Чип Туннг

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 3.04.2012
Местоположение: Ловеч
Пол: Мъж
Кара: 320 COUPE
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: black with M suspension!

Чип Туннг

Мнение от aihobmw » 04 Апр 2012, 10:14

Здравейте искам да попитам,къде могат да ми сложат чип на колата,и дали ще има особен ефект (BMW E 36 318I 115KC.) От Ловеч съм,ако някой знае къде на близко е възможно Плевен. т.н. нека да пише.както и дали има някакви особености в това,горе-долу цената.
Бум - Бум - Бумер !

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 15.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 335d, e46 330cd

Re: Чип Туннг

Мнение от kr1sh0 » 21 Юни 2012, 17:24

Ефекта ще ти е минимален... и прекъсвача ще ти е до по-високи обороти. Става..колкото да си мислиш че върви, то като колата е родена мъртва, няма как да я съживиш, равнозначно е на умрял кон стероиди да даваш :)
Изображение

ботокс ефект 
Аватар
Мнения: 882
Регистриран на: 5.12.2006
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: черна сянка
Мечтае да кара: още по-черна сянка

Re: Чип Туннг

Мнение от Dido_stz » 22 Юни 2012, 9:45

kr1sh0 написа:Ефекта ще ти е минимален... и прекъсвача ще ти е до по-високи обороти. Става..колкото да си мислиш че върви, то като колата е родена мъртва, няма как да я съживиш, равнозначно е на умрял кон стероиди да даваш :)

ай стига плямпа глупости, а?
С един ис-ов колектор, леко шлайфана глава, чип и КН конус с това "мъртво родено" моторче 20-ките до 120-130 ги правих на диви и щастливи. Баси разбирача...

За да усетиш промяна трябва поне един хубав филтър с чипа да сложиш. Иначе си заслужава. Най-малкото като сложих първо само чипа, от пълен до пълен резервоар,с 90-100 каране ми даде разход 5.3
the project is ready....
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Чип Туннг

Мнение от Zubcho » 06 Юли 2012, 14:08

aihobmw написа:Здравейте искам да попитам,къде могат да ми сложат чип на колата,и дали ще има особен ефект (BMW E 36 318I 115KC.) От Ловеч съм,ако някой знае къде на близко е възможно Плевен. т.н. нека да пише.както и дали има някакви особености в това,горе-долу цената.


По-добре си ги сипи в резервоара тези парички, които мислиш да дадеш, и иди се разходи с приятели някъде :) На атмосферен мотор чЕп да слагаш е безсмислено за мен. Тези обещавани коне на двигател на незнайни километри хич няма да се появят. Само ще е самозаблуда.

Истината е в смяната на двигателя с по-голяма кубатура или принудително пълнене. Поне аз така виждам нещата де.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Шумен/В.Преслав
Пол: Мъж
Кара: e34
Мечтае да кара: BMWта
Детайли за колата: хубавелка

Re: Чип Туннг

Мнение от crazy_d » 07 Юли 2012, 8:27

Zubcho написа:
aihobmw написа:Здравейте искам да попитам,къде могат да ми сложат чип на колата,и дали ще има особен ефект (BMW E 36 318I 115KC.) От Ловеч съм,ако някой знае къде на близко е възможно Плевен. т.н. нека да пише.както и дали има някакви особености в това,горе-долу цената.


По-добре си ги сипи в резервоара тези парички, които мислиш да дадеш, и иди се разходи с приятели някъде :) На атмосферен мотор чЕп да слагаш е безсмислено за мен. Тези обещавани коне на двигател на незнайни километри хич няма да се появят. Само ще е самозаблуда.

Истината е в смяната на двигателя с по-голяма кубатура или принудително пълнене. Поне аз така виждам нещата де.

Много ги разбираш нещата! На колко мотара си сложил чип та си толко в час с тея неща?....карай си с олиото и не се занимавай с тея бензинки...... :winky: ;)

А по темата........в платените обяви има каде слагат чипове, прегледай ги.Можеш да звъннеш на някой,да ти обясни каквото те интересува! :yes:
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: Pleven (Bulgaria)
Кара: E46 330Ci M2 PACK CABRIO

Re: Чип Туннг

Мнение от Rosendo » 07 Юли 2012, 10:07

crazy_d написа:
Zubcho написа:
aihobmw написа:Здравейте искам да попитам,къде могат да ми сложат чип на колата,и дали ще има особен ефект (BMW E 36 318I 115KC.) От Ловеч съм,ако някой знае къде на близко е възможно Плевен. т.н. нека да пише.както и дали има някакви особености в това,горе-долу цената.


По-добре си ги сипи в резервоара тези парички, които мислиш да дадеш, и иди се разходи с приятели някъде :) На атмосферен мотор чЕп да слагаш е безсмислено за мен. Тези обещавани коне на двигател на незнайни километри хич няма да се появят. Само ще е самозаблуда.

Истината е в смяната на двигателя с по-голяма кубатура или принудително пълнене. Поне аз така виждам нещата де.

Много ги разбираш нещата! На колко мотара си сложил чип та си толко в час с тея неща?....карай си с олиото и не се занимавай с тея бензинки...... :winky: ;)

А по темата........в платените обяви има каде слагат чипове, прегледай ги.Можеш да звъннеш на някой,да ти обясни каквото те интересува! :yes:


Аз съм слагал чип само на един мотор, ама МОЯ, и истината е че разлика НЕМА. При атмосферен бензинов двигател са 7-8% нагоре, които няма как да усетиш.
По темата, в Плевен колега не давай да ти пипат колата :mhihi: потърси из форума има доста инфо, Заги има една много сериозна тема относно чиптунинга.
Поздрави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Чип Туннг

Мнение от Zubcho » 08 Юли 2012, 13:15

crazy_d написа:
Zubcho написа:
aihobmw написа:Здравейте искам да попитам,къде могат да ми сложат чип на колата,и дали ще има особен ефект (BMW E 36 318I 115KC.) От Ловеч съм,ако някой знае къде на близко е възможно Плевен. т.н. нека да пише.както и дали има някакви особености в това,горе-долу цената.


По-добре си ги сипи в резервоара тези парички, които мислиш да дадеш, и иди се разходи с приятели някъде :) На атмосферен мотор чЕп да слагаш е безсмислено за мен. Тези обещавани коне на двигател на незнайни километри хич няма да се появят. Само ще е самозаблуда.

Истината е в смяната на двигателя с по-голяма кубатура или принудително пълнене. Поне аз така виждам нещата де.

Много ги разбираш нещата! На колко мотара си сложил чип та си толко в час с тея неща?....карай си с олиото и не се занимавай с тея бензинки...... :winky: ;)

А по темата........в платените обяви има каде слагат чипове, прегледай ги.Можеш да звъннеш на някой,да ти обясни каквото те интересува! :yes:


:OT:
Чел съм достатъчно по въпроса и тук и в много други форуми. Коментирал съм с колеги, които имат бензинови мотори и сложили чип и те единственото което са забелязали е малко по-чувствителната газ. Това съм коментирал и с хора занимаващи се със софтуерен тунинг и те споменават същото. Естествено никой няма да върне клиент с думите "Няма смисъл".

От това изхождам, че няма смисъл да се дадат 200лв за нов софтуер без промени по хардуера. По-добре да си вземеш едни 4 бутални апарати за тези пари. (Да аз си бях купил такива и то за 100лв от е38 тдс)

Сега вече колегата ако е твърдо решен, че трябва да даде тези пари, да се насочи към някой утвърден на пазара "софтуерист" :)

А относно олиото, за съжаление в момента съм безработен и не мога да продължа с проекта. Събрал съм 40л от въпросното олио и при първа възможност ще ги налея, и ще ида до някъде, за да ги изгоря. Най-забавното, е че ще си направя екскурзия за 15лв. и ще мина 400км. А вие ми се смейте и викайте, че карам на кебапчета и тн. Все ми е едно :)

Все съм си мислел, че целта на този форум е да си помогнем, а не да критикуваме/подиграваме другите и да си мислим, че нашата пи*ка.... извинявам се кола е най-хубавата, бързата и каквото още се сетиш. Аз не се самоопределям с колата си. Просто искам да е наред всичко по нея. Гледам да помагам с каквото мога на колегите и толкова. За моя радост получавам и аз помощ когато имам нужда от същите тези колеги. За което съм им много благодарен!

Отново казвам на колегата - Не си струва да си даваш парите за чип тунинг без преди това да си правил хардуерни подобрения. Това е моята гледна точка.

Чао и със здраве.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: Шумен/В.Преслав
Пол: Мъж
Кара: e34
Мечтае да кара: BMWта
Детайли за колата: хубавелка

Re: Чип Туннг

Мнение от crazy_d » 08 Юли 2012, 15:33

Zubcho написа:
crazy_d написа:
Zubcho написа:
aihobmw написа:









:OT:
Чел съм достатъчно по въпроса и тук и в много други форуми. Коментирал съм с колеги, които имат бензинови мотори и сложили чип и те единственото което са забелязали е малко по-чувствителната газ.

Е не можа ли това да му напишеш първия път,а не да го прашташ на разходка и да го караш да си сменя двигатела.................
ИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Чип Туннг

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2012, 16:51

Зависи си от мапера, двигателя, състоянието на двигателя и т.н... На М44 в много добро състояние с K&N панелен филтър се усети доста голяма разлика. М52Б28 - не чак толкова (само с тези неща) :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Чип Туннг

Мнение от b00st » 08 Юли 2012, 17:06

Чакайте бе има и агресивни чипове. Тва че вие сте видели на лъчо 2 коли незначи, че всичките са такива. Само че тука на наша земя не вярвам да има много такива, така че ако някой иска требва да се разрови малко по немския интернет :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Чип Туннг

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2012, 17:12

zBoost написа:Чакайте бе има и агресивни чипове. Тва че вие сте видели на лъчо 2 коли незначи, че всичките са такива. Само че тука на наша земя не вярвам да има много такива, така че ако някой иска требва да се разрови малко по немския интернет :winky:


Понякога и чип-питбул да сложиш като няма въздух (сток Б28 :mhihi: ) резултата ще клони към нула :roll:

П.С. Между другото сток филтъра на М44 е с около 50% по-голяма площ от на Б28, защо ли ;)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Чип Туннг

Мнение от Zubcho » 10 Юли 2012, 21:18

zBoost написа:Чакайте бе има и агресивни чипове. Тва че вие сте видели на лъчо 2 коли незначи, че всичките са такива. Само че тука на наша земя не вярвам да има много такива, така че ако някой иска требва да се разрови малко по немския интернет :winky:


Пак казвам за мен не е рентабилно да се дадат 200лв за чип на атмосферна кола. Ако искаш чип от Занзибар поръчай и го кръсти както искаш, и на опаковката 1000 h.p. да пише е все тая.

Същите 200лв. могат да се инвестират в някой текущ ремонт. Например, подмяна на всички тампони по ходавата част с Lenforder. Даже може и да не стигнат 200-тата лева.

Айде заключвайте я тази тема вече. :banghead:
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook