Е46 кабрио - М3 пакет +++

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 3.01.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E91 330D

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Raefi » 06 Май 2016, 9:45

А гарнитурата и болтовете стоковите ли ги оставяш? Защото аз мисля така да направя, ако стане някой фал при настройките или в последствие, това да е най-слабото място и да духне гарнитурата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 06 Май 2016, 11:27

Аз без да имам претенции за опит, доста съм чел по въпроса и за нисък надув нито болтовете, нито гарнитурата са проблем. Хубаво е да се сложи timesert на блока ако се отваря мотора, защото е алуминиев и някой път заминават резбите дори и без надув, а и не е скъпо.. може и о-ринг, защото пак не е скъпо...ама чак шпилки за 0,5 - 0,6 надув мисля че е излишно харчене ;-)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 15.11.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328iT 88' e46 328Ci
Мечтае да кара: e24 M635CSI

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от zoomer » 17 Май 2016, 9:32

Послушай TheStorm - първо турбинирай и после отваряй мотора. Така както е със старата залепнала гарнитура има вероятност да не се счупи въобще.
Иначе евала с проекта до тук - става много добре.
А след като ще засилваш колата, мислил ли си и за шпер?
Drive fast, drive free but watch out for that tree....
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 17 Май 2016, 12:49

zoomer написа:Послушай TheStorm - първо турбинирай и после отваряй мотора. Така както е със старата залепнала гарнитура има вероятност да не се счупи въобще.
Иначе евала с проекта до тук - става много добре.
А след като ще засилваш колата, мислил ли си и за шпер?


Благодаря :) Съвета на The Storm май беше за luizov, но иначе аз ще отварям, за да строуквам със сигурност, но не заради турбото:
Тъжната новина по темата е, че турбо няма да има :( За сега ще я карам ежедневка, идва и лято и не искам да я спирам. На всичкото отгоре утре ще я скопя с диф 2,93 (сега е 3,46) - само извън града карам и то непрекъснато и ме дразни да съм винаги на обороти...
Турбото отпада, просто защото нямам необходимото време да обърна на колата, а се очертава в близко бъдеще да съм по-зает. От друга страна не желая да я закарам някъде и да си я взема 400кс - тогава няма да е моя проект.
За дифа: ако ми хареса колата с 2,93, после ще го направя шпер при колегата penev сигурно, чувам хубави отзиви за него.


И нещо по-позитивно - по интериора обаче се работи, въпреки че колата е почти без интериор от месеци. За пръв път от 3 години се очертава да съм си в България за лятото и ще трябва да дам приоритет на интериора :D
Корите на вратите са раздути с елегантна добавка от фибростъкло, така че да съберат магнитите на говорителите, които съм приготвил: DLS R6.2 (100W RMS). Формата на корите стана супер, остава или да се тапицира долната им част на корите или да се подготви за боя и да се направи черна база с лак, полиран до съвършенство 8) Не съм решил кой от двата варианта да е... За отзад съм приготвил DLS R5a (80W), които си влизат идеално зад корите (още 2-3мм и нямаше да влязат), но поставянето е с крепежни планки от всеки от отворите на говорителя до нещо близко с дупка по купето..и трябва да се поизпипа още малко. Ще ползвам 4-канален усилвател MacAudio - имам го от много време и ще го вкарам в употреба. Радио модулът ми е с 4 изхода, изкарани за сигнал към усилвател, но ми прави някои проблеми и се чудя дали да не го разкарам заедно с навигацията и да мина на таблет. За мен тая 16/9 навигация освен за OEM красота, за друго не върши работа. Като гледам клипчета в youtube, с малко старание, точно подбран таблет и съответните китайски кутийки за мулифункцията на волана, се получава много добре, интерфейса е андроидска програмка, наподобяваща интерфейса в е60 и е90. Лошото е, че с една идея по-малко старание, може да стане голяма селяния :mhihi:

Като подхвана корите тия дни, ще кача снимки ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 14 Дек 2016, 18:32

Как върви проекта колега има ли някакво развитие?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 15 Дек 2016, 19:40

Silverlight написа:Как върви проекта колега има ли някакво развитие?


Изображение
Изображение
Изображение
Промених малко влана, щото тая алкантара по цял ден като се кара се захабява, та сложих и малко кожа:
Изображение
Ето разликата в калниците (и зимните стоманки 15" :D )
Изображение

След Нова Година заминавам за чужбина, връщам се на пролет и за тогава съм уговорил да се боядиса в този цвят: (от професионален бояджия, не от мен :D )
Изображение

И джантите ще сменя, 18-ките наистина стоят малки в тия калници, спрял съм се на CSL-ския BBS, но оригинални са доста скъпи...и може би ще са "китайски реплики от Италия" :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от luizov » 15 Дек 2016, 21:16

Колега а дали ще е удобно да направиш една тема за мултимедията в стил DIY. И на мен ми се ще да си направя нещо такова, че нещо не се кефя на идеята да си сложа китайска мултимедия в колата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Pe3a4 » 15 Дек 2016, 21:36

Колега внимавай с тия китайски отпадъци ,че много хора вече плакаха. Ако ще я държиш само за красота и да не я караш може, но по-добре си остай железата , че по тези лунни пейзажи където се движиш само те ще оцелеят :yes: Съвета ми е да не бъдеш скъсаняк, а да си купиш некви оригинални джанти ще свалиш едно звено от ланеца и си ти ... :driving:
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 15 Дек 2016, 21:40

Pe3a4 написа:Колега внимавай с тия китайски отпадъци ,че много хора вече плакаха. Ако ще я държиш само за красота и да не я караш може, но по-добре си остай железата , че по тези лунни пейзажи където се движиш само те ще оцелеят :yes: Съвета ми е да не бъдеш скъсаняк, а да си купиш некви оригинални джанти ще свалиш едно звено от ланеца и си ти ... :driving:


:mhihi: Още веднъж мерси за железарките, батка :D

luizov написа:Колега а дали ще е удобно да направиш една тема за мултимедията в стил DIY. И на мен ми се ще да си направя нещо такова, че нещо не се кефя на идеята да си сложа китайска мултимедия в колата.


https://www.youtube.com/watch?v=8KjlvHGIK6g&t=442s

Пича има тема в някой от чуждите форуми.
Общо взето една корейска джаджа се поръчва от Германия и вече управлява (специално направен за кола) андроид с копчетата на волана. DIY идеално описан ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 15 Дек 2016, 23:12

Супер е станала интериора колега, сега само ти остават само джанти и преден лип. :mhihi:
Изображение :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от host » 16 Дек 2016, 2:04

всеки си има вкус ама китайската топка ... колега има топки за тапициране оригинални по 20-30лв ... едно тапициране с хубава кожа кадърно и една запазена плака 5/6 скорости ... и става съвсем културно ... че тая китайката седи мега гнусно ... и гледам кеф ти е да е ок волана ... 100% те дразни като посегнеш към топката това китайско недоразумение ... доволен ще останеш като го разкараш ... пък ако си решил разни там скъсени/м-пак топки и тая е временна се извинявам за спама

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 16 Дек 2016, 16:11

host написа:всеки си има вкус ама китайската топка ... колега има топки за тапициране оригинални по 20-30лв ... едно тапициране с хубава кожа кадърно и една запазена плака 5/6 скорости ... и става съвсем културно ... че тая китайката седи мега гнусно ... и гледам кеф ти е да е ок волана ... 100% те дразни като посегнеш към топката това китайско недоразумение ... доволен ще останеш като го разкараш ... пък ако си решил разни там скъсени/м-пак топки и тая е временна се извинявам за спама


Китайската е :puke: ,но временните неща, някой път остават малко по-дълго от планираното.. сега съм с тази:
0-02-05-6fd0be63f10a94163940511ae4663efdd6ff13a7e3435d5e96f73f6b70a2171e_full.jpg

DSC_0137.JPG

И с нова М-кова "пластмаска" отгоре мазно лъщи :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от host » 16 Дек 2016, 16:16

a така ... само безаварийни км ти пожелавам колега :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 16 Дек 2016, 17:28

Silverlight написа:Супер е станала интериора колега, сега само ти остават само джанти и преден лип. :mhihi:
Изображение :mhihi:


Мерси :) Не си падам много по липовете и сплитерите, който седят като част от бронята, но една по-тънка "карбонова подложка за броня" бих си взел ако изпадне нещо подобно в ebay:

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.12.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 318Ci cabrio

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от svetljo-z » 16 Дек 2016, 20:01

Колега, поздравления за проекта. Можеш ли да споделиш как си направи цвета на джантите от поста ти на 3-та страница? От скоро имам такива стил 135 и са на ниво песъкоструени, готови за боя. Мислех да е нещо прахово, но ме разубедиха. Твоите на снимките изглеждат доста добре. Стандартен цвят по RAL ли е това или нещо различно с черна база? Търся боя с ефектен цвят, която просто да я занеса на някой бояджия и да ги пръсне без много обяснения и сложни технологични процеси. Имаш ли и снимки, качени на колата в този цвят? Благодаря предварително.

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook