Каква генерация да си сглобя

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Каква генерация да си сглобя

Мнение от kronos » 01 Май 2011, 22:24

Предложете оптимален вариант за шест цилиндров бензинов мотор. Заводската схема е колектор-два катализатора-двете тръби влизат в заглушител и излиза една тръба ф75 към гърнето.
Махнах си катализаторите, но се получи едно гадно бръмчене. Реших да сложа резонансно гърне, но бръмченето си остана и се премести на 2100-3000об. Странното е че колата върви доста по добре но се спъна в ниските обороти.
Та въпроса ми какво да се направи, че да изчезне бръмченето и да се изравни въртящия момент? Бях чел по някакви форуми че при този мотор могат да се искарат доста коне само от генерация.
Всякакви схеми и чертежи ще са ми от полза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от Bass_Man » 01 Май 2011, 23:13

Реално имаш два варианта . Или да намалиш диаметъра на тръбата или да ползваш качествени заглушители . Има и един скъп вариант с едни резонансни глухи тръби с , които могат да се заглушат определени честоти но там цените са доста големи и се правят само от големите марки .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от kronos » 01 Май 2011, 23:30

От къде мога да си поръчам качествен заглушител? И как стана така че само от едно резонансно гърненце се промени толкова чувствително вървенето. Преди само с махнати катализатори си набираше равномерно, а сега като мине дупката до 1800об тръгва много по добре. Лошо няма да я карам и така, но това дрънчене ме вбесява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от ръб » 02 Май 2011, 11:10

Да не като няма пауър до тея обороти и после като тръгва да ти се струва само че върви повече. Заради дупката

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от kronos » 02 Май 2011, 19:58

Не ми се струва, наистина по добре си пълни оборотите, а дупката е по забележима като тръгвам от място.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от Bass_Man » 06 Юни 2011, 23:12

kronos написа:От къде мога да си поръчам качествен заглушител? И как стана така че само от едно резонансно гърненце се промени толкова чувствително вървенето. Преди само с махнати катализатори си набираше равномерно, а сега като мине дупката до 1800об тръгва много по добре. Лошо няма да я карам и така, но това дрънчене ме вбесява.


Качествени заглушители виж при дилърите на Remus и тн от големите марки .
Принципно вървенето се променя от всичко но когато е съпроводено и с промяна в звука се усеща доста по субективно .
Има и един друг вариант да утихне малко работата - като сложиш турбина :mhihi: .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от BULL3T » 07 Юни 2011, 8:31

Bass_Man написа:...Има и един друг вариант да утихне малко работата - като сложиш турбина :mhihi: .


Да даже две :mhihi:

Колега гледам че имаш нова количка,което преполага че си по-добре финансово от нас с тия стари котори... Моя съвет е вместо да се занимаваш с глупости и да се чудиш как да прецакаш по-качествено стоковата генерация,си вземи една цялостна на магнафлоу или ремус,може и на суперспринт... Тогава имаш перфектен звук,страшен вървеш и ще се насираш като даваш газ. :winky:
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Каква генерация да си сглобя

Мнение от Bass_Man » 07 Юни 2011, 20:44

BULL3T написа:..........Тогава имаш перфектен звук,страшен вървеш и ще се насираш като даваш газ. :winky:


За нещо такова говорех и аз :yes: :mhihi: !

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook