Е46 кабрио - М3 пакет +++

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от lagoon82 » 04 Фев 2016, 21:16

Djelebov написа:Изображение


Мн добре изглежда. Като ги завариш направи клип до чуем звука :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 06 Фев 2016, 0:56

Изображение
Звука е почти същият като преди, на високи обороти е малко по-звънлив, на празен ход малко по-басов, но в общи линии нищо специално. Гърнето е неръждаемо FK Automotive и причината да го купя беше не звука, а най-вече, че е доста по-късо от оригиналното, което отвори място за заигравката с 4-те накрайника ;)
Иначе днес минах технически преглед и я карах за пръв път от почти 2 години :D Разликата във возията е огромна - едни HR предни пружини + 30/35mm фланци правят колата доста по-различна..,малко по-стабилна и много по-каруца... но ме кефи :D
Праговете още не ги слагам, защото първо ще трябва да тунинговам на 20% един бордюр пред нас :mhihi:
Интериорният проект започва ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 06 Фев 2016, 21:45

Тази от ляво сякаш е паднала малко по-надолу или е от снимката? И клипче ще можеш ли да качиш да чуем звука на Емчето? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 07 Фев 2016, 0:46

Silverlight написа:Тази от ляво сякаш е паднала малко по-надолу или е от снимката? И клипче ще можеш ли да качиш да чуем звука на Емчето? :mhihi:


Сигурно е от снимката, забележката е, че дясната двойка е леко завъртяна по часовниковата стрелка и реално най-десният накрайник стои по-ниско, но и това не се вижда ясно на снимката, така че ще го оправя като почне да ми дразни много окото.

За звука: Реално току що я чух наистина, до сега беше на 5 цилиндъра с checkengine...и работеше като камион - оказа се проблем в окабеляването на инжекторите заради кофти газаджийски окабеляванки... Та току що си направих рали на един междуселски път с V-power racing за промиване и съм много доволен от гърнето - на високи обороти (след 4000) е някък по-звънлива и много и се кефя, ниските и средните са почти както с оригиналното гърне - тихи. Струва ми се отпушена на високи обороти (там където тоя двигател е орязан фабрично), но може би е щото не съм я карал от доста време. Утре ще се опитам да направя клипче със звука с нечий телефон, моя от 2 седмици е на сервиз и нямам с какво :(
Притеснявах се, че газовете няма да излизат по равно от накрайниците, най-вече защото третият от ляво на дясно е свързан Т-образно - В момента и 4-те накрайници парят, така че явно няма проблеми :D Дифузьорът не е от полипропилен като броните и би трябвало да издържа на по-високи температури - за сега не се топи, но е на 1-2мм от парещите накрайници и около 1см от тръбата ,така че ще трябва да го държа под око...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 07 Фев 2016, 19:56

Не успях да направя хубаво клипче със звук днес, но по важното е, че успях да смаля бордюра пред вкъщи с флекса и диск за бетон, което ми позволи да сложа праговете:
Изображение
Изображение

Имах малки резерви за визията без лайсни, защото на живо не бях виждал такава е46, но се получи точно това, което си представях - доволен съм :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 13 Фев 2016, 19:53

Silverlight написа: И клипче ще можеш ли да качиш да чуем звука на Емчето? :mhihi:


Не се чува нищо по-различно, което да се хване на клипче - около 1300-1600 оборота има някакъв резонанс, очевидно от FK гърнето и при натискане на газта звукът става по-басов от нормалното, но доста преди 2000 изчезва, а след 5000 е една идея по-звънлив от преди - това не се хваща на клипче, въпреки че в колата се чува много приятно - почти сток е звука - аз съм доволен, защото карам много извън града и не ми надува главата ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Pe3a4 » 13 Фев 2016, 22:54

На мен днес звука ми хареса .... Звучи си цивилно без излишни драми ... Шестака си е шестак ... добре ,че не е някоя ИС-ка :mhihi:
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Silverlight » 19 Фев 2016, 18:47

Колега някакво развитие около проекта с голям интерес следя проекта. :oops:
От вътре, как е турбото сложено ли е ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 20 Фев 2016, 10:13

Silverlight написа:Колега някакво развитие около проекта с голям интерес следя проекта. :oops:
От вътре, как е турбото сложено ли е ?


Работи се по интериора, но бавно, щото някакъв грип ме хвана...
Турбото за сега ще чака интериора, по който работата е доста. Аз съм с обикновените седалки, за това взех едни рекарота, за които пък взех перфорирана алкантара.... ....Най-много време обаче ми отнема шитото табло от алкантара. Няма да е с черни шевове, като на снимката от първото мнение, а ще е с тъмно сиви шевове, които ще продължават и надолу покрай конзолата със скоростния лост -общо взето таблото се започна от начало.
Двигателят за сега е малко на заден план, но и неговият ред ще дойде ;-)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 24 Фев 2016, 23:14

Здравейте, колеги,

Работата по интериора си върви, но изникна възможност за относително безплатен мод по мотора. Търсех си колектори от М52б28 (с един ванос), щото са тръбни - мога да си ги сложа сега, много по-добри са от моите "катализатори", а другото им "предназначение" е, че като се обърнат наобратно, с тръбите нагоре, от тях става много добра база за турбо колектор за горно разположено турбо :D
На всичкото отгоре, колегата Lagoon82, ще ми подари едни такива тия дни, щото ги е сменил с Hamman ..и щото е лице :bowdown:
Двете ламбди след катализаторите, ще ги отдалеча малко от потока на изгорелите газове с дистанционна втулка с малък отвор към сондата, за да си мислят, че съм с 46 катализатора ;)
В момента колата я карам предимно на газ и няма нищо правено по мотора, така че няма смисъл да хвърлям пари, за да трия ламбдите софтуерно - за сега само ще ги излъжа, а когато има по-важна причина да се мапне мотора, тогава ще се премахнат и ламбдите ;)
Двата типа колектори не се заменят директно, защото "M52TU катализаторите" са по-дълги от М52неТУ колекторите. За тая цел ще си намеря/закупя ей тия кюнци от М52неТУ генерацията:
Изображение
..и ще ги заваря за моята генерация:
Изображение

Хич не е честно аз да имам три гърнета и рестриктивни колектори/катализатори, а М52неТУ - 2 и нормални изпускатели, но в момента няма време за генерация. Дори като пиша, че ще заваря двете тръби за генерацията, всъщност ще го направи най-близкия сервиз за гърнета, до който мога да отида по колектори без да ме спрат от движение ;)
Надявам се и звука накрая малко да се промени, че тос мотор е дразнещо тих :)

На теория това е, някой ако вижда потенциални спънки да пише ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 25 Фев 2016, 13:38

Малко уточнения да внеса за мотора М52TUB25 (170к.с.), щото доста хора ми обясняват, че тва не било като м54б25, a много по-рестриктиран/затапен откъм изпускатели, смукатели, дросел, генерация... и едва ли не, за да изкараш към 190 коня от него трябвало къстъм изпускатели, смукатели...:
1. Дросел - същия като на М52TUB28
2. Глава - Един парт номер с М54B30 - разликата е смукателният вал, който е един парт номер с този на M52TUB28
3. Изпускатели - същите като на М52TUB28
4. Смукатели - същите като на М52TUB28

Ограничението е само софтуерно - всеки сам може да прецени колко затапена е една 323-ка, ако диша и издиша с части от B28 и глава от B30 :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 26 Фев 2016, 13:50

Специални благодарности на Lagoon82 :bowdown: :
Изображение
Изображение
Направо с фланеца и тръбите - готови да се заварят към моята генерация :D
В сравнение с моите колектори/катализатори, това си е направо атмосферен тунинг за М52TU, а като им дойде времето ще сe превърнат в:
Изображение
или в това:
Изображение
..разбирате замисъла ;)

:OT: :
За да прехвърлим колекторите от единия багажник в другия се наложи да паркираме репликата до оригинала :D :
Изображение
Изображение
Изображение
Дори и паркоместата са М :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от lagoon82 » 26 Фев 2016, 16:51

Mного добре изглежда колата на живо. Със сдраве ползвай колекторите , ама нямям търпение да видя охлюва закачен на тях :D че покрай тебе може и аз да се зарибя да сложа един. Жалко за хаман генерацията :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 669
Регистриран на: 30.01.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: е46 325ci кабрио - М3 реплика
Мечтае да кара: Mercedes S Class Coupe/Convertible

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от Djelebov » 17 Мар 2016, 23:43

Малко ъп:
Пробен участък с цел избор на цвят, шев.....и реших да е черна със светло сив шев:
IMG-1458250303322-V.jpg

работи се..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 27.09.2013
Пол: Мъж
Кара: E46 323 CI
Мечтае да кара: M4 coupe

Re: Е46 кабрио - М3 пакет +++

Мнение от lechkata » 24 Мар 2016, 17:02

Нищо не си направил, колега! :mhihi:
Сериозно, поздравления много мерак си вложил и добре се получават нещата :bowdown:

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook