Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 08 Яну 2013, 23:14

Имам следният въпрос: Възможно ли е да се постигне звук "псъ" при превключване на скоростите при бензинов двигател без турбо и как ?
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от lowrider » 09 Яну 2013, 0:00

Besnia2005 написа:Имам следният въпрос: Възможно ли е да се постигне звук "псъ" при превключване на скоростите при бензинов двигател без турбо и как ?


Fake blow off пиши в ибей, а за догодина си купи и един flamethrower :mhihi:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Kambe » 09 Яну 2013, 0:10

има и по-лесен вариант, но само ти и пасажерите ти ще го чувате - програма за айфон :lol: :lol:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 09 Яну 2013, 1:20

Не са нужни подигравки, не съм на 12 въпроса си беше горе-долу с ясен отговор, но понеже винаги се намират всезнайковци реших и тук да питам дали е възможно за да може да излезна компетентен и да кажа "да може, защото" ; "не, не може, защото"
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от u`F`o » 09 Яну 2013, 1:20

Значи колега, идеята е колата да е по-бърза от колкото изглежда, а не по-бавна :mhihi: Иначе имаше някакви "турбо свирки" или "turbo whistle" - нещо такова....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 09 Яну 2013, 2:10

u`F`o написа:Значи колега, идеята е колата да е по-бърза от колкото изглежда, а не по-бавна :mhihi: Иначе имаше някакви "турбо свирки" или "turbo whistle" - нещо такова....


Д, мен т'ва ми е ясно, аз даже сам съм правил такива "пернишки мечти", въпроса ми е РЕАЛНО може ли да се получи, аз съм 95% сигурен, че не може, но не съм достатъчно компетентен да обясня примерно нали при реален боу оф се отварят клапани, има въздух който се избутва, разтоварва и се получава "псъ" обаче, така както сега го написах и на вас е леко смешно да го казвам,а пред хора с който споря... И исках просто някой да ми обясни как точно протича процеса и за това НЕ може да има турбо псъ без турбо или да може да се постигне става така и така и така...
То и аз не си задох много коректно въпроса сега като се замисля и зачета, ама все пак не исках чуруликащи двигатели.

Иначе за турбо свирките ги знам и от опит мога да кажа, че за тях за да има звук найстина наподобяващ нещо ти търябва голям двигател (пробвал съм на 316 и на 328, като на 1.6 чуруликаше, имаше нещо, но... вече на 2.8 си имаше звук, обаче като се заслушаш и чуеш, че идва от подаване на гас, а не от съединител (смяна на скорости) въпреки че на 2.8 се опитваше и като се сменят скоростите да промени звука, но...) абе изобщо 2.8 и на горе двигател кой ще си играе да им слага такива работи, свирки.. :D
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от M10 » 09 Яну 2013, 2:50

Електрическо компресорче с бутилка, сигнал от тпс, клапани, истински блоуоф... и какъв точно е смисъла :?:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от baitun » 09 Яну 2013, 7:58

M10 написа:Електрическо компресорче с бутилка, сигнал от тпс, клапани, истински блоуоф... и какъв точно е смисъла :?:

Да вдигне 100 коня, да съживи умрелите и да върне избягалите, и накрая да издава звук "псе" :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от don't be » 09 Яну 2013, 8:15

Какво ебавате човека , само разваляте форума :ranting: . Иска да си го сложи за кеф ? Е на полувината БМВ-та като пише М-повер и те ли трябва да са смешни и надписа да вдига 200-300 коня .
За милиони-няма закони.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1071
Регистриран на: 4.12.2006
Местоположение: 3-ти картофен пояс на София
Пол: Мъж
Кара: ретро ръжди

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от M.Velichkov » 09 Яну 2013, 8:40

Ми то си е за еб@авка. Ужким сме сериозен форум :kuku: звук "псъ"..... :banghead:
Айде да играем на една игра. Казва се "върви на майната си". Ти си пръв.......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2067
Регистриран на: 20.01.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: МПС-та
Мечтае да кара: самолет

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от turbo » 09 Яну 2013, 8:54

Звъкът "псъ" няма от къде да дойде при атмосферни мотори, защото няма въздух под налягане, който да го създаде. Точно за това при изпълненията, които си пробвал се получава "някакъв" звук при подаване на газ и той е от засмукване на въздух, а не от изпускане. В този ред на мисли колегата по-горе е написал какво е необходимо за цялостно изпълнение - компресор, бутилка за въздух, тръби, малко електроника и няколко клапанчета. Скъпо е и безсмислено.
БМВ на газ не може ли? Ето тук ти прочети и отново помисли! Изображение 552 к.с. GAS POWERED
Video -> AC Schnitzer GP3.10; Video -> AC Schnitzer GP3.10 "There are days in your life..."

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Coulthard » 09 Яну 2013, 9:41

don't be написа:Какво ебавате човека , само разваляте форума :ranting: . Иска да си го сложи за кеф ? Е на полувината БМВ-та като пише М-повер и те ли трябва да са смешни и надписа да вдига 200-300 коня .


ти си мечтател ... де да бяха половината, 90% от очуканите е36-ци са с м-кови лепенки и пакети :) най ме кефи да видя купе м пакет, с лепенки и баджове М и накрая барабани отдзад ама боядисани в червено ....
няма как Е36 стана селска тунинг икона :) че и като знам манталитета и интелигентноста на повечето рейсъри .... на тест за IQ ще изкарат по малко от кучето на Павлов
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 09 Яну 2013, 12:26

turbo написа:Звъкът "псъ" няма от къде да дойде при атмосферни мотори, защото няма въздух под налягане, който да го създаде. Точно за това при изпълненията, които си пробвал се получава "някакъв" звук при подаване на газ и той е от засмукване на въздух, а не от изпускане. В този ред на мисли колегата по-горе е написал какво е необходимо за цялостно изпълнение - компресор, бутилка за въздух, тръби, малко електроника и няколко клапанчета. Скъпо е и безсмислено.


Един човек дето явно е прочел, че аз не искам да си слагам звуци по колата, а просто да знам как се прави само звук, ако е възможно.
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Kambe » 09 Яну 2013, 12:40

ето това, за което се говори във втори пост:
http://www.youtube.com/watch?v=X8kdCKZpBeU
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 09 Яну 2013, 13:33

Kambe написа:ето това, за което се говори във втори пост:
http://www.youtube.com/watch?v=X8kdCKZpBeU

Е, то т'ва май си има турбо или аз нещо не го виждам хубаво... Иначе такова не съм виждал,май е по - идейно от тия свирките за ауспуха :)
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook