[E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от Nukem » 15 Мар 2012, 10:22

Така тези маркучи ми излезнаха златни, за да ги сложа трябваше да сменя всички тръбички до отзад, ако някой ще сменя да знае че го чака доста огъване и трябва да се свали резервоара и на схемата от реалоем-а броя на тампончетата за скобите е грешен, не стигнаха 3, няма такъв филм с прекарването на тези тръби, иначе спирането сега е по-добре уж, и последно ако сменяте накладки задължително сменяйте и металните скоби че преди 2 седмици сложих апаратите от 2.8 и нямаше налични скоби и взех само една, съответно вчера разглобихме пак да сложим ремонтните комплекти за накладките и гледаме еднта скоба е паднала някъде и тази една която имах влезна в употреба! :lol:
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от In_Memoriam » 15 Мар 2012, 10:26

Най-дългото изречение, което съм чел, та малко трудно те разбрах :lol: Иначе пробва ли с по-висока скорост да натиснеш яката? Тогава най-осезаемо трябва да се усети разлика.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от Nickelback » 24 Мар 2012, 21:09

Виках Неволята, виках, не ме чува... И някак си се оправих. Тръгнах оттук:

viewtopic.php?f=11&t=288442

А резултата е по-долу :D Няма песъкоструй, няма поцинковане... Само няколко поредни уикенда жулене на ръждата на ръка до метал. Отгоре минаване няколко пъти с температуроустойчива боя и това е. Нови ремонтни комплекти с буталца и гумички и боядисване на буталцата отвътре (старите се бяха почти пробили по каналчетата). За сега ми харесват :mhihi: , пък след време ще видим дали така боядисани ще оцелеят... :dunno:
Следва сглобяване и монтаж :yes:

П.С. Изключително много благодаря на bum_bum за ценните съвети и напътствия :bchug: :yes:

P1040060_001.JPG
P1040061_001.JPG
P1040064_001.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от SpUd3r » 09 Апр 2012, 10:59

Аз пък ударих на камък, апаратите, които взех за отпред хапят фабрично диск с дебелина 30мм, проблема е, че всички дискове, които харесвам с тази дебелина ги няма по магазините, а и нямам време да чакам в момента. Как ще бъде положението ако сложа дискове с 25мм дебелина?
:D
Изображение
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от straight six power » 09 Апр 2012, 17:04

Nickelback написа:Посъбрах повечето неща за конверсията към 330-кови спирачки. Но ме притеснява, че ще пропусна нещо като ходя на пазар :mhihi: Какво още ми трябва освен:
- Предни дискове 325x25 - DONE!
- Задни дискове 294x19 - DONE!
- Предни+задни накладки - DONE!
- Комплект спирачни маркучи - almost DONE!
- Спирачна течност
- Предни апарати от 330-ка
- Задни апарати от 328-ца
:roll:

Дали този "ъпгрейд" е възможен и за Е46 328, тъй като там оригиналните дискове са 300-предните и 294 задните. При смяна на предните с 325 и оставане на задни 294 дали няма да се наруши баланса на спирачките ?
"Жена и кола не въртят ли заднаца - не ми ги хвали!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от bum_bum » 09 Апр 2012, 19:21

Задните са ти 276х19, тъй че трябва да смениш и тях за да запазиш баланса и за да има пълен ефект.
Ако не мислиш да слагаш добри нови дискове и накладки и да ревизираш апаратите по-добре за тия пари за които ще вземеш големите апарати и дискове си вземи нови дискове и накладки за твойте. Ще стане по-добре.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от straight six power » 09 Апр 2012, 22:10

bum_bum написа:Задните са ти 276х19, тъй че трябва да смениш и тях за да запазиш баланса и за да има пълен ефект.
Ако не мислиш да слагаш добри нови дискове и накладки и да ревизираш апаратите по-добре за тия пари за които ще вземеш големите апарати и дискове си вземи нови дискове и накладки за твойте. Ще стане по-добре.

RealOEM ги дава по VIN да са 294 задните. Да Е36 отзад е с 276х19 но Е46 е с 294 отзад. Затова се чудя дали е удачен такъв "ъпгрейд" и за Е46. Ревизиране ще се направи, но за нови дискове и накладки, съм ограничен от финансовия ресурс :( .
Изображение
"Жена и кола не въртят ли заднаца - не ми ги хвали!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от bum_bum » 09 Апр 2012, 23:06

Ааа, аз не гледам с ква кола си и мисля, че си с е36.

Даже тъй като се замисля май бях аз днес, дето ти вкарах тая муха за спирачките :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 30.03.2009
Пол: Мъж

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от straight six power » 10 Апр 2012, 1:00

Мисля, че намерих отговора: Е46 за да запази баланса трябва да смени и задните спирачки с такива от 330. И тук идва големия проблем:
To swap the fronts you will need to replace 325 calipers, carriers pads and rotors with the parts from a 330. Its a direct bolt on swap. No mods needed.

To swap over a 325 to 330 fully functioning in the rear it is much more complicated from a parts perspective. Not overly difficult but is time consuming and could be very, very time consuming depending on how you acquire your parts and what condition they are in prior to the swap. You will need the following items to bring the 325to factory 330 brakes in the rear:

330 rear rotors and pads
330 rear calipers, carriers and retaining springs
330 rear parking brake shoes
330 rear trailing arms and backing plates
330 rear wheel bearing, c clip retainer and outer hub assembly (if not already still mounted in 330 trailing arms acquired)
330 rear axles
330 rear axle nut

За смяна на задните спирачки е необходимо много части и време. Май ще мина на варианта за смяна с performance дискове и накладки. :bcry:
Източник: http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=629037
"Жена и кола не въртят ли заднаца - не ми ги хвали!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от u`F`o » 21 Дек 2012, 9:37

@ Nickelback

Супер са станали предните апарати, ама нищо не каза колко пари е излезнало всичко? Колко пари е ремонтният комплект? Боята колко струва? Ефекта какъв е в сравнение с 28цовите? Отзад сменил ли си ги също?

поздрави :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от Nickelback » 23 Дек 2012, 15:04

u`F`o написа:@ Nickelback

Супер са станали предните апарати, ама нищо не каза колко пари е излезнало всичко? Колко пари е ремонтният комплект? Боята колко струва? Ефекта какъв е в сравнение с 28цовите? Отзад сменил ли си ги също?

поздрави :bchug:


Нямам навика да помня цени, карам по спомен... А и не водя списък, че се сдухвам като погледна накрая :mhihi:
Към 130лв бяха ремонтните комплекти (буталца + всички гумички по тях), преди и задни общо. От Лавиатан. Боята - някаква високотемпературна от Бриколаж, за спирачки. За всички апарати и външната част на буталцата отидоха към 4-5 флакона по 150мл.
Сметката накрая излезе към 1000лв. тотал, но си заслужава. Ефекта е, че педала потъва маалко повечко от сток спирачна система, но има един "праг" и като хване усещаш колко много още потенциал има докато спираш. Натискаш малко след прага и колата спира много. Ако натиснеш повече спира адски и с хубави гуми отпред чувството е като, че времето спира :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от u`F`o » 23 Дек 2012, 15:40

Nickelback написа:...Ако натиснеш повече спира адски и с хубави гуми отпред чувството е като, че времето спира :ok:


:mhihi: :yes:

Ти с какви гуми я караш? ABS-а оставил ли си го ? Не разбрах сега отзад с какви си?

Nickelback написа:А и не водя списък, че се сдухвам като погледна накрая


И аз спрях вече :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от Nickelback » 23 Дек 2012, 16:19

u`F`o написа:
Nickelback написа:...Ако натиснеш повече спира адски и с хубави гуми отпред чувството е като, че времето спира :ok:


:mhihi: :yes:

Ти с какви гуми я караш? ABS-а оставил ли си го ? Не разбрах сега отзад с какви си?

Nickelback написа:А и не водя списък, че се сдухвам като погледна накрая


И аз спрях вече :yes:


Гумите не са нищо особено. Като казвах хубави имах в предвид "по-пресни". Летните са Dunlop Sport MAXX TT. Добре се представяха лятото общо взето. За зимата - Pirelli Sottozero някави бяха и с тях е добре на ниските температури. Но както и да е...
Иначе отзад апаратите са от Е46 328и, съответно и дискове. Гледах да запазя баланса на спирачното усилие, затова взех от Е46 за задни.
АБС-а си стои, не съм го махал. Въпреки, че стила на каране ми е такъв, че рядко се стига до АБС. Но нека си стои да пази страх :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от bum_bum » 23 Дек 2012, 16:34

Защо все питате за тоя АБС все едно махането му е някакво яко подобрение :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: [E36] Ъпгрейд на спирачна система, препоръки

Мнение от u`F`o » 23 Дек 2012, 19:11

bum_bum написа:Защо все питате за тоя АБС все едно махането му е някакво яко подобрение :mhihi:

Щото при мен беше Иво...
... аз докато имах ABS беше супер зле колата. Кво ли не правих. Сега нямам даже и гуми нямам и пак спирам 100 пъти по-добре. АБС-са само риташе и колата си вървеше.

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook