окончателно е решено- баланс на гуми

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от alx » 08 Юли 2011, 17:32

ако си със 18-ки и нагоре и слагаш нови гуми и трябва баланс- няма ли сервиза машина за баланс дето да симулира (със валяк) натоварването от пътя- баланс няма.

хънтър дсп серията- ето това е примерно машина дето може да ти балансира гумите

http://www.hunter-d.de/us/product/produ ... /index.htm

всяка друга машина която просто ти върти гумата без да я товари- просто няма балансиране като се засилиш със 140 ...

трябваха ми 20 години да го осъзная това.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от bum_bum » 08 Юли 2011, 17:47

Успех.. тука 90% работят с китайски "хънтър" :mhihi: за 1500лв и аз до сега и на 17-ка даже не мисля, че съм имал баланс, който да няма скорост при която да не бие.
Отделно, че тия в сервиза срещу КАТ на Дървеница ми бяха монтирали едната гума на обратно :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от Делян » 08 Юли 2011, 17:56

Във Варна пък са баси измекярите...По принцип ходя в конкретна гумаджийница, понеже сме добри познати с шефчето им, а и всички са пекани и си разбират от работата. Обаче като спукам гума, ходя в най-близката, че няма как. И всеки път, ВСЕКИ, се опитват да ме лъжат че някоя от джантите е крива, да давам 20-ина лв. повече :mhihi: Айде, нема нужда, другия път :mhihi:
Ти тука за някви машини от друг свят говориш :D

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от alx » 08 Юли 2011, 19:12

... а нещото което може би най ме дразни са гуми дето да ми бият над определена скорост... направо ми разваля всичкия кеф.

а до сега никой не е успял да ми балансира гуми така че да не бият с нормален балансьор. просто акъла ми не го побира как хората си карат 18-ките и нагоре като са били балансирани "нормално". явно хората като цяло не са претенциозни по този въпрос.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от BULL3T » 08 Юли 2011, 19:45

alx написа:... а нещото което може би най ме дразни са гуми дето да ми бият над определена скорост... направо ми разваля всичкия кеф.

а до сега никой не е успял да ми балансира гуми така че да не бият с нормален балансьор. просто акъла ми не го побира как хората си карат 18-ките и нагоре като са били балансирани "нормално". явно хората като цяло не са претенциозни по този въпрос.


не бе пич просто карат с нови хубави гуми и те имат нужда от малко баланс...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от Boyadjiev » 08 Юли 2011, 19:50

alx написа:... а нещото което може би най ме дразни са гуми дето да ми бият над определена скорост... направо ми разваля всичкия кеф.

а до сега никой не е успял да ми балансира гуми така че да не бият с нормален балансьор. просто акъла ми не го побира как хората си карат 18-ките и нагоре като са били балансирани "нормално". явно хората като цяло не са претенциозни по този въпрос.

С 20-ска как да ми направи впечатление че бият ? Над 250 може би е трагедия и не се трае, ама де късмет да ми се случи да усетя кофти баланса :mrgreen:
Колите които ние караме не са като твоите в 90% от случаите..., както и пътищата -> няма парче гладък асфалт за да можеш да си отпуснеш ръцете върху волана и да се концентрираш дали има някакъв дисбаланс...
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3117
Регистриран на: 9.08.2004
Местоположение: СофиА
Кара: `Е34 ТДС-ъ 95
Мечтае да кара: `Е34`E32 `E38 `E31

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от Bavarishe » 08 Юли 2011, 23:50

бе мойте от 0-240 не ми трепват,а си ги балансирам на машината си която е нормална и не лъскава.Проблема е,че калиброването на машината се прави рядко от повечето гумаджийни.Наща я калиброваме есен и пролет.Не искам да ви казвам,че и джантите които са с лепен баланс страдат много от дисбаланс благодарение на дупките ни по пътищата
ТДС - Турбо Див Селянин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от vicho » 09 Юли 2011, 0:53

кой ти кара с 18-ски? :mhihi:

майтапа на страна, има хора във Враца, които карат с 19 и дори 20 цолови джанти :shock: :mhihi: :kuku:

карал съм с 18-ски с 240 км/ч и не съм имал проблем :roll: , а пък със 17-ски съвсем няма грижи, та се чудя откъде е цялото това "напрежение" :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от maxpower » 09 Юли 2011, 10:28

Bavarishe написа:бе мойте от 0-240 не ми трепват,а си ги балансирам на машината си която е нормална и не лъскава.Проблема е,че калиброването на машината се прави рядко от повечето гумаджийни.Наща я калиброваме есен и пролет.Не искам да ви казвам,че и джантите които са с лепен баланс страдат много от дисбаланс благодарение на дупките ни по пътищата

И аз мисля, че тук е разковничето. И машината в моята работа я калиброват 2пъти в годината и до сега не сме имали клиент да се оплаква от вибрации,а някои развиват доста над 200км/ч.
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от ///Явор » 09 Юли 2011, 11:36

явно моя са го уцелили на 20ските. вярно,че и джантите и гумите са чистак нови
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

луд с палатка
Аватар
Мнения: 1159
Регистриран на: 17.03.2007
Местоположение: Sofia
Кара: Хората да залягат
Детайли за колата: кихащо кабрио

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от ТУРБО » 09 Юли 2011, 12:05

Аз не се бях замислил за това.Има резон върху разсъжденията на "Alx" .Неможе гумата като е идеално изпъната във въздуха и когато е стъпила на пътя и е леко смачкана и разширена баланса да не се променя!
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от alx » 10 Юли 2011, 1:29

Явор написа:явно моя са го уцелили на 20ските. вярно,че и джантите и гумите са чистак нови


Имал си късмет...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от Sharo » 10 Юли 2011, 18:05

то и без тва на 3-тото даване на газ баланса е заминал ....
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от Zubcho » 10 Юли 2011, 21:00

Просто много малко гумаджии се справят с балансът на гумите. При 14,15 цола джанта и скорости до 140км в час лошия баланс може и да не се усеща, но при по голяма джанта 17+ и вече има значение.

Пример:
Колата е перфектно балансирана. Отидох на проверка на предна дясна гума, че нещо спадаше свалиха гумата, намериха проблема. Върнаха гумата. Джантата си беше права. Обърнах се за 10 мин да огледам джантите изложени отзад. Не ги гледах какво правят с баланс машината. Естествено след това веднага се усети при скорост над 80 км/ч. Отидох на др. гумаджия - завъртя гумата с джантата и хопала дисбаланс. Айде на ново баланс и колата заспа.

:OT:
С 240км/ч не съм си карал колата нито пък възнамерявам някога да я карам с толкова (дори и да може да постигне такава скорост теоретично) поради липсата на пътища и поради страх за моя и на останалите живот. Смятам, че има писти, на които могат да се постигат такива скорости, без да се застрашава живота. Не за друго, но може да няма коли пред и зад теб, може да е перфектен автомобилът, може пътя да е чисто нов и пак да изскочи някое животно пред колата от храстите. Ходи спирай тогава от 240 (или по малко) за 10 метра. Ясен ви е крайния резултат на това уравнение нали???

Поздрави :)
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: окончателно е решено- баланс на гуми

Мнение от Alex 320i Cabrio » 19 Юли 2011, 17:52

Всичко е до къде е правена гумата и колко му пука на гумаджията за качеството на работата си. Това си е занаят. Ако очакваш да го разбират в Чероки, Кентъки, нещо си се заблудил. Гарантирам ти обаче, че гумаджията до Лагуна Сека сигурно ще се справи и без Хънтър-мънтър.

Естествено е, че е по-добре като имаш такъв Хънтър, но и без него сме минавали в миналото :)
Power is Nothing Without Insanity

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook