E46 320d усилен съединител

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от AVGO » 06 Фев 2012, 19:29

Zagy написа:Все повече чета и все повече се убеждавам, че проблема е в притискателя - не може да предаде достатъчно НМ към колелата. Почвам да се оглеждам за усилен притискател - някакви идеи? ADVENTURE CAR Racing как ви се струват като марка (май са италиански)?


Този същия човек за който ти казах аз и Славянко може само да ти подсили притискателя :yes:
Иначе Ники от адвенчър кар прави добри цени, но не съм чувал мнения.Иначе като говорих с него изглежда свестен :yes:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от Zagy » 06 Фев 2012, 19:38

Аз също си лафих с Ники - ще провери какво е положението за мойта кочинка и ще пиша :)

А в какво точно се изразява усилването на притискателя? По-яки пружини ли се слагат?
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от AVGO » 07 Фев 2012, 12:36

Zagy написа:Аз също си лафих с Ники - ще провери какво е положението за мойта кочинка и ще пиша :)

А в какво точно се изразява усилването на притискателя? По-яки пружини ли се слагат?


Слага се 1 или повече шайби на едно място за да увеличат натиска.
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от slavianko » 08 Фев 2012, 19:11

Zagy написа:Все повече чета и все повече се убеждавам, че проблема е в притискателя - не може да предаде достатъчно НМ към колелата. Почвам да се оглеждам за усилен притискател - някакви идеи? ADVENTURE CAR Racing как ви се струват като марка (май са италиански)?
Пробвай първо да покараш кола със истински усилен притискател два дена и кажи пак дали ти харесва :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от Zagy » 08 Фев 2012, 19:45

slavianko написа:
Zagy написа:Все повече чета и все повече се убеждавам, че проблема е в притискателя - не може да предаде достатъчно НМ към колелата. Почвам да се оглеждам за усилен притискател - някакви идеи? ADVENTURE CAR Racing как ви се струват като марка (май са италиански)?
Пробвай първо да покараш кола със истински усилен притискател два дена и кажи пак дали ти харесва :mhihi: :mhihi:

Що? :mhihi: Ще изрева ли? :mhihi:
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от bum_bum » 08 Фев 2012, 21:04

А не обмисляш ли варианта да си купил менте. Колко па да е силна тая кола от един чип, е чак да троши съединители. :dunno:
Изображение

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от Zagy » 08 Фев 2012, 23:52

Няма такъв вариант поради две причини - първо, че съединителя е от доверен човек и там съм сигурен, че няма грешка. Второ - 136-коньовия кюмюр си е печално известен със слабите си съединители. Просто не издържат. Иначе чипа си е съвсем нормален - около 160 коня (не е изнасиления вариант - има такъв - над 170 коня става). Така че си мисля, че един по-як притискател би трябвало да свърши работа.
Si non confectus, non reficiat.

Low Is A Lifestyle
Аватар
Мнения: 4262
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Пловдив, Сливен
Пол: Мъж
Кара: ниско на земята

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от SuPeR_FLY » 09 Фев 2012, 20:00

И аз мисля, че нещо не ти е наред съединителя или ти караш някво странно толкова бързо да замине...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от slavianko » 09 Фев 2012, 21:42

Zagy написа:
slavianko написа:
Zagy написа:Все повече чета и все повече се убеждавам, че проблема е в притискателя - не може да предаде достатъчно НМ към колелата. Почвам да се оглеждам за усилен притискател - някакви идеи? ADVENTURE CAR Racing как ви се струват като марка (май са италиански)?
Пробвай първо да покараш кола със истински усилен притискател два дена и кажи пак дали ти харесва :mhihi: :mhihi:

Що? :mhihi: Ще изрева ли? :mhihi:
На една 30-ка и счупихме педала от натискане из града а за мускулната треска на левият крак няма да коментирам. На мен лично не ми е приятно с такъв твърд педал на евридейката. Предпочитам да сменям керамиката малко по често обаче да си имам нормален съединител
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от Zagy » 03 Апр 2012, 11:58

Сега ми пуснаха друга муха - можело да се сложи комплект съединител от 150-коньовата печка на мойта... ставало... някой опитвал ли е да наложи такъв съединител на маховик от 136-коньовия дизел? :conf:
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от bai_ILIA » 08 Май 2012, 21:14

да не отварям нова тема, ще ползвам на колегата да попитам за мнение по подобен въпрос. възможно ли е да се ползва усилен феродов диск Sachs Performance с нормален притискател?

питам понеже трябва да решавам проблема с приплъзването на съединителя. Притискателят и той си заминава най-вероятно и мисля, че смяната комплект с лагера е най-удачно, но ми е интересно може ли само с подсиленото феродо да се кара или е компромисен вариант?

най-вероятно съм със заводския съединител имайки предвид историята на колата. беше супер на 410НМ, но на 591НМ просто се бунтува от време на време...Мерси!
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от AVGO » 09 Май 2012, 1:30

bai_ILIA написа:да не отварям нова тема, ще ползвам на колегата да попитам за мнение по подобен въпрос. възможно ли е да се ползва усилен феродов диск Sachs Performance с нормален притискател?

питам понеже трябва да решавам проблема с приплъзването на съединителя. Притискателят и той си заминава най-вероятно и мисля, че смяната комплект с лагера е най-удачно, но ми е интересно може ли само с подсиленото феродо да се кара или е компромисен вариант?

най-вероятно съм със заводския съединител имайки предвид историята на колата. беше супер на 410НМ, но на 591НМ просто се бунтува от време на време...Мерси!


:OT: Сори за спама, брат , искам ти колата :mhihi: Случайно преди да си карал нещо от ВАГ групата...

Иначе по темата, какъв е този усилен диск, или е феродов или кевлар или керамика.Или да не би кевлара да го водят като усилен понеже си е органичен ... :dunno:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от bai_ILIA » 09 Май 2012, 9:19

Sachs Performance предлагат комплект съединител с усилен притискател и усилен феродов диск.

http://www.sachsperformance.com/Sachs-P ... 0_625.html

Проблемът е, че е 700 евро и всяка година да сменям нормален съединител (а това едва ли ще стане понеже карам доста по магистралите) ще ми легне по-евтино. Иначе го дават за 540НМ+ и доста хора с коли по 600-700НМ си карат без проблеми.

Мисля да направя сегашния тоталка това лято пък после ще му мислим.

ПС - имах Seat Ibiza TDI Sport и Seat Leon FR - печки и то доста пипани :lol:
"Чемодан, вокзал, Москва"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 858
Регистриран на: 16.04.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: AvGo's Devil
Мечтае да кара: дълго

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от AVGO » 09 Май 2012, 9:57

bai_ILIA написа:Sachs Performance предлагат комплект съединител с усилен притискател и усилен феродов диск.

http://www.sachsperformance.com/Sachs-P ... 0_625.html

Проблемът е, че е 700 евро и всяка година да сменям нормален съединител (а това едва ли ще стане понеже карам доста по магистралите) ще ми легне по-евтино. Иначе го дават за 540НМ+ и доста хора с коли по 600-700НМ си карат без проблеми.

Мисля да направя сегашния тоталка това лято пък после ще му мислим.

ПС - имах Seat Ibiza TDI Sport и Seat Leon FR - печки и то доста пипани :lol:


Можеш да пробва с набиване на керамика :yes:
Иначе да, знам те от дизел форума :bchug:
Химна на Бавареца >>> http://www.vbox7.com/play:e3237f4183

Линк за сваляне с високо качество > http://hulkshare.com/n1l4y873vla3

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 24.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 сажда
Мечтае да кара: CB1000R

Re: E46 320d усилен съединител

Мнение от jojko » 10 Юли 2013, 11:05

аз да питам тази вътре ламаринка,какво деиствие извършва с пружинките накрая,ако се завари на опънато състояние какво ще стане,Zagi ти пак много издържаш 15-20000км,аз не мога и 10 000км да издържа,сега имам един нов притискател и го давам на аргон да го капнат вътре пак каквото стане

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook