Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

Харесвате ли стречнати гуми?

Анкетата свършва на 12 Фев 2011, 21:10

Да, красиви са!
32
60%
Не, гадни са!
21
40%
 
Общо гласове : 53
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от da6ip » 07 Фев 2011, 21:26

не мога да понасям стречнати гуми. мисля че факта, че няма кола със серийно стречнати гуми е достатъчно красноречив :!:

просто изглеждат отвратително неестествено. все едно на кола със серийно окачване да сложиш бодикит който слиза на два пръста от асфалта. пластмаса и въздух под налягане.. като някаква публична мастурбация е. или имаш спортна снишена кола (с бодикит), или серийна нормална (без бодикит). другото е някаква имитация. или имаш спортна кола с широки джанти, или нямаш се опитваш да си избиеш комплекса на Е36-цата примерно (супер красива кола принципно) с 10J джанти отзад, и понеже няма място за гумите, дай да стречваме до безкрай.

а това за поведение на писта - къде точно има спортни коли със стречнати гуми, че не се сещам? защо порше и ферари нямат стречнати гуми?

аз дори имам намерение на моята кола да сложа по-широки гуми да излизат малко извън борда. да видим как ще изглежда.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от BULL3T » 08 Фев 2011, 0:33

da6ip написа:не мога да понасям стречнати гуми. мисля че факта, че няма кола със серийно стречнати гуми е достатъчно красноречив :!:

просто изглеждат отвратително неестествено. все едно на кола със серийно окачване да сложиш бодикит който слиза на два пръста от асфалта. пластмаса и въздух под налягане.. като някаква публична мастурбация е. или имаш спортна снишена кола (с бодикит), или серийна нормална (без бодикит). другото е някаква имитация. или имаш спортна кола с широки джанти, или нямаш се опитваш да си избиеш комплекса на Е36-цата примерно (супер красива кола принципно) с 10J джанти отзад, и понеже няма място за гумите, дай да стречваме до безкрай.

а това за поведение на писта - къде точно има спортни коли със стречнати гуми, че не се сещам? защо порше и ферари нямат стречнати гуми?

аз дори имам намерение на моята кола да сложа по-широки гуми да излизат малко извън борда. да видим как ще изглежда.


Разрови се из гуглето и разбреи какви са минусите на по широка гума върху тесна джанта... щото не са по-малко от стречната гума...

Има си златна серда за гумата и джантата... Изчислява се като прехвърлиш инчовете на джаната в милиметри и ги свериш с тези на гумата...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от da6ip » 08 Фев 2011, 0:50

8-те инча ширина на моята джанта отговарят на 203.2 мм (1 инч = 25.4 мм). серийната гума обаче е широка 245 мм.
кое от двете е "златната среда"?

аз искам да сложа примерно 255 мм гума, т.е. не е някаква драстична разлика.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от BULL3T » 08 Фев 2011, 0:55

da6ip написа:8-те инча ширина на моята джанта отговарят на 203.2 мм (1 инч = 25.4 мм). серийната гума обаче е широка 245 мм.
кое от двете е "златната среда"?

аз искам да сложа примерно 255 мм гума, т.е. не е някаква драстична разлика.


Аз имам джанти 18ки 8.5 и златното за тях е или 245 или 255... сложих 265 и се износваше много неравномерно и не си отговраяше на качеставата,трудна беше за баланс и кво ли още не... иначе на 8.5 съм слагал и 235 и пак става,съвсем леко стречната е стой добре...

п.п. 245 ти е размера... но и 235 пак става не забравяй че това много зависи и от профила на гумата ти!!!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от da6ip » 08 Фев 2011, 1:14

BULL3T написа:Аз имам джанти 18ки 8.5 и златното за тях е или 245 или 255... сложих 265 и се износваше много неравномерно и не си отговраяше на качеставата,трудна беше за баланс и кво ли още не... иначе на 8.5 съм слагал и 235 и пак става,съвсем леко стречната е стой добре...

п.п. 245 ти е размера... но и 235 пак става не забравяй че това много зависи и от профила на гумата ти!!!


Интересно е това, ще го имам предвид.
Странното е че чисто визуално моите серийни 245 изглеждат дори леко тесни, с гуми със загкръглен профил (P zero).
А съм виждал на същата джанта 255 мм гуми и изглежда съвсем нормално (по-добре) на вид, т.е. не стърчи или нещо такова.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от BULL3T » 08 Фев 2011, 1:30

da6ip написа:
BULL3T написа:Аз имам джанти 18ки 8.5 и златното за тях е или 245 или 255... сложих 265 и се износваше много неравномерно и не си отговраяше на качеставата,трудна беше за баланс и кво ли още не... иначе на 8.5 съм слагал и 235 и пак става,съвсем леко стречната е стой добре...

п.п. 245 ти е размера... но и 235 пак става не забравяй че това много зависи и от профила на гумата ти!!!


Интересно е това, ще го имам предвид.
Странното е че чисто визуално моите серийни 245 изглеждат дори леко тесни, с гуми със загкръглен профил (P zero).
А съм виждал на същата джанта 255 мм гуми и изглежда съвсем нормално (по-добре) на вид, т.е. не стърчи или нещо такова.


Както ти казах всяка гума е различна сложи 3 гуми еднакъв размер на еднакви джанти, обаче различни марки или модели и виш как са тотално различни на външен вид... Защо е така не мога да ти кажа,но го има...

Например мишелин пилот примаси ето тази http://www.avtogumi.info/products_photos/17_big.jpg 225/45/17 стой на 7.5 джанта стречната а реално погледнато трябва да е точна!!! сложих я на 7 инча джанта и пак изглежда стречната!!! то за това не е хубаво да се кара дори еднакъв размер гума но различни марки или модели...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от SpUd3r » 08 Фев 2011, 23:15

На мен лично ми е все тая стречната или не, За моята кола специално предпочитам гумите да ми пазят джантите. 9-те ми бяха с 205/45/16 и паркирах на метър от бордюра :mhihi:

da6ip написа:8-те инча ширина на моята джанта отговарят на 203.2 мм (1 инч = 25.4 мм). серийната гума обаче е широка 245 мм.
кое от двете е "златната среда"?

аз искам да сложа примерно 255 мм гума, т.е. не е някаква драстична разлика.

Изображение
Tux0 Ca !
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от bum_bum » 08 Фев 2011, 23:20

То трябва да има джанти, дето пазят гумите по-скоро :mhihi: Повечето гуми са по-скъпи от джантите.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от BULL3T » 09 Фев 2011, 14:03

SpUd3r написа:На мен лично ми е все тая стречната или не, За моята кола специално предпочитам гумите да ми пазят джантите. 9-те ми бяха с 205/45/16 и паркирах на метър от бордюра :mhihi:

da6ip написа:8-те инча ширина на моята джанта отговарят на 203.2 мм (1 инч = 25.4 мм). серийната гума обаче е широка 245 мм.
кое от двете е "златната среда"?

аз искам да сложа примерно 255 мм гума, т.е. не е някаква драстична разлика.

Изображение


Тия са малко неверни,смисъл може с един размер нагоре да се мръдне... тука е показано ако джантата пази гумата,ако е обратното един размер нагоре...
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от DanielzZz » 09 Фев 2011, 22:38

Е тогава ще са skew-нати. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от da6ip » 13 Фев 2011, 22:42

и все пак... :lol:
това е просто гениално:
8b3f3b1aa71b03059d25ca4404a73ba0_400x1000.jpg

единствения случай където одобрявам стреча. просто формата на калника е като на добре закръглено... да кажем просто че напомня на дженифър лопез в много тесни дънки :yes: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от Делян » 14 Фев 2011, 21:19

Стига ве, къде намеси трътката на тая :mhihi:
Развали ми храносмилането деа :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1480
Регистриран на: 29.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е34 m50b25 turbo;е46 330xi
Мечтае да кара: Skyline R34 GT-R

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от BULL3T » 14 Фев 2011, 21:30

da6ip написа:и все пак... :lol:
това е просто гениално:
8b3f3b1aa71b03059d25ca4404a73ba0_400x1000.jpg

единствения случай където одобрявам стреча. просто формата на калника е като на добре закръглено... да кажем просто че напомня на дженифър лопез в много тесни дънки :yes: :mhihi:


Е точно пък тука направо ме дразни!!! Въобще не стой добре тук! Добре че гумата влиза в калника иначе щеше да пълен ужаса!!!
Изображение
"На мене Ауди не ми харесва, предпочитам СОНИ"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от da6ip » 14 Фев 2011, 22:18

BULL3T написа:Е точно пък тука направо ме дразни!!! Въобще не стой добре тук! Добре че гумата влиза в калника иначе щеше да пълен ужаса!!!


Кое не стои добре? Или кое би направил по друг начин?

Както аз го виждам, гумата със стреча пасва перфектно на формата на калника, именно за да може да влезе по-навътре и да е "flush" вида на цялото :dunno:

Има ли друга причина за стреч гуми освен при ниско окачване да влизат в калниците?
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Харесвате ли стречнати гуми или напротив?

Мнение от da6ip » 14 Фев 2011, 22:19

Dpy написа:Стига ве, къде намеси трътката на тая :mhihi:
Развали ми храносмилането деа :mhihi:

:mhihi: :mhihi:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook