Мнения за турбо или компресор

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Мнения за турбо или компресор

Мнение от БаЯн » 27 Авг 2012, 18:37

Здравейте колеги аз вече съм решил какво ще се случи с колата и с мотора но искам да видя вашите мнения за турбо или компресор на м52б28 с един ванус и колата ще се прави със сток карантия до 0.8бар , искам като кажете кое предпочитате защо го предпочитате кои са плюсовете за него и минусите за другото :)
Благодаря предварително
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от Jordana » 27 Авг 2012, 19:20

Турбокомпресор .Не "яде" от готовите кончета и като разход в гориво е по добре.По гъвкава е системата за принудително пълнене като в последствие може да се подменят отделни компоненти да се вдига ,powera и дори смяна с по галям на турбокомпресора при вдигане на Level :mhihi: а той неминуемо идва в един близък момент.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от bum_bum » 27 Авг 2012, 20:58

Той не иска повече от 0.8, щото е с алуминиевия блок и евентуално може да има проблем с резбите. А и повечето компресори позволяват повече надув с по-малка шайба. Там вече идва проблем с температурата и загубата на коне от компресора, но предполагам и това е лечимо с правилно подбран компресор и кулер.

На мен лично компресора като че ли повече ми харесва за ежедневна кола. Повечето насаждани турбини са въпрос на компромис. Или няма никой в ниските за да има добри високи или затапва във високите ако е малка и върви добре в ниските.

Компресора дава чувството, че караш атмосферка с много по-голям обем.

Това всичкото го пиша малко на изуст от каквото съм чел. Не съм имал кола нито с компресор, нито с турбо. Може и да не съм съвсем прав.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от Jordana » 27 Авг 2012, 21:05

И като прибавим субективния момент при настъпване яко педала да изригне истинската мощ на турбодвигателя . :bowdown: Просто не искам да ги сравнявам двете неща понеже е доста субективно но за мене не стои такава дилема .Не искам атмосферка с по голяма кубатура както се каза по горе.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от БаЯн » 27 Авг 2012, 21:14

Също искам да уточня че колата ще е всекидневна :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 384
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Търговище
Кара: Е36-325i Тurbo 605 Max Torque

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от kirilov/325i » 27 Авг 2012, 22:22

+1 за Турбото
+ малко загуби,доста добра динамика с подбрана за целта турбина и много ама много голям фън :)
- понагорява бензин...3.03 за 1л.
А защо не е и двете :mrgreen: има кой да ти ги сложи ;)
Изображение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1001
Регистриран на: 24.08.2005
Местоположение: Sofia - Mladost
Кара: Е30 340!!!
Мечтае да кара: Е34 М5 - Е30 М3

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от БаЯн » 27 Авг 2012, 22:59

kirilov/325i написа:+1 за Турбото
+ малко загуби,доста добра динамика с подбрана за целта турбина и много ама много голям фън :)
- понагорява бензин...3.03 за 1л.
А защо не е и двете :mrgreen: има кой да ти ги сложи ;)

Ясно ми е че има кой да ги сложи и 2-те ама за в момента тази зима ще се опитаме да направим едното пустите пари спират всякакви възможности а и първоначално ще е със сток карантията и се кара всеки ден :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от Nickelback » 28 Авг 2012, 8:09

Колега, казваш сток крантията отначало, но няма ли да дойде малко височка СС така?
Иначе аз, ако имах избор щях да избера суперчарджъра :yes:

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от slavianko » 05 Сеп 2012, 3:03

bum_bum написа:Той не иска повече от 0.8, щото е с алуминиевия блок и евентуално може да има проблем с резбите. А и повечето компресори позволяват повече надув с по-малка шайба. Там вече идва проблем с температурата и загубата на коне от компресора, но предполагам и това е лечимо с правилно подбран компресор и кулер.

На мен лично компресора като че ли повече ми харесва за ежедневна кола. Повечето насаждани турбини са въпрос на компромис. Или няма никой в ниските за да има добри високи или затапва във високите ако е малка и върви добре в ниските.

Компресора дава чувството, че караш атмосферка с много по-голям обем.

Това всичкото го пиша малко на изуст от каквото съм чел. Не съм имал кола нито с компресор, нито с турбо. Може и да не съм съвсем прав.
Толкова ли нямаш път някога към Русе. Когато и да ти излезе възможност да наминеш насам обади се и ще ти дам да покараш. Сигурен съм че след това ще имаш друго мнение. Не че ми е някаква мега-хай колата обаче съм сигурен че ще си промениш мнението :D
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 406
Регистриран на: 1.11.2008
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: мноого черно Е28

Re: Мнения за турбо или компресор

Мнение от BRAAT » 10 Фев 2015, 21:55

Привет. Гледам, че темата е на близо 2 години и половина, но ми е интересно, има ли развите и какво е? Колега сложи ли компресор или отиде на турбо и какви са ти впечатленията? Питам, защото и при мен седи подобен въпрос?
SHARK-а му е майката!!!

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook