Избор на крайно гърне за Е46 318I

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от 100imenov » 28 Сеп 2011, 23:07

Махни средното гърне и ще стане 1 идея по-рацерско.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от Next » 28 Сеп 2011, 23:34

Загря се нормално днеска пари си стабилно както с моето. И аз мисля да махна средното гърне, но да не стане извън пътя пък... ще се пробва и този варианта на мястото на средното резонатор ли да сложа или направо тръба. Ако бучи много ще направя клапата да работи може да има ефект.

markizat86 написа:добре а звука стана ли по тих от колкото с оригиналното гърне,че и аз съм се запътил на там да взимам от 328 :mhihi:

Звука не е по тих направи ми впечатление, че на 1800-2000об. доста басова става, но за секунда и става тихо и също така на място по добре се чува.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 28.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с Adaptive Drive
Мечтае да кара: F06 с B58

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от 100imenov » 29 Сеп 2011, 12:53

Малко по-шумна ще е с тръба на извънградско,в оборотите,които си написал,че и малко отгоре,но когато мотора се натовари.Ако я закрепиш на постоянна скорот с плавни движения на газта всичко е ок.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от Next » 30 Сеп 2011, 17:50

Много ме е яд, че си махнах средното гърне ефекта е, че звука е много грозен не е зъзнещ а нещо като от зил. И пак си върнах средното гърне и това е само заварки стана отдолу.. :banghead:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 398
Регистриран на: 17.05.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е46 /316i

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от IKN » 18 Авг 2015, 14:11

Next написа:Много ме е яд, че си махнах средното гърне ефекта е, че звука е много грозен не е зъзнещ а нещо като от зил. И пак си върнах средното гърне и това е само заварки стана отдолу.. :banghead:

Здравейте ,
Да не пускам нова тема ще пиша в тази - накратко някой сменял ли си е резонатора (средното гърне) с някакво неоригинално и
евентуално какво ще препоръчате като добра алтернатива . Като чета написаното от Next се отказвам да слагам само тръба
на мястото на резонатора . Днес питах в сервиз СEЛEКТ в Бургас ,казаха ми сменяме резонатора - с труд общо 70 лв. но така и
не пожелаха да ми кажат каква марка резонатор ще слагат , а за 55 лв. цена на резонатор ми се струва твърде тънко да е нещо
долу горе добро качество и да не изгние за 6 месеца . За рязане и отваряне на моя резонатор въобще ми отказаха .
На друго място питах - оставяш ни колата за един ден ,режем след катализатора ,сваляме резонатора и крайното гърне заедно
отваряме резонатора от горната страна и каквото трябва вътре заваряме - цена 120 (сервиз ШАМПИОН)
Та сега се чудя какъв вариант да избера , надявам се на хора с опит по генерациите да дадат правилните насоки .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от Next » 18 Авг 2015, 23:13

IKN написа:
Next написа:Много ме е яд, че си махнах средното гърне ефекта е, че звука е много грозен не е зъзнещ а нещо като от зил. И пак си върнах средното гърне и това е само заварки стана отдолу.. :banghead:

Здравейте ,
Да не пускам нова тема ще пиша в тази - накратко някой сменял ли си е резонатора (средното гърне) с някакво неоригинално и
евентуално какво ще препоръчате като добра алтернатива . Като чета написаното от Next се отказвам да слагам само тръба
на мястото на резонатора . Днес питах в сервиз СEЛEКТ в Бургас ,казаха ми сменяме резонатора - с труд общо 70 лв. но така и
не пожелаха да ми кажат каква марка резонатор ще слагат , а за 55 лв. цена на резонатор ми се струва твърде тънко да е нещо
долу горе добро качество и да не изгние за 6 месеца . За рязане и отваряне на моя резонатор въобще ми отказаха .
На друго място питах - оставяш ни колата за един ден ,режем след катализатора ,сваляме резонатора и крайното гърне заедно
отваряме резонатора от горната страна и каквото трябва вътре заваряме - цена 120 (сервиз ШАМПИОН)
Та сега се чудя какъв вариант да избера , надявам се на хора с опит по генерациите да дадат правилните насоки .

Слагай друг резонатор ще те изкара поне 3-4 години може и повече, ако е качествен
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Избор на крайно гърне за Е46 318I

Мнение от MMG » 19 Яну 2016, 22:26

Аз съм слагах в М комплект преди година, че оригиналното се беше пробило отвътре. Отвън му нямаше нищо, но дрънчеше. Не мога да ти кажа каква марка е, извадиха го по каталог - някакво полско, по спомен. Като габарити е по-малко от оем-ското.
Отзад съм с гърне от 328 с един вход и без клапа. Наистина на място е малко по-басово, но няма кой знае каква разлика. Разлика имаше преди да сменя средното гърне :lol:

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook