Е46 кабрио - М3 пакет +++

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от bum_bum » 28 Яну 2016, 22:49

Щипки неоригинални едва ли ще намериш. Много "М" неща нямат аналог.

Китайските емблеми биват до едно определено време и после или се разпадат или избеляват или и двете :mhihi: Ако седи колата редовно на слънце процеса се ускорява драстично.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 29 Яну 2016, 1:21

БМВ 320d написа:Доста хубава кола се получава колега, поздравления за което! Цвета на джантите са уникални, но бъбреците така хромирани на сива кола ми стоят, като подарени. Замислял ли си се да ги направиш черни? :driving:


Мерси, колега :) Бъбреците ще ги оставя така - до оня ден и ребрата вътре бяха хромирани, но ги матирах черни - изглеждаше ми малко прекалено да имам хромирани пръчки в хромираните бъбреци ..но до там, черни бъбреци вече ми идва прекалено странно - в моите очи бъбреците вървят с останалия хром по колата - по рамката на предното стъкло, по лайсните на прозорците, по капака на мекия таван - харесва ми така. Въпрос на вкус е все пак - ако колата беше тъмна щях да ги затъмня и тях ;)

bum_bum написа:Щипки неоригинални едва ли ще намериш. Много "М" неща нямат аналог.

Китайските емблеми биват до едно определено време и после или се разпадат или избеляват или и двете :mhihi: Ако седи колата редовно на слънце процеса се ускорява драстично.


Тъжно.. Утре ще поръчам щипките, ще погледна кви пари са емблемите оригинални, но поне малките м-чета ще ги взема китайски, за да се чувствам на далавера..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от lagoon82 » 29 Яну 2016, 8:31

Аз по спомен като съм купувал емблеми , предна 63лв, задна 50лв. Китайските емблеми се разпадат на 20 парчета като ги докосне вадоструйката :D Джантите са екстра. :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 29 Яну 2016, 10:07

lagoon82 написа:Аз по спомен като съм купувал емблеми , предна 63лв, задна 50лв. Китайските емблеми се разпадат на 20 парчета като ги докосне вадоструйката :D Джантите са екстра. :wave:

Боята ли се разпада или тялото? Ако е само боята лесно се фиксира нужен ти е само 1 пистолет за горещ въздух и малко прозрачно фолио. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 29 Яну 2016, 14:09

lagoon82 написа:Аз по спомен като съм купувал емблеми , предна 63лв, задна 50лв. Китайските емблеми се разпадат на 20 парчета като ги докосне вадоструйката :D Джантите са екстра. :wave:


Да, толкова са оригиналните.. днес не остана време да ги взема, но има наличности.. ;) Обаче взех боята и лака за джантите - днес ги подготвям, утре ги пръскам, вдругиден ги монтирам, в понеделник съм на технически преглед ...поне така е плана. А в промеждутъка трябва да сложа накрайниците отзад - оказаха се голям филм тия тръби между бронята и легена за резервната гума - уш минават, но накрайниците са дълги и ще трябва да ги скъся доста, за да не стърчат и да имам място под бронята...
Ако нямах кухина за резервна гума като тебе, щеше да е по удобно, ама навремето инженерите от BMW са смятали, че в бъдеще тия коли ще са с газово и ще им трябва леген за кръгла бутилка :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от lagoon82 » 29 Яну 2016, 23:32

Djelebov написа:
lagoon82 написа:Аз по спомен като съм купувал емблеми , предна 63лв, задна 50лв. Китайските емблеми се разпадат на 20 парчета като ги докосне вадоструйката :D Джантите са екстра. :wave:


Да, толкова са оригиналните.. днес не остана време да ги взема, но има наличности.. ;) Обаче взех боята и лака за джантите - днес ги подготвям, утре ги пръскам, вдругиден ги монтирам, в понеделник съм на технически преглед ...поне така е плана. А в промеждутъка трябва да сложа накрайниците отзад - оказаха се голям филм тия тръби между бронята и легена за резервната гума - уш минават, но накрайниците са дълги и ще трябва да ги скъся доста, за да не стърчат и да имам място под бронята...
Ако нямах кухина за резервна гума като тебе, щеше да е по удобно, ама навремето инженерите от BMW са смятали, че в бъдеще тия коли ще са с газово и ще им трябва леген за кръгла бутилка :mhihi:


:lol: Hahaha , махай резервната гума и ще се оправят нещата :wave: Ти не беше ли с М-броня отзад, или се бъркам нещо???

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 30 Яну 2016, 9:17

lagoon82 написа:
Djelebov написа:
lagoon82 написа:Аз по спомен като съм купувал емблеми , предна 63лв, задна 50лв. Китайските емблеми се разпадат на 20 парчета като ги докосне вадоструйката :D Джантите са екстра. :wave:


Да, толкова са оригиналните.. днес не остана време да ги взема, но има наличности.. ;) Обаче взех боята и лака за джантите - днес ги подготвям, утре ги пръскам, вдругиден ги монтирам, в понеделник съм на технически преглед ...поне така е плана. А в промеждутъка трябва да сложа накрайниците отзад - оказаха се голям филм тия тръби между бронята и легена за резервната гума - уш минават, но накрайниците са дълги и ще трябва да ги скъся доста, за да не стърчат и да имам място под бронята...
Ако нямах кухина за резервна гума като тебе, щеше да е по удобно, ама навремето инженерите от BMW са смятали, че в бъдеще тия коли ще са с газово и ще им трябва леген за кръгла бутилка :mhihi:


:lol: Hahaha , махай резервната гума и ще се оправят нещата :wave: Ти не беше ли с М-броня отзад, или се бъркам нещо???


Да:
P1010765.JPG

Легена обаче за сега остава - колата я взех с газ и въпреки, че и аз много търсих кола "дето не е помирисвала газ", не мога да си изкривя душата, че като минавам минимум 50км на ден си е бая далавера. Турбината ще трябва да почака още известно време на рафта, а дотогава газовото ще остане на колата - съответно легена за газова уредба също ;)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 31 Яну 2016, 0:50

Съхнат:
Изображение
Леко смених цвета :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 31 Яну 2016, 21:48

Много хубав цвят си избрал колега. :yes:
Стоповете ще ги смениш ли с диодни или ще ги оставиш така?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 01 Фев 2016, 1:12

БМВ 320d написа:Много хубав цвят си избрал колега. :yes:
Стоповете ще ги смениш ли с диодни или ще ги оставиш така?


Мерси :) Харесват ми диодните стопове, но за сега интериора е с приоритет и всичко друго остава назад. Може би лятото като видя 2-3 кабриота с диодни и ще се надъхам, ще видим..
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1242
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от 100imenov » 01 Фев 2016, 10:21

Относно накрайниците на гърнетата, ако са овални според мен ще е по-естетично. Може да ги преправиш с тръби от неръждъвейка 2x70mm примерно, че сегашните поне на мен ми евтинеят и не са подходящи като вид, само като предложение. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 01 Фев 2016, 20:34

100imenov написа:Относно накрайниците на гърнетата, ако са овални според мен ще е по-естетично. Може да ги преправиш с тръби от неръждъвейка 2x70mm примерно, че сегашните поне на мен ми евтинеят и не са подходящи като вид, само като предложение. :bchug:


Без да ги наложа на колата не мога да кажа със сигуност, но ми изглеждаха супер, когато дифузьора беше в ръцете ми... ше видим тия дни как седят. Вчера и днес леко преправих легена за резервната гума така, че да минават спокойно тръбитe. Бутилката е доста по-малък диаметър от легена и се оказа, че с малко усилия и бутилката и тръбите са доволни :) ... Та не остана време за накрайниците. Иначе целия замисъл с тия ремусовите не е във формата, а в размера. Ако са с размера на оригиналните накраиници на М3, но квадратни, със сиурност ще изглеждат ужасно, но тия ремуси са 92мм широки и като ги долепя един до друг пълнят отворите изцяло. Освен това са далеч от квадратни..., но дали ще изглежда така както си го представям, ще разбера чак като ги наложа на колата и ги погледна от 3-4 метра. За сега знам само, че погледната отзад ще изглежда така:
Изображение
и изглеждат злобно големи :twisted:

Иначе новото е, че съм с джанти, но без прагове (чакам щипките):
Изображение
Изображение
Седят малко по-тъмни отколкото си ги представях, но за сега съм доволен. Не са песъкоструени, имах малко проблеми с пясъка, затова да речем, че са временно в този цвят..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от lagoon82 » 02 Фев 2016, 7:51

Djelebov написа:Седят малко по-тъмни отколкото си ги представях, но за сега съм доволен. Не са песъкоструени, имах малко проблеми с пясъка, затова да речем, че са временно в този цвят..


Айде сега, временни били, стига се занимава с глупости а мятай турбото :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 03 Фев 2016, 18:51

lagoon82 написа:Айде сега, временни били, стига се занимава с глупости а мятай турбото :ranting:


За сега турбото ще продължи да се наслаждава на уютния си кашон...знаеш, че други приоритети имам в момента ;)

Вчера и днес се опитвам да си платя данъка, за да мина преглед. Смених общината и вписах колата в новата община, но сега трябва да чакам да излезе..уж днес, ама не :(

Ta през това време се занимах малко с накрайниците:
Изображение
Изображение

Тръбата е неръждавейка 304, 63мм, от една година стои на дъжда и нищо и няма. Вътрешността на накрайниците (тва надупченото) е 63мм и като отрязах перфорираната част се получи перфектен преходник от тръбите към накрайниците. Само прикапвам, както е на снимката, когато всичко е ОК, тогава ше заварявам. Накрайниците влизат доста мазно в отворите на дифузьора, плътно с по 2мм от всяка страна и фиксирането ще е доста тънко..

:OT: ..и понеже колата ще се кара тия дни, най-накрая смених задните амортисьори - под прахоуловителите имах изненади:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 04 Фев 2016, 13:14

Изображение
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook