Е46 кабрио - М3 пакет +++

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 08 Яну 2016, 17:22

Както написах по-рано, сложих 3 ръце лак за да има за полиране (по-скоро 2,5 ръце, щото първата е 1/2) - днес направих тестов участък от предния капак така както съм гледал да го правят "по телевизора": водна шкурка 1500 -> водна шкурка 3000 -> полиране.
Резултатът е:
-Където имаше забележка по лака си отиде.
-Портокаловата кора изчезна.
-След лакиране повърхността на боята отразяваше много добре (блестеше много силно), но като се огледах в нея бях лееко размазан заради портокаловата кора - сега отразява ясно като огледало :D
Това го направих за проба само на малък участък от предния капак, защото работата е в застой - здравословни проблеми за няколко дена..

И една молба: колеги, препоръчайте ми хубава полирпаста за машина (или полирпасти, ако са нужни повече от една в моя случай). Нямам предвид вакса за предпазване на лака и т.н., а полирпаста, която да изравни лака след водната шкурка 3000. Аз за теста използвах парцалче и полирпаста на Sonax, която имах отпреди (най-абразивната, номер 3)... но това беше само за тест и поради високата абразивност на пастата, мястото блести по-малко от необработената повърхност с портокалова кора. Искам да взема качествена полирпаста, но не ги разбирам - гледам, че много хвалят пастите на 3М, те също имат 3 едрини и навсякъде казват, че са най-добрите "за цената си" :confused: :help:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 09 Яну 2016, 13:31

Взех наливно на 3М 1-ца и 3-ка, което ще рече, първо максимално абразивната паста за обраборка на лака след като е минат на водно с 3000 и после най-полиращата за максимален блясък. Ще споделя какво се е получило като илязат резултатите. Иначе просто за информация машинката е skil, с регулиране на оборотите от 1000 до 3000++, непрофесионална.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 09 Яну 2016, 22:41

Пробвах 3М пастите на другата половина на предния капак и съм много доволен :) Като снимам в гаража обаче нищо не се вижда, защото всичко около колата е бяло и реално няма кво да се отличи като отражение, но важното е, че резултатът е такъв какъвто трябва.. та да обобщя какво направих:

1. на ръка с водна шкурка 1500 (и с хубава подложка) изравних лака, докато няма и помен от портокалова кора (трудно се вижда, защото се матира)
2. на вода с 3000 изгладих матирането от работата с 1500
3. Първо полирах с 3М 09374, най-абразивната от трите, този път с машина на около 2000 оборота
4. И накрая с 3М 09376 - най-фината (пак на около 2000 оборота)

Резултатът е отличен блясък и кристално ясно отражение благорадение на липсата на портокалова кора :)

Утре и вдругиден продължавам с боядисване на багажника, предните калници и вратите...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 10 Яну 2016, 18:19

Колата излезе на двора и освободи място за подгоовка на предните калници, багажника и вратите на широко:
Изображение

Появи се нова пречка - една от детските болести на доста коли, ръжда в долния ръб на едната врата. Там където се съединяват външната и вътрешната част на вратата оригинално има няква гума.. Стори ми се напукана и я зачепках с макетното ножче - ето кво излезе отдолу:
Изображение

На няколко места беше, оправих я, но отиде доста време...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 14 Яну 2016, 18:52

Напредвам - вратите, калниците и багажника съхнат:
Изображение
Изображение


Голяма мъка с търкането, но в крайна сметка утре сглобявам колата и ми остават само брони, прагове и малки пластмасови дреболии...
От няколко дена се чудя как да направя станичния мигач в калника?! - При М3-ките, за да не прилича калника на швейцаско сирене, няма дупка за мигач, както при другите е46 - на М-ките мигача е в лайсните (които нямам):
Изображение

Вариант 1. Да не слагам мигач - дори да приемем, че мигачите са само за тези, които ги използват, така или иначе при катастрофа вината винаги ще е моя, щото колата ще е техничеки неизправна - отпада!!!
Вариант 2. Да свети от въпросната решетчица на калника. Варианта, на който съм се спрял е да скрия малка водоустойчива диодна лента "незабележимо" в решетката (да кажем между средните 2 лайсни). Става дума за онези универсални дневни светлини за предна броня :puke: , които имат функция мигач (в моя случай ще свържа само нея) - Много е пипкава работата, щото шукарията трябва да мига ясно, но изобщо да не се забелязва докато не свети, дори ако трябва да се фолира в черно фолио за стопове... и трябва да се навре незабележимо някъде тука:
Изображение
Последна промяна Djelebov на 14 Яну 2016, 19:20, променена общо 2 пъти
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от kdl » 14 Яну 2016, 19:10

До колкото ми е известно, не е задължително да имаш мигачи на калниците. Само отпред и отзад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 14 Яну 2016, 19:15

liloff написа:До колкото ми е известно, не е задължително да имаш мигачи на калниците. Само отпред и отзад.


:D Сега остава да го намеря и в някой закон и проблема отпада... Благодаря, по-късно, ще разцъкам google за някакъв регламент ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от madafaka_donkele » 14 Яну 2016, 20:34

http://lex.bg/en/laws/ldoc/2134649345

Това ти е целия закон. Ctrl+F и търсиш наред сигнал, пътепоказател и квото друго се сетиш за мигач. Не търси мигач обаче. Не присъства под такова наименование в закона.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от bum_bum » 14 Яну 2016, 21:31

В нашия закон няма изискване за мигач на калника. Същото е и в Германия или поне беше преди години. В Италия е задължително, за това имаеше навремето внос от там много коли със странни мигачи на калниците.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 14 Яну 2016, 23:40

Благодаря, колеги, няма да се занимавам с мигача тогава, явно наистина не са задължителни, а и в закона няма нищо по въпроса, предполагам че е в някакви други разпордби дето ги гледат по технотестовете. Но информацията ми е достатъчна, за да си спестя малко време..Времето ми е доста ограничено, гледам бързо да я вкарам в движение, така че новината е повече от добра :D
Утре ще я посъбера малко и ше пусна още някоя снимка ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Pe3a4 » 14 Яну 2016, 23:52

Колега по въпроса с мигачите. Няма нужда да слагаш мигачи в калниците, но идеята за мигач в решетката е много добра и би изглеждало много оригинално. А колкото дали си длъжен , не не си ! Няма установен закон , който да те задължава да сложиш мигачи в калниците поне не и в България. Пример е Е30-ката ми наред с още много автомобили.

Поздрави и успех с проекта , следя го с интерес. И побързай малко ,че и аз душа нося.
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 15 Яну 2016, 22:33

Djelebov написа:Утре ще я посъбера малко и ше пусна още някоя снимка ;)


Изображение
Изображение

Почнах броните - при задната, водачите, които са на купето отстрани, искат малко преправяне - трябва да се изместят леко навън. Това става като отворът за болт се разшири - така си имам и реглаж за краищата на бронята ;) Старата пасмасова греда замества идеално карбоновата, всички ботлчетата пасват, май са една и съща отливка с карбоновата:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 27 Яну 2016, 23:45

Сложих броните. За праговете днес не остана време, щото предната броня искаше доста работа, за да влезе. Не ползвам карбонова греда от М3, ами оригиналната за купе/кабрио - с карбоновата би станало за 5 минути, но ми се стори малко неоправдан разход.. На кратко от М-ковата броня се маха стиропорът в горната и част, който си е вграден в нея. Амортисьорите, които държат бронята издърпах 5-6мм напред с големи шайби (има и оригинални подложки в realoem). Бронята влиза много плътно между гредата и лайсната с пръскалките на фаровете, затова лайсните с пръскалките леко ги извадих докато наглася бронята и накрая ги поставих на място. Надявам се да е разбираемо, защото не мога да кача снимки на процеса - телефона ми се предаде нещо и чакам да го оправят, но изнамерих една камерка поне да се види докъде съм в момента:
Изображение
Бъбреците бяха с хромирани решетки вътре, но вече не са, че ме дразниха.. така ми изглежда по-изчистено. Не съм боядисвал дифузьора, щото още се чудя какъв цвят да бъде, а и ще има много слагане-махане докато направя накрайниците.
Лошата новина, е че както си пали от половин оборот и си работи прекрасно на място, така няма пауър да качи и легнал полицай :shock: - май някъф филм е станал с картерната вентилация , смучи здраво въздух отнякъде, а като подмине 50-70 градуса почват да излизат едни пушилки иззад мотора (пред стъклото) с мирис на масло...утре като я досъбера, ще видя кво става..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 28 Яну 2016, 18:33

Още не е шкурена нито полирана... но работата си върви:
Изображение
Изображение

Преди десетина дена взех 50мл боя за джантите - Избрах си цвят от каталог, ей така по мой си вкус.. исках да е някакво графитено подобно на джанта от първото мнение в темата. Идеята беше да го тествам на една джанта и да преценя дали да е по-светъл или по-тъмен...Та днес пръснах едната джанта на двора, от преди година имах половин спрей лак и всичко се нареди лесно и ефтино, като за тест. Лявата е с оригиналния цвят за сравнение:
Изображение
Изображение
Изображение
Хареса ми доста и утре ще взема боя и лак и за четирите..

Сега с проблемите за дискусия :mhihi: :
1. Искам да сложа нови щипки на праговете, ама късно разбрах колко са "специални" и как ги няма никъде - става въпрос за страничните, номер 3 (51 71 7 890 000):
Изображение
Има ли някакъв шанс да намеря някъде налични или да си поръчвам да потеглят от Германия (само за е46 М3 са)??
2. Емблемите за колата отпред и отзад - Има ли качествени китайци или само оригиналните стават???
3. Емблемите за джантите (М-четата) - също се чудя след като olx-а е пълен с ембеми, дали има качествени китайчета ??
5. Нямам си идея кво става с тоя мотор, (не че отделих повече от 2 мин да намеря проблема :mhihi: но), свети чека, колата лоеко тресе, дими иззад мотора като позагрее...На всичкото отгоре лаптопа ми, на който съм си сложил BMW програмките е с преинсталиран windows и ше трябва пак да ги инсталирам, а телефона, на който имам bmwhat e в гаранционния сервиз цяла седмица вече...Поне ше направя джантите тия дни, че да се чувства прогреса..

Иначе като цяло съм доволен, малко е ниска в момента, но с 18-ките, ще се вдигне с още 10-11мм разстоянието от земята и ще може да се кара нормално (ежедневка трябва да е все пак). Китайските ми огледала ме дразнят, но за сега ще го преживея..Имам много да шкуря, да полирам..изглежда почти готова, а има още доста работа..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 28 Яну 2016, 22:39

Доста хубава кола се получава колега, поздравления за което! Цвета на джантите са уникални, но бъбреците така хромирани на сива кола ми стоят, като подарени. Замислял ли си се да ги направиш черни? :driving:

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook