Cutout клапан преди гърнетата.

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.12.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW 750Li
Мечтае да кара: Танк

Cutout клапан преди гърнетата.

Мнение от savil » 18 Окт 2014, 10:44

Здравейте колеги,
Имам 545i и искам да поставя някакъв "exhaust cutout" клапан с който да направя байпас на последните гърнета - за да "увелича" малко звука от V8 двигателя. Моята кола е комби и двете тръби които тръгват от двигателя малко преди диференциала се обединяват в една тръба, минават през още две сърнета и излизат от ляво на колата (виждал съм седани при които тръбите се разклоняват пак на две и отзад има ауспуси и от двете страни, само че при комбито от едната страна на мястото на гърнетата има компресор за нивомата, така че всички те са с ауспуси само от ляво).
Та понеже както се личи това ми е семейния автомобил :) и не е удобно да "бръмчи" постоянно, та за това се спрях на варианта CUTOUT VALVE.

Някой виждал ли е (слагал ли е) такова животно? В интернет има доста такива клипчета като например този:
https://www.youtube.com/watch?v=JCH2BDN9e3g

В интернет има някой решения като например това:
http://shop.quicktimeperformance.com/cart.php?m=product_detail&p=88

Само че не ми се чака доставка, ако някой знае тук в България къде ги слагат и имат налични ще стане супер.

Благодаря.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Cutout клапан преди гърнетата.

Мнение от Kroki » 19 Окт 2014, 15:50

Convertible има такова на неговото М5 Е39 :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook