E36 Electromobil

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: E36 Electromobil

Мнение от ludiagsm » 12 Май 2010, 14:43

bmw325tds написа:
shengi написа:Ако може да се измисли примерно 2-3 динама да се навържат да могат да зареждат акумулаторите посредством движението на електромоторите може да се получи доста интересно.Тия електромотори на 24 волта ли работят или на 12?Добра занимавка си имаш браво за ентусиазма.Мисли ида олектоваш купето /май няма много на каде/ или слагай още 1-2 ако има от каде да изнамериш и после да пускаш ценичка за смяна на м40 to elektromobil :mhihi: че бензина скъп :winky:


1) Браво за проеката
2) Това купе е много тежко за електромобил. Направено е да издържи на 2.8 двигател. Не е лошо да го олекотиш/отслабиш.
3) В момента правя дипломна работа в ТУ-София на тема "Кинетичен акумулатор за електромобил". Ако те интересува като я направя ще ти дам някой друг чертеж.
4) Губиш много енергия в скоростната кутия и кардана (алуминиев ще е много добре). Замисли се кога ще включиш 3-та, 4-та или 5-та скорост.
Според мен трябва да разглобиш скоростната кутия и да махнеш зъбните колела и синхронизаторите на 3, 4, 5 скорост.
Инфо: независимо на коя скорост караш в скоростната кутия всички зъбни колела се въртят та даже и едно в противоположна посока за задната :idea:
5) Сложи малки гуми, нещо от сорта на 175.
6) За да пестиш ток: диодни стопове. Всички лампи ги заменяш с диодни. Хидравликата може да я махнеш. ABS-а дърба адски много ток така че без него. Вакуум за сервото на спирачките от къде?
7) Успех!



Благодаря колега вси4ко това ми е ясно просто в момента събирам пари4ки за по-голям двигател с тези двата малките исках да видя просто какво се случва идеята е 4е за да върви както на мен ми харесва трябва да съм поне на 300 волта
и малко по нататък ще стане работата.Мисля да си взема на първо време един 11 ин4ов на костов които е 40кв номинал при 5600 оборота разбира се хубавото при него е 4е може да се претоварва крактковременно до 5 пъти без да се поврежда :) демек 200киловата и огромен въртящ момент така4е по нанатък ще става интересно ;)

Отностно спира4ките се слага електри4еска вакуум помпа с резервоар4е за вакуум и дат4ик ;) хидравликата по подобен на4ин има електри4еска хидравли4на помпа. отностно светлините да наистина светодиодите са мн добро решение правих си опити наскоро с едни на cree light мн добри резултати :) и така като има нещо ново ще пиша . В момента малко съм от другата страна на барикадата демек подкарах си турбинираната 328-ца http://www.youtube.com/watch?v=-HT5390UWuI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 889
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 32*<0>5

Re: E36 Electromobil

Мнение от Prekysvach » 13 Май 2010, 19:04

направи пасаторчето да бие 28-ака и ще вкараш много хора в размисъл какъв тунинг да си правят :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: E36 Electromobil

Мнение от ludiagsm » 13 Май 2010, 19:30

Prekysvach написа:направи пасаторчето да бие 28-ака и ще вкараш много хора в размисъл какъв тунинг да си правят :mhihi:
Това далеч не е невъзможно просто трябват пари :) около 30 к евро стигат P

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: E36 Electromobil

Мнение от svilgg » 13 Май 2010, 20:01

луд , евала за начинанието
следя проекта отпреди да го постнеш тук , просто бях видял клиповете в youtube
много добре изглежда всичко. адски ми допада ;)
има голям потенциал за развитие :yes:
някои от колегите които "разводниха" темата имат наистина много добри предложения които могат да се обмислят , но за това по нататък :yes: ;) (идея за маховик с центробежен съединител е решение на някои от въпросите ... :censored: )

следим с интерес :yes:

п.с. абе винаги ми е било чудно какви са тия "чичковци" покрай теб ? майстори некви или :censored: :?: :idea: :oops:
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 889
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 32*<0>5

Re: E36 Electromobil

Мнение от Prekysvach » 13 Май 2010, 21:39

в края на проекта какъв обхват смяташ че ще достигнеш .. примерно след няколко старта на бояна ще можеш ли да я прибереш на ход :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: E36 Electromobil

Мнение от ludiagsm » 14 Май 2010, 6:58

svilgg написа:........
п.с. абе винаги ми е било чудно какви са тия "чичковци" покрай теб ? майстори некви или :censored: :?: :idea: :oops:


Дам единия се казва 4и4е Яне и много много ми помага той е брат на дядодо на мойта има си струг4ета в една бара4ка в двора и всякви машинарийки и за момента без него съм за никъде другите 4и4ковци са му приятели комшии :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: E36 Electromobil

Мнение от ludiagsm » 14 Май 2010, 7:04

Prekysvach написа:в края на проекта какъв обхват смяташ че ще достигнеш .. примерно след няколко старта на бояна ще можеш ли да я прибереш на ход :roll:


надявам се да ако не ще ползвам удължителя и ще се включа в контакта на омв хахаха представям си даже следната сценка :извинете може ли да си заредя гсм-а и след това включвам и целото омв премигва :lol: :lol: :lol:

пп: има много време до тогава предстоят ми други неотложни разходи идеята тук беше просто да видя какво се слу4ва и така нaй-вероятно скоро ще купя един 11 ин4ов матор след това батерий на фирмта а123 за 300 волтова системаи след това контролер

ентусиаст
Аватар
Мнения: 889
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 32*<0>5

Re: E36 Electromobil

Мнение от Prekysvach » 14 Май 2010, 9:41

а за някъкво възстановяване на енергията мислил ли си ... на спирачки алабала
при едни добри 400м с едни яки спирачки добре ще се напълнят батерийките

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Re: E36 Electromobil

Мнение от ludiagsm » 14 Май 2010, 11:26

Prekysvach написа:а за някъкво възстановяване на енергията мислил ли си ... на спирачки алабала
при едни добри 400м с едни яки спирачки добре ще се напълнят батерийките


регенеративното спиране се постига най-лесно с двигател с постоянни магнити , за съжаление този който мисля да взема е сериен мотор със смесено възбуждане и няма постоянни магнити. С две думи няма да има такава опция ;) но пък кой знае може някой колега от форума например ти да направиш такава конверсия и да има такава опция демек освен писане у форума да направиш нещо реално ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: E36 Electromobil

Мнение от bmw325tds » 14 Май 2010, 13:02

Prekysvach написа:а за някъкво възстановяване на енергията мислил ли си ... на спирачки алабала
при едни добри 400м с едни яки спирачки добре ще се напълнят батерийките


bmw325tds написа:...
3) В момента правя дипломна работа в ТУ-София на тема "Кинетичен акумулатор за електромобил". Ако те интересува като я направя ще ти дам някой друг чертеж.
...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 743
Регистриран на: 2.03.2007
Кара: в шоуто на тройките

Re: E36 Electromobil

Мнение от swh_bmw » 15 Май 2010, 13:02

Здравейте,
а мислиш ли да слагаш нещо като генератор(дизел :D ), ако все пак се озовеш на място което няма как да заредиш акумулаторите.
Или може би някаква система като тези камиони
Изображение

гумите им се въртят с помоща на ел. двигатели а самия двигател с вътрешно гориво снабдява тяхното захранване
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 683
Регистриран на: 8.01.2008
Местоположение: 30 метра над земята
Пол: Мъж
Кара: й, и утре е ден.
Мечтае да кара: Active Autowerke.

Re: E36 Electromobil

Мнение от arr0gance » 27 Май 2010, 18:15

:clap: от доста време следя профила ти в youtube с голям проект си се захванал евалата.Пък дано някой ден изцедиш конете, които си си замислил за цел от чисто електричество :yes: :mhihi:
Някой остаряхме, някой си станахте направо дърти.

Golf killer
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 13.05.2006
Местоположение: гр. София/Видин

Re: E36 Electromobil

Мнение от E34Power » 02 Юни 2010, 14:27


Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 3.03.2005
Местоположение: Силистра
Кара: е21 323

Re: E36 Electromobil

Мнение от M20B23 » 23 Дек 2013, 0:52

има ли някво развитие по темата че гледам бая време не е писано

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: E36 Electromobil

Мнение от zafirovp » 23 Дек 2013, 1:08

Само слухове се носят. Аз лично когато се запознах със въпросния автор на темата, имах прекалено много въпроси за 28-та и изобщо не се сетих да питам и за IS-a.

ПредишнаСледваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook