Изпускателен колектор

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Lenco » 22 Окт 2015, 10:21

In_Memoriam написа:
Lenco написа:...


Дино преди/след? Понеже струвайки 10 пъти по-малко да не би и файдата от тях да е 10 пъти по-малка :dunno: Иначе и аз гледам едни ибейски за V8, но като видях че колата Омрела ми стана ясно, че са пари на вятъра.

Няма дино, а и не съм очаквал да литне, за мен атмосферния тунинг на m52 е само един, s54.
Като резултати съм (бях) доволен, 0-100 за под 6сек, 0-200 под 24 и 250 редлайн.
Споделих, че тези, които взех, струваха нови 250лв, паснаха добре, не опират на лапите и заварките отвътре бяха сравнително чисти. Че са от тънък материал, няма спор, но са точно копие на Суперспринт и сега сметнах, че правят три години, и не са се сцепили.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Изпускателен колектор

Мнение от KPETEH » 22 Окт 2015, 10:53

И мойте са като на Ленко, давах газ на Калояново и само се оцветиха в жълто-синьо... Като чели извадиха повече въртящ в ниските и по дрънчащ звук във високите... Според мен в сравнение с оригинални дето треа се преправят, тия ще извеждат газовете по-добре. Аз съм с една сонда и я сложих след тях в Х. Оригиналните отвори запушени с болт, отрязан + заварка. м50 в е30.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Изпускателен колектор

Мнение от KPETEH » 22 Окт 2015, 10:57

Nickelback написа:Сега като видях снимката и се сетих, че опираше леко в лапата... Та трябваше лек мунинг :mhihi: Ама може и да не опре - пак зависи от китаеца и дали е бил на кеф като ги е заварявал :ok:

Аз свалях лапата на мотора за да ги монтирам, но не опират никъде...
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Boyadjiev » 22 Окт 2015, 14:56

KPETEH написа:
Nickelback написа:Сега като видях снимката и се сетих, че опираше леко в лапата... Та трябваше лек мунинг :mhihi: Ама може и да не опре - пак зависи от китаеца и дали е бил на кеф като ги е заварявал :ok:

Аз свалях лапата на мотора за да ги монтирам, но не опират никъде...

И на е36 свалях лапата на мотора за да ги монтирам, но не опират никъде...
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Nickelback » 22 Окт 2015, 16:47

Пичове, написАх, че си зависи от китаеца :ok: Моя може да са го уволнили или да е починал от преработване... Още ли вярвате, че преди 4-5 ходини са били пълно копие на СС :mhihi:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Изпускателен колектор

Мнение от ///M_Martin » 22 Окт 2015, 17:33

Nickelback написа:Пичове, написАх, че си зависи от китаеца :ok: Моя може да са го уволнили или да е починал от преработване... Още ли вярвате, че преди 4-5 ходини са били пълно копие на СС :mhihi:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Балъците да си купуват SS :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Vanqu1sh » 22 Окт 2015, 18:02

///M_Martin написа:
Nickelback написа:Пичове, написАх, че си зависи от китаеца :ok: Моя може да са го уволнили или да е починал от преработване... Още ли вярвате, че преди 4-5 ходини са били пълно копие на СС :mhihi:

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Балъците да си купуват SS :mhihi:

Ясно, че оригинала ще е най-добре, но 1 354 долара без доставката са доста над моя бюджет. Дайте да говорим за нещо по-достъпно и все пак качествено. Колегата Haddess е дал линк за колектор от БГ фирма. Някой да има впечатления от него?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Lenco » 23 Окт 2015, 9:07

Vanqu1sh написа:Ясно, че оригинала ще е най-добре, но 1 354 долара без доставката са доста над моя бюджет. Дайте да говорим за нещо по-достъпно и все пак качествено. Колегата Haddess е дал линк за колектор от БГ фирма. Някой да има впечатления от него?

Някъде имам останали колектори от с54, гледам по Ибей вървят от 400$ нагоре, може да коментираме цената, но трябва да си отрежеш планка към главата и някой да ги събере, кадърно, но ще си на почит във форума :mhihi: .
Ако пък събереш 4000$ за цяла генерация на невероятните SS, ела ще ти дам едно стоково S54b32, да биеш всички бързи атмосферни м52-ки.
032169782-big.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Vanqu1sh » 23 Окт 2015, 10:14

Lenco написа:
Vanqu1sh написа:Ясно, че оригинала ще е най-добре, но 1 354 долара без доставката са доста над моя бюджет. Дайте да говорим за нещо по-достъпно и все пак качествено. Колегата Haddess е дал линк за колектор от БГ фирма. Някой да има впечатления от него?

Някъде имам останали колектори от с54, гледам по Ибей вървят от 400$ нагоре, може да коментираме цената, но трябва да си отрежеш планка към главата и някой да ги събере, кадърно, но ще си на почит във форума :mhihi: .
Ако пък събереш 4000$ за цяла генерация на невероятните SS, ела ще ти дам едно стоково S54b32, да биеш всички бързи атмосферни м52-ки.
032169782-big.jpg

Така като гледам ефекта от колектора от с50-то без портване на главата може да бъде по-скоро негативен. Предполагам, че и при с54 ще е същото положението, така че за момента по-скоро не бих се вкарал в този филм. Благодаря за предложението. :yes: Дано някой ден да мина на мотор с означение S.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Vanqu1sh » 27 Окт 2015, 18:41

М50 manifold in the house :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 4.08.2013
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 328ца
Мечтае да кара: 320ка

Re: Изпускателен колектор

Мнение от ЦецоДоктора » 27 Окт 2015, 19:43

Vanqu1sh написа:М50 manifold in the house :mhihi:

Най-голям кефа е като го слагаш пред входа. Не питай от де знам :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Vanqu1sh » 27 Окт 2015, 21:17

ЦецоДоктора написа:
Vanqu1sh написа:М50 manifold in the house :mhihi:

Най-голям кефа е като го слагаш пред входа. Не питай от де знам :mhihi: :mhihi:

За щастие си имам цял сервиз само на мое разположение.
П.П: Става ли горивната рейка от м52-то?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 779
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 413
Мечтае да кара: 628CSI

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Haddess » 30 Окт 2015, 16:16

Vanqu1sh написа:
ЦецоДоктора написа:
Vanqu1sh написа:М50 manifold in the house :mhihi:

Най-голям кефа е като го слагаш пред входа. Не питай от де знам :mhihi: :mhihi:

За щастие си имам цял сервиз само на мое разположение.
П.П: Става ли горивната рейка от м52-то?

Става да :mhihi: , дърпаш металните щуцери с клещи и става оригинално :mhihi:
Да се похвалиш как е, че аз като взех м52-то и това ми беше първата работа да го сменя и нз как е м52 със сток всмукалка :mhihi:
Абе важната е че великите is-ки ги бия :mhihi:

Колко до изпускателя като ми останат пари ще им се обадя на тези от Руси :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Vanqu1sh » 30 Окт 2015, 17:49

Haddess написа:
Vanqu1sh написа:
ЦецоДоктора написа:
Vanqu1sh написа:М50 manifold in the house :mhihi:

Най-голям кефа е като го слагаш пред входа. Не питай от де знам :mhihi: :mhihi:

За щастие си имам цял сервиз само на мое разположение.
П.П: Става ли горивната рейка от м52-то?

Става да :mhihi: , дърпаш металните щуцери с клещи и става оригинално :mhihi:
Да се похвалиш как е, че аз като взех м52-то и това ми беше първата работа да го сменя и нз как е м52 със сток всмукалка :mhihi:
Абе важната е че великите is-ки ги бия :mhihi:

Колко до изпускателя като ми останат пари ще им се обадя на тези от Руси :mhihi:

Аз и сега знам горе долу как ще е, понеже имам приятел с б28 и м50 смукател. Моя мотор е по-силен в ниски и средни, обаче той ми прави ластик като сме с висока скорост. Утре ще го магаря и ще кажа как е станало. С ис-ка не съм се пускал до сега :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 416
Регистриран на: 29.06.2009
Пол: Мъж
Кара: 320i E46,Е30+М50b25(stroke)
Мечтае да кара: M3 Е92 DCT,М5 2011 F10
Детайли за колата: Спортно окачване FK High Sport M3(Coilover-реголируемо),спортна генерация на 63мм+спортни резонатори,плетен спортен колектор,иридиеви свещи Denso Iridium IK20,шорт шифтър на ACT,сменен дросел,cold air intake-K&N,олекотени жданти R15(магнезиеви)BMW/4.5кг(с гума 12.2кг).Горивен регулатор JDM(SARD).Горивна мопма от Ауди(7.0bar.)с армирани горивни маркучи.Частично олекотяване,Recaro 9.8кг(състезателна седалка),крайно тегло с 15л бензин(1288кг),разпънки(реголируеми-HKS),полу-сликове ADVAN A032R

Re: Изпускателен колектор

Мнение от Бимбо » 05 Ное 2015, 1:20

Колега аз карам на всичката газ с такива колектори за 300лв вече втора година + термо лента.Проблеми никакви всичко за сега е ок!Мойте за щастие бяха изненадващо истински на вид(говорим за заварки,вид,напасване между тръби фланци и т.н)!Всичко ок,но на 46-ца(320-ка) се пипва тампона на мотора(самото тялото) за да е всичко ок!Относно резултатите при моята 20-ка М52б20ТУ с валове от 30-ка интейк и другите неща от профила ми + 100 окатана и Бардал е 140к.с на колела,да не говорим,че имам коне и на почти 7000об/мин!Колата е настройвана от Анатоли и разпорва за ИСТИНСКА не отваряна 20-ка!Демек искам да кажа,че това е страхотен ъпгрейд за страхотни пари със страхотен ефект,ДА определено не е мега качество каквото ни се иска,но е ефективно! :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook