Съвет за бъдещето на колата ми.

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от 00Cool » 01 Юни 2011, 23:55

хохохохохохо някои хора наистина се позабрявят и говорят ей така
За добро (не състезателно) окачване и спирачки ти трябват едни ... ми да кажем 10-12 000лв.
:mhihi:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от bum_bum » 02 Юни 2011, 8:47

Еми да кажем така- 2500 амортисьори, нали всеки иска койлове все едно всеки ден ги настройва.., 3000 спирачки, 1000 пауърфлекс + липсващите оригинални, 5-600 плейтове. Разни носачи от е46 ако вземеш да слагаш отпред са си още пари, 300 за реглажни щанги отзад, евентуално хидравлична ръчна, още поне 1500 за накрайници, лагери на главини, шарнири, ревизия на рейка презаваряване на купе да не се къса и т.н. и т.н. И тва при положение, че не стигаш до крайности като свалиш всичко да го носиш на песъкоструй, цинк, прахово, щото и там отиват едни 3-400лв без да се усетиш.. После имаш една торба пари за работа и така. Пак излизат към едни 9к без труда.
Ако се чудиш кой боядисва и се занимава, има и такива случаи:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Разбира се всичко може да мине с едно "Мейле" и "Джомче" и едно "Текстарче" и пак имаме бегачка за 1500лв. Може и с по-скромни маркови амортисьори да се спестят едни 1000лв и нагоре, може и с оригиналните спирачки да се кара с някакви по-добри дискове, нашенските полиуретани и т.н. и цялата работа в много приличен вариант да излезе и към 5к. Има и обратния вариант- стрийт амортисьори Олинс, Пенске, дето са едни 5-6к само те и така.. въпрос на избор, желание и възможности. :dunno:
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от 00Cool » 02 Юни 2011, 14:22

първо говори6 за добро НЕ СЪСТЕЗАТЕЛНО ока4аване и спира4ки за 10 бона
следва6тият момента дава6 цифри за 4асти които се хар4ат само по коли които не им се заси4ат км по километраж а
състезателни 4асове
пффф само пи4а да не остане заблуден 4е тжоито ока4ване и спира4ки са за 10 бон :mhihi:

искам да кажа 4е не е нужно да приказваме ей така си
всеки може да отвори нета и да по4не да прави списък
може и 10 хил е да надхвърли
ма тря се приземиме малко на земята :!:
ае успех
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от bum_bum » 02 Юни 2011, 16:25

Колега, аз не съм отварял нета, а повечето неща ги имам на колата. Всъщност от изброените нямам само плейтове и койловъри, защото не смятам за нужно за това, което искам, пък колата ми не е пистова. Слагам ги в сметката щото всеки иска да бъзика и настройва и да дава разни наклони. Тъй, че не отварям нета и не нахвърлям нищо. Та от цялата работа за части съм дал около -1800лв от описаната сума. Така, че имаме около 7000лв за окачване и спирачки за НЕ пистова кола без работата.
Гледал съм из нета по проекти окачвания за по 30 000 долара за стрийт и тракдей коли, е36 и е46.. това, че подобни суми не се поместват във въображението и възможностите ми не ми дава право да им пиша "хохохо" и "мхиххи".
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от vicho » 02 Юни 2011, 16:45

bum_bum написа:Разбира се има и варианта просто да наръгаш един 2,8, да сложиш от "онова" окачване и да се превърнеш в поредния вярващ си. Пък и пак ще имаш хора в темата, които ще ти подхранват самочувствието с " :bowdown: ", "уникат","ентусиаст". Тъй, че ако те устройва и това е вариант.


на "тия" хора поне колите им вървят и дават разни времена, макар и по-слаби от ултра-бегачката на трупчета

човек може да мине с 10-тки пъти по-скромен бюджет и пак да покаже резултати, а не да се фука, колко пари е изхарчил, а резултати - НЯМА!

та както каза 00cool, вземаш листа и химикала и правиш 2-3 списъка -
най-евтини части
средно-скъпи части
скъпи части

знаеш с колко пари разполагаш и се хвърляш към най-удачния за теб, ако ти сам не можеш да си прецениш, ние тук не можем да преценим нещата

още повече да ти казваме - купи си KW Variant 3, който струва колкото 6-7 твой заплати (например)

иначе има амортисьори за $30к , ако си във World Rally Championship са доста удачни :kuku: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от bum_bum » 02 Юни 2011, 17:08

Вичо, не знам какво искаш от мен, но ти казах и на ЛС казвам ти и тук. Ако нещо проблем имаш обади се да се разберем. Прехвалената бегачка много добре знаеш защо е на трупчета. На мен също ми се иска да имам възможности като други хора от форума, но за съжаление нямам. Това не ме кара обаче да им следя всеки пост и да се правя на велик.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от vicho » 02 Юни 2011, 17:46

bum_bum написа:Това не ме кара обаче да им следя всеки пост и да се правя на велик.


да цитирам ли или ти сам ще се сетиш ... ;)

мисълта ми е, че не е нужно да пишеш постоянно, как всичко става с десетки хиляди левове! всъщност нещата (за нашата действителност) са много простички :yes:

не искаш да разбереш, че в 99% от случайте нещата не са и не трябва да са на професионално ниво! да, би било хубаво всичко да е скъпо и перфектно, но то просто е непосилно за всички, дори и за теб - дето имаш знания и пари!

сега разбра ли ме или пак ти се правя на велик? :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от bum_bum » 02 Юни 2011, 17:59

Кое му е професионалното на мойто? Вярвам, че всяко нещо или го правиш както трябва или не го правиш изобщо. Тунинга по цял свят е занимание за хора с пари. :dunno: Като имаш правиш, като нямаш стои в гаража на трупчета, както е мойта сега. Мога да я направя на две на три, но не мисля, че е редно.
И да, дразни ме да гледам хора, които вадят оригиналното окачване за да сложат китайско и викат- стана супер.. ми не, не е супер. Окачването няма как да видиш колко си сбъркал с него, докато не застанеш с идентична кола направена добре на пистата, но в турбинирането мисля е очевидно за всеки какво ни е нивото. На еднакъв надув в Щатите вадят бая коне отгоре.. може би им е по-високо атмосферното налягане там, знам ли..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от Boyadjiev » 02 Юни 2011, 18:46

Всеки според бюджета си, за това -> който може да си направи кола за 2000лв. я прави, който може си прави кола за 10 000лв. пак я прави, но като се случи че някой си направи мотор за 2 бона и натупа тоя с кола за 10 бона ето тогава е интересно ;) Не всичко е пари, ама напоследък някаква цифромания гледам ви гони, гледат се най-скъпите неща, всичко друго е "тунинг"... И накрая "тунинга" е по пистити и по улиците, а бегачките ги няма никъде :shock:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от Делян » 02 Юни 2011, 20:20

Всеки си има принципи, на някой е "всичко или нищо", на други "по-добре малко от колкото нищо", няма правилен, всеки избира за себе си. Аз действам на втория :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от bum_bum » 02 Юни 2011, 20:48

Аз за това не споря. По-добре малко ама качествено. Аз много години карах ТДС-ка и всичкия тунинг беше един чип и Пауърфлекс на носачите. Толкова съм имал, толкова съм направил. :dunno:
Няма и не мога да крия, че съм против скраперията и тунинга само и само за да се направи нещо по колата. Не помня да съм се хвалил какво и колко съм правил по колата. Една тема има за окачването и тя е щото стана готино с боядисването. Никъде не съм споменавал цени и кое колко, освен ако някой не ме е питал. На едно място в извън темата бях казал колко пари съм дал като цяло за колата и то беше по някакъв друг повод. Не виждам що съм трън в очите на някои хора. :dunno:
Никога не съм гледал и скъпите неща само, щото ако беше така щях да съм в крак с модата с Билщайн ПСС, а не с Б10. Слагал съм само това, което съм преценил, че е добре за това, което искам да стане с колата. Уважавам хора, които си слагат оригинално окачване като им замине тяхното, а не се хвърлят на койловъра за същите пари, щото видиш ли щял да "изкара 2 години". В тоя ред на мисли във форума има чудесно поддържани коли в стоково състояние и наистина хубави екземпляри, но никой не ги знае тях.. на мода са тунингованите бИгачки.
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от 00Cool » 02 Юни 2011, 21:24

bum_bum написа:Няма и не мога да крия, че съм против скраперията и тунинга само и само за да се направи нещо по колата..

то в тва е целия кеф бре колега некои го правят с вкус и малко пари примерно и става други го правят с много пари но ло6 вкус трети па с много пари и хубав вкус .
вси4ко е свързано на собственика да му харесва такъф е живота не е нужно да категоризираме толкова ирони4но хората във форума и техните бИга4ки ......

пп.. аз пък мисля 4е е бясна скраперия дупките дето ги пправите на броните за спортните филтри ,
6анс тебе те кефи и хората тва е най важното
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

.ninja { visibility: hidden; }
Аватар
Мнения: 845
Регистриран на: 27.01.2008
Пол: Мъж

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от vladye » 02 Юни 2011, 21:37

Няма и не мога да крия, че съм против скраперията и тунинга само и само за да се направи нещо по колата. Не помня да съм се хвалил какво и колко съм правил по колата.


Всеки според чергата си, трябва да сме по-земни.
Във форума има някакъв тертип на снобско поведение, с иронични и доста язвителни определения и фрази, които засягат много колеги във форума...
virtue and tranquillity

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от bum_bum » 02 Юни 2011, 21:46

Аз говоря за окачване, мотор и т.н..
Някога да съм казал нещо против М20 маховик като алтернатива на 10 пъти по-скъпата Фиданза, М валовете, изпускателите от М-ка или всмукателя от М50.. има неща, които си струват за малко пари и ползата от тях е същата както от многократно по-скъпите. М20 маховика върши същата работа като Фиданза, М3 валовете като Шрика със същите градуси, М50 колектора като Шрик всмукателя, М изпускателите като Суперспринт, нашенските полиуретани като Пауърфлекса и така.. Да, това е тунинг за значително малко пари и един такъв до един със скъпите части ще върви наравно с него ама да изхвърлиш Билщайн, Закс или Боге и да сложиш Джом, Стрийт намквоси, Рейсин Ланд и т.н.. ще ме прощавате ама това е ДЕ ТУНИНГ.
За дупките на бронята, съжалявам, че не те кефи ама ми е детска мечта от преди едно 10 години сигурно и съм първият, който се престраши да го направи тъй, че няма да ги махна ;) Всеки път като видя друга е36 направена така се кефя, че някой е оценил идеята.
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Съвет за бъдещето на колата ми.

Мнение от 00Cool » 02 Юни 2011, 21:53

bum_bum написа:Аз говоря за окачване, мотор и т.н..
Някога да съм казал нещо против М20 маховик като алтернатива на 10 пъти по-скъпата Фиданза, М валовете, изпускателите от М-ка или всмукателя от М50.. има неща, които си струват за малко пари и ползата от тях е същата както от многократно по-скъпите. М20 маховика върши същата работа като Фиданза, М3 валовете като Шрика със същите градуси, М50 колектора като Шрик всмукателя, М изпускателите като Суперспринт, нашенските полиуретани като Пауърфлекса и така.. Да, това е тунинг за значително малко пари и един такъв до един със скъпите части ще върви наравно с него ама да изхвърлиш Билщайн, Закс или Боге и да сложиш Джом, Стрийт намквоси, Рейсин Ланд и т.н.. ще ме прощавате ама това е ДЕ ТУНИНГ.
За дупките на бронята, съжалявам, че не те кефи ама ми е детска мечта от преди едно 10 години сигурно и съм първият, който се престраши да го направи тъй, че няма да ги махна ;) Всеки път като видя друга е36 направена така се кефя, че някой е оценил идеята.

карал ли си с джом или с рейсланд ???
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook