Споретен филтър Simota

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 28 Ное 2010, 21:57

Не съм професионалист със тунинг сервиз от 100 хиляди години зад гърба си,но според мене против всякъкви принципи на физиката и химията, не може никой да ме обеди че двигателя ще диша по добре с филтър по близко до асвалта!!!!Нека ентусиастите да пробват да ходят боси по асфалта лятно време и да видиме спорет колко от тях температурата е достатъчно ниска зада няма детонаций!!!!
Изображение MY RIDE
!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от bum_bum » 28 Ное 2010, 22:23

Мога да ти демонстрирам лятото. 27 градуса разлика от тоя близо до асфалта и стоковата кутия. Познай в полза на кое ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от ръб » 28 Ное 2010, 22:54

cursed_in_enternity за "съжаление" и при БМВ-то и при предишната ми кола (Ford Probe 2.5 V6) трика с въздуха от до пътя върши много добра работа (при Форда самия филтър беше под мотора).
Това е от личен опит, без да намесвам закони на физики и книги :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 29 Ное 2010, 7:41

bum_bum написа:Мога да ти демонстрирам лятото. 27 градуса разлика от тоя близо до асфалта и стоковата кутия. Познай в полза на кое ;)


Не съм имал предвид въобще стоковата кутия, а така наречения шорт рам интеик,който е нещо горе долу като при твоето бмв с к&н филтъра самоче се пада горе долу на местото на кутията+1 въздухозаборник на предния капак и 1 термощит мисля че ще диша по хлдничък въздух,но това са си само догатки,живот и здраве ще разбера в деиствителност как е положението :ok:
:bchug: :bchug: :bchug:
Изображение MY RIDE
!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2010, 9:09

Долу под филтъра има кори и няма как да смуче топло от асфалта,а като си надупчиш бронята вятъра блъска директно в него ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 29 Ное 2010, 9:34

Няма спор че изпълнението на твойта е много професионално и перфектно пресметнато,със отворите в бронята.
Но трябва да има и други вариянти,зада не станат всички баварий еднакви,а да има разнообразие от идеи и визия на возилата! :bchug:
Изображение MY RIDE
!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от uCnaHeTcA » 29 Ное 2010, 13:16

bum_bum написа:Долу под филтъра има кори и няма как да смуче топло от асфалта,а като си надупчиш бронята вятъра блъска директно в него ;)

А за кола, която се кара ежедневно... в дъжд, сняг... Проблеми дали ще има :roll:
Ще може ли снимка на твоя филтър как си го отвел долу и с каква тръба ? :yes:
Моя, за да се смъкне, трябва да махам фара... Но това като сложа 'сИнон, че така или иначе ще се маха фара... За сега стои зад него... :roll:
Само при усет, като си сложа ръката на мястото на филтърната кутия и долу, където мисля да отведа филтъра, се усеща доста температурна разлика :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от bum_bum » 29 Ное 2010, 13:58

Карал съм в безобразен дъжд в който повечето коли спряха,щото не се виждаше нищо и то точно на първото изкарване с филтъра по тоя начин и не съм имал проблем.
Дунев също каза,че на всичките си нисани завирал филтъра възможно най-надолу близо до земята и не е имал грижа с вода.
А мойта кола си е ежедневка. В дъжд си я карам,само зимата на сняг не е тествано.
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 29 Ное 2010, 15:11

Колега бум бум а ти замислял ли си се евентуално да заместиш гуменото гофре преди дросела с алуминиева тръба,и ако да,какво те е накарало да не я сложиш?Аз доколкото знам алуминиевите тръби намаляват значително триенето на въздуха и респективно неговата температура при постъпване в колектора.Питам те щото съм сигурен че не те е спряла трудността за изпълнение!!!
Изображение MY RIDE
!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от Postman » 29 Ное 2010, 15:15

Колега cursed_in_eternity, а ти замислял ли си се защо там има гумено гофре а не алуминиева тръба, т.е. защо е гумено и защо е гофре, като може да е пластмаса и да е тръба?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 29 Ное 2010, 15:37

По принцип се твърди че се използват тези рестриктори гумените съединения заради разни норми за допустими шумове и някви такива глупости,щото се водило че заглушавали в известна степен звука от засмукването на въаздуха.Аз освен заради извивката друга причина не виждам да не се използва алуминиева тръба,но според мене и това не е пречка при положение че се продават 90 градусови колена.Ако споделиш твоито виждане ще съм ти много благодарен,щото аз лично съм се замислил да направя така на моята :bchug:

A ето и една примерна произволно избрана снимка на някъква кола,от гугъл:
nitro short ram.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна cursed_in_eternity на 29 Ное 2010, 16:01, променена общо 1 път
Изображение MY RIDE
!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от Postman » 29 Ное 2010, 15:57

Ми ще споделя, защо да не споделя :)...
Оригинално дебитомерът се намира на филтърата кутия и не се мести много много...за разлика от двигателя. След слагането на CAI най-често пак се намира във взаимосвързано с heat shield-a състояние, а двигателят продължава все така да си се клати, особено при злостен старт от място... Та заради тези вибрации ако гуменото гофре не е между дросела и дебитомера, трябва да е между дебитомера и филтъра. С една дума едната точка като се клати, а другата не, трябва да има звено, което да прави това възможно... инак или ще се къса всеки ден по нещо или филтърът ще се блъска в капака.
С една дума - вибрации ;).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 29 Ное 2010, 16:05

Мерси че сподели,обаче не забравяи че има силиконови съединения между дросела и тръбата и тръбата и дебитомера,които също са гъвкави,така че мисля ще се съгласиш че става врътката нали? :yes: :bchug:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение MY RIDE
!!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 10.09.2003
Местоположение: София

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от Postman » 29 Ное 2010, 16:22

Разбира се, съгласявам се :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.12.2009
Местоположение: България,София
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i 93год.
Мечтае да кара: това по горе ми стига за сега но една колекция от М3-ки не бих отказал
Детайли за колата: Къса ми нервите!!!

Re: Споретен филтър Simota

Мнение от cursed_in_eternity » 29 Ное 2010, 16:25

Еми тогава мога да кажа само едно: :bchug:
Изображение MY RIDE
!!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook