizov » 04 Май 2016, 13:26

Колега доколкото разбрах си с мотор m52tub25. Замислял ли си се вместо да правиш турбо m52tub28, да отвориш този мотор и да използваш карантия от м54b30. Plug and play е процедурата (колянов вал с биели и бутала от м54b30) на практика става m52tub30 и с добър мап на 0.5 бара се вадят малко над 400 магарета. И най големия плюс е, че колата си остава законна (с оригиналния си блок).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 04 Май 2016, 14:39

luizov написа:Колега доколкото разбрах си с мотор m52tub25. Замислял ли си се вместо да правиш турбо m52tub28, да отвориш този мотор и да използваш карантия от м54b30. Plug and play е процедурата (колянов вал с биели и бутала от м54b30) на практика става m52tub30 и с добър мап на 0.5 бара се вадят малко над 400 магарета. И най големия плюс е, че колата си остава законна (с оригиналния си блок).


Тя и в другия случай е законна с оригиналния и блок, но има други причини:
1. Буталата на м54б30 имат 2 пъти по-малко разстояние от челото до най-горния от сегментите в сравнение с тези от м52
2. Цената на коляновия вал от м54 е голяма (защото е кован, нитриран, с парт номер като на е36 м3.....)
3. Цената на буталата от м54 е доста по-висока от на останалите, защото БМВ нямат алтернатива с толкова малко CH на 84мм
4. От по-опитните знам, че като се мисли проект се започва от изясняване на целта на проекта и като реши човек каква му е целта, тогава започва да смята. В моя случай, целта не е толкова висока, че да оправдае закупуване на карантия от M54B30, а отделно, че аз не бих карал такива бутала в турбо мотор на ежедневка - не ми трябва кола за дино графики и бмв срещи, а за каране и кеф по всяко време, независимо дали отивам до София или до магазина.

Така или иначе в момента двигателя е в застой, може би тоя месец ще го дам за строук, може би не...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от luizov » 04 Май 2016, 15:22

Djelebov написа:
luizov написа:Колега доколкото разбрах си с мотор m52tub25. Замислял ли си се вместо да правиш турбо m52tub28, да отвориш този мотор и да използваш карантия от м54b30. Plug and play е процедурата (колянов вал с биели и бутала от м54b30) на практика става m52tub30 и с добър мап на 0.5 бара се вадят малко над 400 магарета. И най големия плюс е, че колата си остава законна (с оригиналния си блок).


Тя и в другия случай е законна с оригиналния и блок, но има други причини:
1. Буталата на м54б30 имат 2 пъти по-малко разстояние от челото до най-горния от сегментите в сравнение с тези от м52
2. Цената на коляновия вал от м54 е голяма (защото е кован, нитриран, с парт номер като на е36 м3.....)
3. Цената на буталата от м54 е доста по-висока от на останалите, защото БМВ нямат алтернатива с толкова малко CH на 84мм
4. От по-опитните знам, че като се мисли проект се започва от изясняване на целта на проекта и като реши човек каква му е целта, тогава започва да смята. В моя случай, целта не е толкова висока, че да оправдае закупуване на карантия от M54B30, а отделно, че аз не бих карал такива бутала в турбо мотор на ежедневка - не ми трябва кола за дино графики и бмв срещи, а за каране и кеф по всяко време, независимо дали отивам до София или до магазина.

Така или иначе в момента двигателя е в застой, може би тоя месец ще го дам за строук, може би не...


Ще следя с голям интерес темата, понеже и аз карам 323ci и ми се ще някак да го засиля. Мен 300 коня биха ми били предостатъчно и се чудя как би се справил мотора в стоков вид с 0.4 до 0.5 бара максимум. А иначе като визия колата е станала супер :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 04 Май 2016, 18:27

Благодаря :-) Ако правиш сток 23-ката, подбери си турбо като за 28 или 30 - ако не издържи мотора, при ремонта да го строукнеш ;-)
Мисля че колегата Postman така сложи компресор на е34-ката си сток с цел като се счупи мотора, да го подкове, ама моторът май не се счупи :-D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от TheStorm » 04 Май 2016, 19:23

Според мен - турбинирай .. ако се счупи тогава строук

иначе ... има и по-ниски бутала от М54б30 ... да разредиш малко ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook