Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2196
Регистриран на: 6.03.2008
Местоположение: гр. Свищов
Пол: Мъж
Кара: Peugeot 307 HDI

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Kambe » 09 Яну 2013, 15:05

турбото е на другата кола, няма спор че се чува готино, но така много рейсъри ще си вдигнат самочувствието като изпреварат "турбинираната" кола
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 09 Яну 2013, 16:10

Kambe написа:турбото е на другата кола, няма спор че се чува готино, но така много рейсъри ще си вдигнат самочувствието като изпреварат "турбинираната" кола


И ти си прав :) Значи вкрайна сметка да получим турбо звук без лъжа, т.е примерно като си заварим дифа получаваме "шпер", нали за пример го давам, та няма такава опция да "заварим" нещо и да получим turbo звук. Аз така и предполагах, но понеже не съм много компетентен реших да питам :)
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от lowrider » 09 Яну 2013, 16:35

виж със заварка няма как да стане, но ако резнеш виското с флексо и ще за ПСЪ-ска като чайник, така устройва ли те :mhihi:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от M10 » 09 Яну 2013, 16:42

turbo написа:Звъкът "псъ" няма от къде да дойде при атмосферни мотори, защото няма въздух под налягане, който да го създаде.

Има бе, ще си сложи компресор от тия биташките на 12в и един ел клапан, ето http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WiU#t=430s

Besnia2005 написа: т.е примерно като си заварим дифа получаваме "шпер", нали за пример го давам, та няма такава опция да "заварим" нещо и да получим turbo звук. Аз така и предполагах, но понеже не съм много компетентен реших да питам :)

Идеята на лоурайдъра е добра :mhihi: Не сравнявай тая безсмислена простотия със заварения диф, който е голям компромис но все пак ни помага с нещо... като направим колата да прави ПСЪ това не ни дава нищо, най-много да ни се смеят ква е тая кола дето фъска пък върви като москвич :winky:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 240
Регистриран на: 4.01.2009
Пол: Мъж
Кара: E36

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Besnia2005 » 09 Яну 2013, 17:31

M10 написа:
turbo написа:Звъкът "псъ" няма от къде да дойде при атмосферни мотори, защото няма въздух под налягане, който да го създаде.

Има бе, ще си сложи компресор от тия биташките на 12в и един ел клапан, ето http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... WiU#t=430s

Besnia2005 написа: т.е примерно като си заварим дифа получаваме "шпер", нали за пример го давам, та няма такава опция да "заварим" нещо и да получим turbo звук. Аз така и предполагах, но понеже не съм много компетентен реших да питам :)

Идеята на лоурайдъра е добра :mhihi: Не сравнявай тая безсмислена простотия със заварения диф, който е голям компромис но все пак ни помага с нещо... като направим колата да прави ПСЪ това не ни дава нищо, най-много да ни се смеят ква е тая кола дето фъска пък върви като москвич :winky:


Ма вие се хващате за думата, най - малкото съм го написал в кавички, защото не ми е ясно има ли такова нещо и давам приер с някакви неща, в случая заварката на дифа.
Иначе имам и свирка за ауспуха, имам и сирена която черпи ток от акумулатора, минава с траби през целия двигател и с жичка и бутонче стига до колата вътре и като натискаш бутона вика псъ, тия неща ги знам, имам ги поръчвани, самоделно правени, имам си и турбо кола с блол оф, сега просто исках да знам може ли да се постигне аджеба тоя звук по някакъв начин без селянии, както примерно се получава шпер със заварка на дифа. Т'ва си е чисто нормален спор, защото имам твърдения , че било постигнато разтоварване на кола (форт ) която няма турбо и съска яко, но когато поискам да видя колата все не може и реших просто да питам възможно ли е без турбо да имаме турбо ефект по някакъв начин, както имаме шпер със заварка без да имаме шпер :) някой да ми обясни и да мога да кажа ясно и точно , защо не може да имаме съскане без турбо.
Не е важна колата, важно е задкормилното устройство :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2013, 19:00

Чета и не вярвам на ушите си :banghead: :banghead: :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Sharo » 23 Яну 2013, 12:10

Към тази екстра с колонката за ПСССТ звук различни хитри търговци предлагат и тази хитрина в комплект... Така вече колата никой не може я разбере, че не е турбо

Изображение
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 17.11.2006
Местоположение: Rousse
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d,Е46 М3
Мечтае да кара: E46 M3 Touring

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Cherenz » 23 Яну 2013, 17:47

:mrgreen:
Ама вие сериозно ли беее...ще откача. Тази тема да се осъвмести с "Колко коня вдига интеркулер на кола без турбо"
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от ръб » 24 Яну 2013, 7:33

баси front mounted cooler-filter-а :mhihi: ако си прежалил колата, върви да ти направят един колектор и слагай някакъв охлюв на няк'во ниско налягане, стискаш палци, палиш свещи, хвърляш малко боб, откачаш дебитомера (някой така разправяше, че кара), само че без блоу офф и звука даже ще е още по-готин.

http://www.youtube.com/watch?v=LZUbo_mNDZM

не те ли кефи повече :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от Sharo » 24 Яну 2013, 13:43

после слагаме и http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 4u_PbToSHU
и вече яко сме във филма
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Звук "псъ" при превключване на скорост БЕЗ турбо ?

Мнение от ///Явор » 26 Яну 2013, 18:55

:banghead:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook