Маслено охлаждане

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 4.09.2009

Маслено охлаждане

Мнение от mitaka21 » 27 Авг 2013, 16:29

Мотора е м50б25 без ванус. Един колега ме светна че мога да си разпробия маслената конзола за тръби за маслен радиатор ако имам заводска заготовка. Оказа се че аз имам и си намерих един радиатор много изгодно и мисля да я разпробия. Въпроса ми е възможно ли е това и ще ми трябва ли отделен маслен термостат? Ако да какъв и откъде? Знам че мога да ползвам маслена конзола от м3, но просто към момента не мога да си я позволя. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Маслено охлаждане

Мнение от slavianko » 31 Авг 2013, 0:18

mitaka21 написа:Мотора е м50б25 без ванус. Един колега ме светна че мога да си разпробия маслената конзола за тръби за маслен радиатор ако имам заводска заготовка. Оказа се че аз имам и си намерих един радиатор много изгодно и мисля да я разпробия. Въпроса ми е възможно ли е това и ще ми трябва ли отделен маслен термостат? Ако да какъв и откъде? Знам че мога да ползвам маслена конзола от м3, но просто към момента не мога да си я позволя. :)

Без термостат зимата и без това студеното масло ще се охлажда още от паленето. Демек ще си караш дълго със студено масло. Не е оферта за евридейка без термостат
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 4.09.2009

Re: Маслено охлаждане

Мнение от mitaka21 » 31 Авг 2013, 10:30

Чудя се да си търся ли някакъв отделен маслен термостат или направо да събера малко повечко и да си взема от м3-ка цялата конзола :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Маслено охлаждане

Мнение от slavianko » 31 Авг 2013, 12:59

mitaka21 написа:Чудя се да си търся ли някакъв отделен маслен термостат или направо да събера малко повечко и да си взема от м3-ка цялата конзола :confused:

И аз се чудих и накрая си купих М3 конзола и приключих
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook