Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 1.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i
Мечтае да кара: BMW M6

Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от BlueZone » 26 Фев 2013, 19:14

Здравейте :)
Тъй като разполагам с една сравнително утрепана E34-ка (M20B20) от славната 1989 г., а предстои да ми изпаднат едни пари в плюс, та реших, че искам да ги инвестирам в колата, щото имам сантименти към нея и искам да я "наточа", вместо да я "хвърлям" и да взимам нова.
Имам някакви общи идеи в какво искам да я превърна, но тъй като не съм корифей по автовъпросите, реших да се допитам до по-знаещите, та качествата, които ми се ще колата да притежава са следните:

- повечко тяга на двигателя - просто искам като я настъпя, да тръгва веднага и да ускорява, а не да се мотае като бабичка, докато стигне до 2500-3000 оборота
- да не харчи повече от 12/100 градско при нормално каране, ако е възможно
- ABS и като цяло сериозна спирачна система
- шпер диференциал
- повече стабилност в завоите (колкото е възможно), без да става по-ниско окачването (все пак няма да карам само по писти)
- ремонт на неща, за които не съм съм и подозирал, че са за оправяне, но са важни
- козметични глезотии - нови лайсни, шибидах, angel eyes, халогени, бели мигачи, големи бъбреци, джанти, боя... може би ще се сетя и за други неща...

Въпросите ми са всъщност относно това, как тези ми изисквания да бъдат изпълнени по възможно най-лесния и безболезнен начин и към кого да се обърна за тяхното изпълнение.

Очаквам идеи и предложения и предварително благодаря на всички отзовали се :)
Най-добрите и реализирани идеи печелят бири :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 20.06.2012
Местоположение: Germany München/Bulgaria/Sofia
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от Beamerdriver » 26 Фев 2013, 19:33

Колега боядисай я черна и сложи бели ленти като Chevrolet Camaro SS на предния капак купи и джанти 17'' ///М на БМВ Затъмни Джамовете ,гърне двуцевка , брони , м-майсни каквото се сетиш, и ейнджъл ейс. Ще бъде звяр.
39470

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от Jordana » 26 Фев 2013, 19:36

Не си казал какъв е бюджета но така или иначе изброените желани промени ще надхвърлят стойноста на текущия автомобил в пъти. Струва ми се че е по добре да се насочиш към друг автомобил който има изброените от теб характеристики фабрично.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 20.03.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: 325тдс,520i

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от M0rfe1 » 26 Фев 2013, 20:10

http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1628150 гледай какво правят хората в чужбина и се надъхвай :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: sf
Кара: e38 740i/6
Мечтае да кара: BMW е34
Детайли за колата: черна с шадоулайн!

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от byxal » 26 Фев 2013, 20:12

Срещу 5000лв ще ти я направя уникална!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 3.01.2007
Пол: Мъж
Кара: шлеп

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от rottweiler » 26 Фев 2013, 21:05

Beamerdriver написа:Колега боядисай я черна и сложи бели ленти като Chevrolet Camaro SS на предния капак купи и джанти 17'' ///М на БМВ Затъмни Джамовете ,гърне двуцевка , брони , м-майсни каквото се сетиш, и ейнджъл ейс. Ще бъде звяр.

Нямаш моралното право да с*реш така по модела.
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 20.06.2012
Местоположение: Germany München/Bulgaria/Sofia
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от Beamerdriver » 26 Фев 2013, 21:26

Нещо си се объркал колега , Всеки си има Вкус и всеки си има желана визия :kuku: едни искат да е сток други да е нещо оригинално и различно
39470


Аватар
Мнения: 2747
Регистриран на: 5.07.2006
Кара: E34

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от ivan. » 26 Фев 2013, 21:39

byxal написа:Срещу 5000лв ще ти я направя уникална!!


като чета изискванията му трябват :
-преминаване към фейстлифт- части +боя;
-принудително пълнене или смяна на мотор;
-сериозно окачване -хем не ниско,хем стабилно -мисля си за М-ково едс;
-спирачки +абс;
-малко интериор
всичко това с разход 12 градско+ някои други неща в движение....
п.п. кажи ако се хващаш за 5к сериозно
Изображение
by ''kompleksa''

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от randity » 26 Фев 2013, 21:49

Вярно, че всеки си има вкус, ма да слагаш бели ленти, като чели т'ва е Астра - стига ..

Колега, аз бих ти предложил да реставрираш автомобила. Вкарай го в напълно стоков вид, вярно, че иска повечко пари, но ще и се радваш повече /или поне аз повече бих се радвал/. И съвет, не слагай angel eyes ! Не седят добре, както и на е30 и всички модели с кръглите фарове. Но наистина, всеки има вкус, ние тук даваме само предложения.
Успех в начинанието и ако искаш като почнеш пусни една тема във "Проекти", ще я следя с интерес !! :bchug: :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 1.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i
Мечтае да кара: BMW M6

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от BlueZone » 27 Фев 2013, 14:05

Благодаря на включилите се дотук :)
Това, което ми се струва принципно най-удачно, е колата да си остане в сравнително сток вид - не искам да става на нещо, което ще се набива на очи - по-скоро искам да заложа на промените под капака. Знам, че цената на такива интервенции ще надхвърли стойността на колата, но тъй като тя ми е така или иначе нещо като наследство, за мен не е проблем този фактор.
Angel eyes на мен лично ми харесва доста как стоят на E34-ка и затова държа на тях :)
Иначе бюджета го мисля да е нещо около 5-6000 лв. макс, но още нямам пълна яснота за точната сума, тъй като процеса по добиване на въпросните пари е малко тегав, но пък в момента, в който се започне цялото тунинговане - обещавам да качвам много снимки от целия процес :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от Jordana » 27 Фев 2013, 14:23

Колега с най добри чувства съвета ми е продавай и си намери друг автомобил за това което си намислил.Казвам ти го от позицията на човек който е минал по тоя път.5000 лв няма да ти стигнат да се турбинира и направи вървяща тая кола.Атмосферния вариант с що годе читав строук на двигателя също идва с клизма в тая сума.Суап с друг по силен мотор е най реалното в случая.Не те знам ти ли смяташ да го правиш тоя тунинг или ще плащаш на майстор но при второто мисията е невъзможна с тоя бюджет.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от Projektzwo » 27 Фев 2013, 15:04

С този бюджет наистина може би по-добрия вариант е да се продаде наличния автомобил и да се търси друго Е34, примерно 535 или 540, за 7-8к все ще се намери приятен екземпляр...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 1.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E34 520i
Мечтае да кара: BMW M6

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от BlueZone » 28 Фев 2013, 12:38

Аз така или иначе, ако изобщо исках да я продавам тая кола - никога не мога да и взема никакви пари, щото едва ли някой ще даде повече от 800 лв. за нея, което го намирам за безсмислено. По-скоро тогава може да се помисли какво реално може да се направи от майстор за тия пари, така че колата да придобие поне някакъв вид и да върви по-добре от сега, най-малкото защото ако взема друга E34-ка за тия пари (което не искам), все ще и има нещо и ще трябва да наливам още там. Идеята ми е например ако само се смени двигателя с по-мощен и се сложат ABS и шпер, пък каквото остане (ако остане изобщо), да отиде за подобряване на външния вид, колкото е възможно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от KPETEH » 28 Фев 2013, 12:56

Купи си направо някой донор - 2,5 с м50 и прехвърляй всичко. Мотор, абс, шпер, щанги, бъбреци ли, квото там искаш и тфа е. Има една червена за 2050 лева в мобилето.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: Цялостен тунинг на E34 - акъл и предложения?

Мнение от Bavarishe » 28 Фев 2013, 21:11

последното мнение е най-умното в темата.И една цялостна боя,джанти и колата става бонбон :yes:
ТДС - Турбо Див Селянин

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook