М30б35 и турбо ккк26?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от ico318 » 13 Ное 2011, 2:07

мислил ли си за механичен компресор?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от Pitbull_Germany » 13 Ное 2011, 2:18

ico318 написа:мислил ли си за механичен компресор?


Абе, мислил съм и тая опция, но не ми харесва. Просто не съм фен на компресора. Грам не кефи как се държи колата, как звучи компресора...все едно е някаква кафемелачка. Основната ми идея за колата е, че искам да ми е кеф да я карам. Няма да гоня постижения на писта. Иначе ако исках да правя бегачка...много вероятно щях да избера компресора пред турбото...а може би и двете :)
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от BULL3T » 13 Ное 2011, 2:28

Телефона ми го имаш звънни. Иначе за ежедневка,тоя ранен бууст ще ти качва много разхода,за тва говоря аз,иначе м20кта ще си бута буустец и в ниските щото е едновалка... Ако питаш мен не прави ежедневка турбо,а съботно неделна гъзарска кочинка... Драсни на колегата ///peter той се е захванал с инетересн проект,оня ден си говорихме и ми каза некой много готини неща.

От сбирки файда няма... да знайш...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 523
Регистриран на: 18.01.2007
Местоположение: София, Овча Купел
Пол: Мъж
Кара: '98 540i
Мечтае да кара: на 2 бара

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от nParMaTuK » 13 Ное 2011, 11:38

По-добре да имаш макс буст на 6-7к рпм отколкото на 3, в обратния случай се чустваш супер тъпо :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от BULL3T » 13 Ное 2011, 12:42

nParMaTuK написа:По-добре да имаш макс буст на 6-7к рпм отколкото на 3, в обратния случай се чустваш супер тъпо :mhihi:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от Pitbull_Germany » 13 Ное 2011, 13:04

BULL3T написа:Телефона ми го имаш звънни. Иначе за ежедневка,тоя ранен бууст ще ти качва много разхода,за тва говоря аз,иначе м20кта ще си бута буустец и в ниските щото е едновалка... Ако питаш мен не прави ежедневка турбо,а съботно неделна гъзарска кочинка... Драсни на колегата ///peter той се е захванал с инетересн проект,оня ден си говорихме и ми каза некой много готини неща.

От сбирки файда няма... да знайш...


Така, де...аз точно съботно-неделна бангия ще си правя. За през седмицата съм си харесал друга каручка. А, телефонът ти го нямам, братле, затва ти обяснявам за сбирките :mhihi:

nParMaTuK написа:По-добре да имаш макс буст на 6-7к рпм отколкото на 3, в обратния случай се чустваш супер тъпо :mhihi:


Не, братле, не искам да си правя драгаджийка :mhihi:
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Плевен
Кара: м42б20 турбо
Детайли за колата: hx35/40 twin scroll

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от S-stail » 13 Ное 2011, 15:03

Pitbull_Germany написа:Абе, в бг форуми не е като да има много :mhihi: В чуждите съм ги изчел отвсякъде...ма там никой не говори за спуулване в ниските...ония гледат, ако могат да метнат едни 1000 магарета на колелЕтата и ги боли шнорхела.

ОК, ти си с х35. Кви пари го взе, че тука ми описват една цифра и искам да знам дали не ме сапунисват само. А и кой ти е правил колектора, защото аз засега имам нормален с равни пътища. А и не каза нищо за х35 с 9ка топла :)

Е аз за чуждите форуми ти говоря,тука освен на разбирачи на тема м52 не държи на турбо няма да попаднеш :mhihi:
Моя холсет е х1ц/х40ка и ми е на около 600лв със нов ремонтен комплект и нова х40 перка и един баланс 50лв.
Н петър холсета му го дадох на девет стотака по спомен нов.По магазините тук е към 1600лв.
Незнам кво ти предлагат на теб в щатския ибей има също по за $600 без доставка и мита нови.
Сметни че х35цата не отстъпва по нищо на гт30р освен по тва че кат се счупи холсета си го правиш а гарета си го слагаш на шкафа отгоре да ти напомня ква простотия си направил да се счупи :mhihi:

За 9ката.......ми кво да ти кажа аз не бих си го причинил тва
на мойта кола.Що ли,ми щото постояно щи боксува колата!На 1бар ще имаш едни 350-400 коня и 500нм и ко става кат имаш макс момент на 3.5к обороти?Щи кажа кво
ще имаш ежедневна боксувачка!
Мойта със 17ка семислик по лъскавите улици няма вкарване в правия път 1-2-3та предавка на 1.3 налягане.На 250метра имаше тука едно мероприятие и сметай че разни мки до 3та не мога да ги стигна до като не спре да върти!Ти със тоя 2.8мотор си представи кво ще става........ще
си дрифтиш и те така до края на 4та освен ако се не бръкнеш за некой нов семислик 260мм+ размер.

А по чиждите форуми никой не говори за спулване в ниските с голяма турбина щото просто нема смисъл да го говорят.Те по нашия път са минали преди 10години. :D
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Loosing Traction is part of the fun!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Плевен
Кара: м42б20 турбо
Детайли за колата: hx35/40 twin scroll

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от S-stail » 13 Ное 2011, 15:11

Колектора сам си го правя,не е кат да не съм направил неколко дузини за м42.
Сега ми остана само да пробвам и туин скрол колектор със една 14ка топла част.
Колектора е готов остава само да ми дойде желанието за монтажа. :)
За сега пред 63 а/р и 18ка чугун със спул клапа предпочитам последната.
Изображение

Uploaded with ImageShack.us
Loosing Traction is part of the fun!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 537
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: пловдив

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от ico318 » 14 Ное 2011, 0:33

Pitbull_Germany написа:
ico318 написа:мислил ли си за механичен компресор?


Абе, мислил съм и тая опция, но не ми харесва. Просто не съм фен на компресора. Грам не кефи как се държи колата, как звучи компресора...все едно е някаква кафемелачка. Основната ми идея за колата е, че искам да ми е кеф да я карам. Няма да гоня постижения на писта. Иначе ако исках да правя бегачка...много вероятно щях да избера компресора пред турбото...а може би и двете :)

в това изказване няма много верни неща.даже напротив-много от нещата са точно наобратно...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1023
Регистриран на: 13.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само черни класики!!!

Re: М30б35 и турбо ккк26?

Мнение от Pitbull_Germany » 14 Ное 2011, 4:18

ico318 написа:
Pitbull_Germany написа:
ico318 написа:мислил ли си за механичен компресор?


Абе, мислил съм и тая опция, но не ми харесва. Просто не съм фен на компресора. Грам не кефи как се държи колата, как звучи компресора...все едно е някаква кафемелачка. Основната ми идея за колата е, че искам да ми е кеф да я карам. Няма да гоня постижения на писта. Иначе ако исках да правя бегачка...много вероятно щях да избера компресора пред турбото...а може би и двете :)

в това изказване няма много верни неща.даже напротив-много от нещата са точно наобратно...


Е, кое точно? Че не звучи като кафемелачка ли :mhihi: Чувал съм как звучи. На Alex_BMW колата съм я чувал 100 пъти, а и не само неговата...ич ме не радва. Виж турбото просто ми гали ушите. Просто всеки си има някакви влечения и вкус. Пак ти казвам - искам да ми прави кеф като я карам, което е съвкупност от това как върви колата, как се държи, как звучи и как излежда...поне за мен. Не искам да си правя пистаджийка...нищо ще ходя с нея на писта. Това ще е градска чикия.
--------------------------------------------------------
Fuck the Cola, fuck the pizza...all you need is 6 v redica!!!
--------------------------------------------------------
Хубава кола, която не върви, е като хубава жена, която не прави секс!!!
--------------------------------------------------------
http://www.metacafe.com/watch/181257/bmw_from_hell_2/

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook