E34 началото на един проект

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 20.11.2012
Пол: Мъж

Re: E34 началото на един проект

Мнение от joben23 » 22 Апр 2013, 21:01

Здравейте колеги искам само да кажа че си направих една лека груба сметка за това което искам да направа по колата и се спрях на доста разумната цена от 16 000 лв. Това е грубо казано :)

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 20.11.2012
Пол: Мъж

Re: E34 началото на един проект

Мнение от joben23 » 22 Апр 2013, 21:17

Явно това ще бъде един доста дълъг проект . И ще има доста ядове но се надявам че крайния продукт , крайната цел към която се стремя ще бъде налице, една нормална тдс-ка която под капака си ще крие нещо красиво което ще върви като бензин и като си я сриташ да залепнеш за багажника всеки който я погледне да се обръща след нея. Искам да бъде нормална семейна кола но да има потенциал и за яко настъпване на газта и като искаш да се порадваш да отидеш на някоя писта с няколко чифта гуми пълен резервоар и да се порадвам на това което съм сътворил. Да бъде нещо уникално за да може да се покажем и докажем на ниво на следващия събор. Благодаря за отговорите и мненията които споделихте аз ще продължавам да се ровя из форума за информация и прочие. :) 8)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: E34 началото на един проект

Мнение от AVGO » 22 Апр 2013, 23:46

Стоково надува на 1 бар. Митсубишито ( турбината на м51д25ту - тоест последните ТДС-и с пласмасовите колектори ) което го водят по-хилаво от Гарета пиква 2 години на 1.7 бара без никаква умора.Сам си прави сметката :yes:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 20.11.2012
Пол: Мъж

Re: E34 началото на един проект

Мнение от joben23 » 23 Апр 2013, 14:12

Колеги искам да постигна максимум 250 коня от този двигател . Само като си сменя турбината интеркулера и си сменя гумички на главата . Но тъй като колата е карана ми се налага да сменя и бутала, сегменти биели лагери и прочие .Искам да попитам да взема оригинални бутала или да купа ковани ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: E34 началото на един проект

Мнение от Jordana » 23 Апр 2013, 19:11

Колега не се занимавай с глупости.Ако имаш бюджет 16к продай го тоя варел и си вземи нещо дето наистина върви.Тоя варел е34 еле па и дизел .....
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 20.11.2012
Пол: Мъж

Re: E34 началото на един проект

Мнение от joben23 » 23 Апр 2013, 20:05

Това е най лесното колега да я продам . Но колата носи сантиментална стойност за мен и искам да си я напрая . Като за първа кола. А аз ако ги имам тея 16 бона направо ще си взема М5 е34 тоуринг.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 20.11.2012
Пол: Мъж

Re: E34 началото на един проект

Мнение от joben23 » 23 Апр 2013, 20:08

Искам да попитам какво ви е мнението за механичните помпи и лесно ли ще мога да си намеря такъв артикул . И др. ми въпрос е дали с оригиналната турбина на този двигател може да се постигнат тези 1.5 бара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E34 началото на един проект

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2013, 21:43

Колега, сметнал си 16к ама ги нямаш ( за толкова пари с М5 туринг няма да ти дадат и да се снимаш). Искаш 250 коня от мотор, който оригинално е 140, нямаш грам идея и понятие какво и как искаш да правиш..

Ако имаш нещо сериозно и конкретно да напишеш ми пиши да отключа темата, тъй като в този и вид няма никакъв смисъл.
Изображение

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook