Турбо колектор за М42

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Турбо колектор за М42

Мнение от Vozq_bez_pari » 25 Дек 2011, 3:05

Направих си го аз ,ама ме гложди мисълта дали ще даяни... че излезе оргиналните колектори на ИС са от някъкъв хромникел..... та да споделите мнение.. (top mount e )
Имаше един колега ползваше такъв колектор преправен от оргиналния ама непомня как му беше ника.. ако я види темата да сподели ще сам благодарен :yes:
по принцип съм си взел черни колена и безшевна тръба за всеки случай :mhihi:
а за колектора не е с равни дължини защото смятам да си оставям климатика и кои то е правил за е36 ИС колектори знае как няма грам място :confused:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от slavianko » 25 Дек 2011, 19:04

В какъв смисъл дали ще даяни ??? Какво те притеснява?
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от Vozq_bez_pari » 25 Дек 2011, 20:05

ми малко са тънички стените на оргиналните ... аи хромникела се цепи .. така се оплакват напоследък по форумите
гледам почти всичко кара на черни колектори за турбо... че не се сещам как беше онзи колега с такива колектори , да каже при него как се е получило

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от nayden » 25 Дек 2011, 21:06

Екстра си е колектора , само трябва да го спънеш поне на две места към двигателя така ,че тежеста на турбото да не пада върху тръбите . Ще се намалят и вибрациите и няма да се пука .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от Vozq_bez_pari » 26 Дек 2011, 0:00

nayden написа:Екстра си е колектора , само трябва да го спънеш поне на две места към двигателя така ,че тежеста на турбото да не пада върху тръбите . Ще се намалят и вибрациите и няма да се пука .


дам ще е спънат с разпорки към болтовете на капака на главата или на някое по удобно място , аз сега го карам на колата и down pipe Изображениесъщо е на колата а вместо турбината направих макет (по нея) едно коляно с два фланеца и си я карам атмосферна сега докасто ми дойдат бутала от СР и ще отворя мотора. Хем ако има нещо от вътре да се люпи и хем да го пробвам въпреки че няма да е като с турбината (отностно загряването му)

Е значи ще го пробвам така пък ако има ядове и се спука го прая от черно желязо...

Е30 IS Crasher
Аватар
Мнения: 2252
Регистриран на: 13.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е30 М42Б18, E61 M54B25

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от ge_a » 10 Яну 2012, 12:09

Ще се сцепи на 100% пробвано е многократно, ама така и така си го направил покарай го докато се сцепи и между временно си набави фланците за следващия ;)
Най-обичам да вадим теловете на гумите !!!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от Vozq_bez_pari » 10 Яну 2012, 16:16

приготвил съм ги и колената и тръбата безшевната са тука, чернички.. ама ще видим колко ще издържи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от slavianko » 10 Яну 2012, 18:46

Vozq_bez_pari написа:приготвил съм ги и колената и тръбата безшевната са тука, чернички.. ама ще видим колко ще издържи...
Моя вече трета година го зачервявам редовно и е все още като нов. От 2мм черна /шевна/ траба е и нямам грижи. Пуснал съм му естественно няколко разпънки за да го окрепя стабилно.

Изображение

Изображение

Едно нещо да знаеш обаче от мен. Не го увивай в никакви термо ленти и подобни ако искаш да стои дълго здрав. Изолирай го добре с някаква преграда за да не грее нагоре но без да е увит и ще му се радваш повече време.
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Плевен
Кара: м42б20 турбо
Детайли за колата: hx35/40 twin scroll

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от S-stail » 15 Яну 2012, 15:15

На м42ката колектора е от т.н. жароустоичива хром никел стомана и е редно
да се заваря със такива електроди.Ако го спънеш да
не го дъпна турбината и генерацията напред-назад и настрани би трябвало да няма проблеми.
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Loosing Traction is part of the fun!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 495
Регистриран на: 23.01.2005
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: is turbo / 520i,и на жената е30ката

Re: Турбо колектор за М42

Мнение от Vozq_bez_pari » 16 Яну 2012, 12:06

заварен е на аргон с тел за нераждавейка и е спънат ама смятам още да го спъна с разпорки с унибали накрая иняколко планки от тръбите към фланеца и колкото изкара де аз съм се приготвил за черния :mhihi: :mhihi:
ама мисля и да не го увивам в лента :roll: :roll: :roll: :roll:

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook