Настройка на D2 койлоувъри

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 332
Регистриран на: 6.09.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ше Е21 318is 78' сега е30 328
Мечтае да кара: e30 monster

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от tZv3t0zAr » 15 Юли 2012, 2:05

http://www.d2racingsport.com/technical.htm

ей тука най-долу :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Nickelback » 15 Юли 2012, 8:28

tZv3t0zAr написа:http://www.d2racingsport.com/technical.htm

ей тука най-долу :roll:


Еий колега златен си :bchug: Понеже си бях изгубил упътването, гледах на Д2 на сайта, но това ми е убягнало нещо... :roll:
Сега нещата ясни :D И пак - много благодаря!
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от txl » 11 Мар 2013, 22:41

Някой знае ли как се разкодира маркировката на пружините на Д2. По-конкретно:
предни: 12-205
задни: О-14-155

Кое какво означава, и какъв ще да е spring rate-a?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от u`F`o » 13 Мар 2013, 6:10

txl написа:Някой знае ли как се разкодира маркировката на пружините на Д2. По-конкретно:
предни: 12-205
задни: О-14-155

Кое какво означава, и какъв ще да е spring rate-a?


Пиши на D2 и Део един имейл и ще ти кажат. Въпреки това, не виждам като знаеш тази информация с какво ще ти помогне.
info@d2racing.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от M10 » 14 Мар 2013, 16:46

Значи викаш рейтовете не са важни, важно е да е ниска и твърда :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от u`F`o » 15 Мар 2013, 7:26

Low is a lifestyle 8)
Виж да вози твърдо, вече си е избор.

Поправи ме, ако греша, но ти не можеш да променяш рейтовете на пружините независимо от височината. Поне за D2 Street версията.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Nickelback » 15 Мар 2013, 9:13

u`F`o написа:Low is a lifestyle 8)
Виж да вози твърдо, вече си е избор.

Поправи ме, ако греша, но ти не можеш да променяш рейтовете на пружините независимо от височината. Поне за D2 Street версията.


Предните можеш да ги свиеш чрез натягане на едните пръстени. Това е независимо от височината. Доколкото помня самия производител казваше в упътването "да не се регулира височина, чрез тези пръстени за натягане на пружината". Аз го разбирам, че height adjustment не им е основното предназначение, а щом ги има то си мисля, че са за регулиране на твърдостта до известна степен...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от txl » 15 Мар 2013, 22:22

С врътките можеш да променяш натягането (preload) на пружината, но спринг рейта продължава да си играе неговата роля - той е отделен параметър.
Няма как да го променяш, но можеш да решиш дали искаш окачване с такива пружини ;)
А теоретично пружините могат да се сменят - задните по-трудно, защото трябва да са със същите геометрични размери отгоре и отдолу, но предните са просто линейни пружини, които имат като параметри свободна дължина, вътрешен диаметър и спринг рейт.
На Д2 им писах преди да питам тук, те ми отговориха набързо, че искат да знаят откъде съм преди да ми пратят информацията. Писах им откъде съм и нищо. Ще ги пробвам пак, но подозирам, че ме отсвириха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Sharo » 15 Мар 2013, 22:25

txl написа:С врътките можеш да променяш натягането (preload) на пружината, но спринг рейта продължава да си играе неговата роля - той е отделен параметър.
Няма как да го променяш, но можеш да решиш дали искаш окачване с такива пружини ;)
А теоретично пружините могат да се сменят - задните по-трудно, защото трябва да са със същите геометрични размери отгоре и отдолу, но предните са просто линейни пружини, които имат като параметри свободна дължина, вътрешен диаметър и спринг рейт.
На Д2 им писах преди да питам тук, те ми отговориха набързо, че искат да знаят откъде съм преди да ми пратят информацията. Писах им откъде съм и нищо. Ще ги пробвам пак, но подозирам, че ме отсвириха.

Пиши на някой от дилърите в бг ...
Също меже да плзваш и други като xyz k-sport ит.н.
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Projektzwo » 17 Мар 2013, 14:25

предните би следвало да са 12кг/мм, поне на моите цифрите са същите, само че на задните започват с "9", т.е. са 9кг/мм, но при теб с тази нула - нямам представа...

мен ме интересува Д2 дали предлагат 18кг и 16кг пружини, ако не - от къде мога да намеря пружини с подобни стойности, които да стават за Д2... :paranoid:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Sharo » 18 Мар 2013, 14:56

Projektzwo написа:предните би следвало да са 12кг/мм, поне на моите цифрите са същите, само че на задните започват с "9", т.е. са 9кг/мм, но при теб с тази нула - нямам представа...

мен ме интересува Д2 дали предлагат 18кг и 16кг пружини, ако не - от къде мога да намеря пружини с подобни стойности, които да стават за Д2... :paranoid:

на какво ще ги слагаш тия пружини .. аз съм с 13 на 11 и не мога си видя уредите какво показват от твърдост по пистата .. по улицата не ми се мисли ...
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от M10 » 18 Мар 2013, 15:16

С 8/6кг примерно може ли да се кара по улиците? Чел съм по разни американски форуми слагат 8/10 на оригиналните места на е30 (което отговаря на 8/6)... Мисля варианти за пружини от койлове че не ми трябва регулиране на височина. Амортисьори си имам кони спорт, но "спортните" пружини h&r са доста меки, 3-4кг някъде и като цяло пак не съм доволен.

u`F`o написа:Поправи ме, ако греша, но ти не можеш да променяш рейтовете на пружините независимо от височината. Поне за D2 Street версията.

На никои не можеш. Просто ги сменяш...


Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 18.02.2008
Местоположение: Broken Balkanz
Пол: Мъж
Кара: 200CE

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Projektzwo » 18 Мар 2013, 16:18

Sharo написа:
Projektzwo написа:предните би следвало да са 12кг/мм, поне на моите цифрите са същите, само че на задните започват с "9", т.е. са 9кг/мм, но при теб с тази нула - нямам представа...

мен ме интересува Д2 дали предлагат 18кг и 16кг пружини, ако не - от къде мога да намеря пружини с подобни стойности, които да стават за Д2... :paranoid:

на какво ще ги слагаш тия пружини .. аз съм с 13 на 11 и не мога си видя уредите какво показват от твърдост по пистата .. по улицата не ми се мисли ...

на 124-ката, теглото й ~1900кг, но хода на окачването ми не надхвърля 1см и е редно по-твърда пружинка...

така или иначе ще пробвам с тези които дойде окачването, но съм скептично настроен...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Sharo » 18 Мар 2013, 16:46

Projektzwo написа:
Sharo написа:
Projektzwo написа:предните би следвало да са 12кг/мм, поне на моите цифрите са същите, само че на задните започват с "9", т.е. са 9кг/мм, но при теб с тази нула - нямам представа...

мен ме интересува Д2 дали предлагат 18кг и 16кг пружини, ако не - от къде мога да намеря пружини с подобни стойности, които да стават за Д2... :paranoid:

на какво ще ги слагаш тия пружини .. аз съм с 13 на 11 и не мога си видя уредите какво показват от твърдост по пистата .. по улицата не ми се мисли ...

на 124-ката, теглото й ~1900кг, но хода на окачването ми не надхвърля 1см и е редно по-твърда пружинка...

така или иначе ще пробвам с тези които дойде окачването, но съм скептично настроен...

1см лелеее как един бре .. не е ли прекалееено малко
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 30.03.2008
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: конджул

Re: Настройка на D2 койлоувъри

Мнение от Jim Beam » 18 Май 2013, 20:29

Sharo написа:
Projektzwo написа:
Sharo написа:
Projektzwo написа:предните би следвало да са 12кг/мм, поне на моите цифрите са същите, само че на задните започват с "9", т.е. са 9кг/мм, но при теб с тази нула - нямам представа...

мен ме интересува Д2 дали предлагат 18кг и 16кг пружини, ако не - от къде мога да намеря пружини с подобни стойности, които да стават за Д2... :paranoid:

на какво ще ги слагаш тия пружини .. аз съм с 13 на 11 и не мога си видя уредите какво показват от твърдост по пистата .. по улицата не ми се мисли ...

на 124-ката, теглото й ~1900кг, но хода на окачването ми не надхвърля 1см и е редно по-твърда пружинка...

така или иначе ще пробвам с тези които дойде окачването, но съм скептично настроен...

1см лелеее как един бре .. не е ли прекалееено малко


Горе доло толкова е. Карал съм зад него... :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook