CAI vs roof scoop

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от ръб » 21 Яну 2013, 12:21

Ти да не си станал адвокат ? Или г*зоблизец ??? Евала му, ама парите в колата му са доста повече от на повечето хора тук, та и затва времето не е 13-14 ми 10с. Никой тук не е казал, че не знае или не може, просто някои се опитват и с подръчни материали.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от ръб » 21 Яну 2013, 12:23

Абе кво ли се обяснявам и аз, до тук с мен. Много успехи ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от bum_bum » 21 Яну 2013, 13:28

Е затва говоря! Ганьовеца е винаги готов с отговора "ако и аз имах толкова пари". Парите в колата на един човек не променят физичните закони, пич. И 500лв да сложиш в колибката, дето си си направил на капака пак няма да пусне повече въздух. Пък и варианта с кутията за който се говори е по-евтин от използвания при теб. Тъй, че тук не става дума за пари.

А ти и 2 пъти повече да налееш в една кола пак няма да е толкова силна, щото не си склонен да се учиш. Ти си роден научен. Единственото, което ти липсва са парите за да направиш 9 секундна кола, нали? (Това е риторичен въпрос и не изисква отговор).

Дали съм гъзоблизец могат да кажат хора, които ме познават извън форума. А те не са малко. Предпочитам да мисля за това на което ти викаш "гъзоблизец" като наличие на достатъчно разум щом срещна някой постигнал нещо в област която ме интересувам да гледам какво прави и да слушам какво казва.
Съответно да се опитвам да разбера и науча защо е така, а не всячески да се опитвам да го изкарам некомпетентен, че да блесна аз.

Жив и здрав и не се притеснявай, делото ти ще бъде и пребъде. И без теб остават достатъчно представители на тунинга с тел и свински опашки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от ръб » 21 Яну 2013, 15:18

Все тая брат, даже не правиш опит да четеш. Просто приоритетите ми са различни. Живота ми не се приключва с колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 12.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M50B25,M50B30,S50B30
Мечтае да кара: M1 Procar
Детайли за колата: 325i, E36 BTCC Replica, E36 M3

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от bmw325ci » 21 Яну 2013, 17:10

Не искам да ваемам страна, че и аз не съм разбирач и за това чета, гледам и питам (не във форума за съжаление), но има хора които са го пробвали :
http://www.youtube.com/watch?v=gCi2yo4UqPI
Имаше и една тема из bimmerworlda или e36blog където някакъв англичанин със С52 даже беше изкарал повече коне със стандартната кутия и хартиен филтър отколкото със карбоновия интейк на Gruppe M.
Но всеки си знае, идеята на форума май беше да се подкрепяме и да си помагаме :no: и тия пари дето ще ги хвърлиш за конус с "термо изолация" и преправяне на капаци или друга измишлйотина с цел качване на 1kw да си ги спестиш и да ги инвестираш в нещо по-разумно, но винаги си остава варианта да го правиш заради звука и визията.
А и има и OEM вариант само че е за 4 цилиндъра, много хубав звук вади, даже и капака не се пипа :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от ръб » 21 Яну 2013, 20:50

щом казваш, че се хвърлят пари :mhihi: на мен лично всичко ми стъпи 20 лв с филтъра и тръбата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от Делян » 21 Яну 2013, 20:53

Явно освен доброто инженерно решение, филтъра също е на висота :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от ръб » 21 Яну 2013, 21:57

Естествено, на варел за 1000 лева да не ще слагам филтър за 200 ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от Делян » 21 Яну 2013, 22:10

Желязна логика, прав си :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от BULL3T » 23 Яну 2013, 2:03

Що осрахте хубавата тема не мога да разбера?
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от M10 » 24 Яну 2013, 11:58

Обратно на темата...
М42 от Е36 с вал от М47, СС 12:1, мотора е сложен в Е30. Все още съм с мотроника с някъв чип. Нямаше място за филтърна кутия понеже дебитомера идва много напред... Взех от ибей филтър Pipercross Viper, сложих му маркуча на мястото на халогена и мотора не върви, звучи запушено все едно не му стига въздуха. Отакачих маркуча да вкарва студен въздух в коша, но да не го набива направо във филтъра и все едно ми дойдоха 20 коня, на място се форсира много по-леко и в движение разликата е огромна :shock: :shock: Някой има ли идея на какво се дължи това? Слагат го тоя филтър на други марки с къде къде по нагънат маркуч от моя и всички пишат че са доволни
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от bum_bum » 24 Яну 2013, 14:35

Според мен опитай обратната комбинация- маркуча към гофрето и после филтъра, който можеш да го сложиш там долу на по-хладно.

Тва какво пишат според мен не трябва да ти е критерий. Те може да са доволни и на това, което на теб ти се струва зле.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от kronos » 24 Яну 2013, 20:54

Някой има ли идея защо със КН филтъра когато тръгна на по дълъг път ми набива грешка нещо от рода на "прекалено много въздух през МАФ" и като ми светне чек-а бензина ми изчезва много бързо, всичките пъти ми прави тази мизерия на магистралата със постоянна скорост от 140?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от Jordana » 24 Яну 2013, 21:32

Бензина изтича бързо точно заради грешката - минава в авариен режим и работи със стойности по карта.КН чудесата са смърт за дебитомери със термосъпротивителна жичка.Едно че не чистят еднакво добре през периода от омасляване до изпиране задръстват се с мръсотия и искат постоянни грижи.Имам подозрение че от такива филтри дефектират по често дебитомери от такъв тип.Със сигурност пропускат повече мръсотия от нормален филтър първоначално а после като се задръстят с перушина полепнала по омасленото може и да са по зле..
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: CAI vs roof scoop

Мнение от BULL3T » 25 Яну 2013, 2:17

Утре ще постна снимки с това,което аз съм направил и ще ви кажа отзиви. При мен ефект от филтера имаше само и единствено над 140 км/ч
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook