HHO система

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1461
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: Варна
Кара: bmw 328-turbo
Мечтае да кара: ГОЛФ 3

Re: HHO система

Мнение от kirililiev » 12 Авг 2012, 13:43

vladobate написа:Интересно ми е като как може да се объркат смесите на турбодизелов мотор с електронно регулирано гориво, при условия че нито софтуер се променя нито друга турбина се слага . Още повече и да се чупи , малко се захласвате май с тия смеси , няма нищо общо с бензинките .

ами лесно колега,като му сложиш електроника която променя данните за количество входящ въздух и температура,както най вероятно смятат да направят балбукаторджиите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: HHO система

Мнение от Делян » 12 Авг 2012, 13:58

Вече имам идеа за някои рекламни лозунги (няма да си търся авторски права :mhihi:)
"Аз балбукам, а ти?"
"Да побълбукаме заедно"
:mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: HHO система

Мнение от bioz » 12 Авг 2012, 15:37

Работата стана ясна вече, мина повече от седмица, а още системата има нужда от "допълнителни модули" за да работи. Защо не ти ги сложиха като ти монтираха системата? Надявам се не си дал пари ... щом по думите на продавача системата не е пълна..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 12 Авг 2012, 16:20

bioz написа:Работата стана ясна вече, мина повече от седмица, а още системата има нужда от "допълнителни модули" за да работи. Защо не ти ги сложиха като ти монтираха системата? Надявам се не си дал пари ... щом по думите на продавача системата не е пълна..

Не съм дал нито лев до сега както се разбрахме с продавача.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 433
Регистриран на: 21.04.2010
Местоположение: Αθἠνα
Пол: Мъж
Кара: е36 купе

Re: HHO система

Мнение от Yanko Petrov » 12 Авг 2012, 17:36

Аз лично искам да благодаря на колегата adovet за това, че се съгласи да сложи "чудото" на колата си, за да се докаже веднъж завинаги, че е бошлаф работа. :bchug:

Само да не се включи търговският представител и да обясни, че не е било експлоатирано правилно или че колегата не може да си засече правилно разхода :paranoid:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 12 Авг 2012, 18:02

Вижте още не е доказано окончателно. Нека да видиме и с електрониката какво ще стане стига да няма вреди по колата ми. Иначе и с продавача се бяхме разбрали ако не ми вярва да излезем и да караме където каже с включена с-ма и изключена, но мисля че ми има доверие и няма смисъл да се лъжеме. лично аз съм доста заинтересован ако ми спадне разхода с 1.л защото навъртам на колата по около 3000км. на месец и бързо ще ми се избие такава инвестиция, но уви за сега нищо. Като има развитие ще пиша. Снимам и клипче с нагледни кадри :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: HHO система

Мнение от vladobate » 12 Авг 2012, 23:52

kirililiev написа:
vladobate написа:Интересно ми е като как може да се объркат смесите на турбодизелов мотор с електронно регулирано гориво, при условия че нито софтуер се променя нито друга турбина се слага . Още повече и да се чупи , малко се захласвате май с тия смеси , няма нищо общо с бензинките .

ами лесно колега,като му сложиш електроника която променя данните за количество входящ въздух и температура,както най вероятно смятат да направят балбукаторджиите :mhihi:

Ехе да ,но само може да се вкара повече гориво така обратното е невъзможно, а мисля тук иде реч за икономия затова и го написах това за смесите. Количеството гориво (и съответно изгорели газове) определя надува и съответно постъпващия въздух затова и без пипане на софта няма как да се постигне икономия.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: HHO система

Мнение от alx » 13 Авг 2012, 2:53

adovet написа:Вижте още не е доказано окончателно. Нека да видиме и с електрониката какво ще стане стига да няма вреди по колата ми. Иначе и с продавача се бяхме разбрали ако не ми вярва да излезем и да караме където каже с включена с-ма и изключена, но мисля че ми има доверие и няма смисъл да се лъжеме. лично аз съм доста заинтересован ако ми спадне разхода с 1.л защото навъртам на колата по около 3000км. на месец и бързо ще ми се избие такава инвестиция, но уви за сега нищо. Като има развитие ще пиша. Снимам и клипче с нагледни кадри :D


"с електрониката"... Опре ли до еку-то...Там има мегдан за едно 5-10% икономия без да се пипа нищо друго ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: HHO система

Мнение от nayden » 13 Авг 2012, 10:26

:D колко феномени ,

чип = повече мощност + нисък разход (щото тия производителите не могли да я насторят как трябва :clap: )
нно = повече мощност + нисък разход (пак производители не можели да си оправят смесите и изгаряли неефективно , може и да е така за някои стари модели с карбуратори ) http://www.apolotech.us/HHO_system.html Те не нарушавали ЗЗЕ на термодинамиката щото ефективността била доста под 100% , да така е . Затова удобно ННО не било гориво а добавка която ускорявала процеса на горене , следва
по-бързо горене = повече мощност . Айде бе , що ?? И тва без промяна на ъгъла на запалване :lol:
Направо не се мисли какво може да стане ако се натрупа повечко газ в смукателната система с тоя тип дозиране . Примерно се движите по надолнище и пуснете гаста , при затворен дросел и отворен ЕГР клапан . Добре че количеството произвеждан газ е малко 5-6 литра/минута (Ебати мерната единица , всички мерят в кг . Ако е обем на газ трябва да се спомене и налягане и температура ) . Убеден съм ,че в една съвременна common rail diesel система която впръсква гориво на няколко порции за да подобри КПД на мотора - подобен ННО генератор би влошил нещата .

Преди време на един другар монтирах водно-метанолова инжекция понеже е ремапнат и кара на много виско налягане и е крайно неудобно да се сменят интеркулера и тръби а температурата на входящия въздух трябва да падне по-някъв начин. Та така , той ми сподели че когато карал с включена система (на вода) разхода му падал с около 1-1.5литра на 100 . Става въпрос за магистрално каране с скорост над 130км/ч . Дали това е така или не аз не знам ! Водата се пръска с налягане 12бара и е с дебит 240мл/мин . Колата е БМВ 335d

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 56
Регистриран на: 4.10.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: X3 E83
Мечтае да кара: Каквото и да е с индекс "M"

Re: HHO система

Мнение от Steve70 » 13 Авг 2012, 18:49

nayden написа::D
Направо не се мисли какво може да стане ако се натрупа повечко газ в смукателната система с тоя тип дозиране . Примерно се движите по надолнище и пуснете гаста , при затворен дросел и отворен ЕГР клапан .

Ето това ТУК :lol: Ама те колекторите не са скъпи, или най много да замине турбината. Ама пък и тя не е пари :roll: Колега "adovet", сваляй го тоя набулбатор, докато не си прецакал колата. Той нали си има на неговата, с хубав набулбатор :clap: Работещ :mhihi: , да те кара на Дино и да ти демонстрира на неговата колкото си иска. Ама нещо като чуят за Дино и до там, за едни 80 лева се опъва :mhihi:. Мошенник е колегата и всички като него.
:OT: Само не мога да разбера, защо се толерират мошенници. И като му се размине сега, другия път пак ще цака хората, после като види, че може да прави хората на маймуни и все му се разминава ще стане политик :D и после се чудим що сме на тоя хал. Ей затова щото ги толерираме, и на пътя и в живота. И като те измамят тебе, или някой близък, се сещаш че е можело да се направи нещо. Ама късно.
Никога не казвай никога, защото няма начин да няма начин.
СПРЕТЕ да се оплаквате от държавата, ПРОМЕНЕТЕ Я.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 13 Авг 2012, 21:19

Утре ще го свалям. И без това колегата дето ги слага не се обади за другата джаджа а и както виждам няма абсолютно никакъв ефект. Кофтито само дето трябва сега да хода в сервиз за да я свалят, но по добре да дам някой лев отколкото да стане някоя беля. Между другото четох доста за водорода как на слънчева светлина в присъствието на кислород се съединява с него и става експлозия. Утре го махам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 2.10.2008
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: HHO система

Мнение от nayden » 13 Авг 2012, 21:47

Steve70 написа:Ето това ТУК :lol: Ама те колекторите не са скъпи, или най много да замине турбината............



Между другото , тука по нашия край има подобен случай , взривил се колектора,тръби даже и клетката е пострадала по някъв начин . Ама човека пак щял да си слага , щото бил много доволен :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: HHO система

Мнение от steeN » 14 Авг 2012, 2:21

тази тема я имаше преди време и тъкмо зададохме някой неудобни въпроси на човека и ми я заключиха.
за една бяла Е30ка мисля. най-шокиращото е, че има хора да ги купуват тия простотии.
водорода е абслютно алабала.

виж някой е споменал водна инжекция, това вече за турбо кола си има идея, стига да има кой да го направи както трябва.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: HHO система

Мнение от adovet » 14 Авг 2012, 6:42

steeN написа:тази тема я имаше преди време и тъкмо зададохме някой неудобни въпроси на човека и ми я заключиха.
за една бяла Е30ка мисля. най-шокиращото е, че има хора да ги купуват тия простотии.
водорода е абслютно алабала.

виж някой е споменал водна инжекция, това вече за турбо кола си има идея, стига да има кой да го направи както трябва.

Е нали за това го сложих на моята кола за да докажа пред всички тука във форума, че просто няма смисъл.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: HHO система

Мнение от steeN » 14 Авг 2012, 7:12

ок, де. просто съм изненадан, че изобщо такава тема съществува и това се продава.
ето ви една архивна тема от 2005 да се посмеете междувременно. тогава доста по-бързо го отсвирихме :mhihi:

viewtopic.php?f=11&t=25183
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook