тониране на стъкла

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 629
Регистриран на: 8.04.2004
Местоположение: Sofia

Re: тониране на стъкла

Мнение от S_GonzaLes » 06 Май 2010, 11:12

ЗДП написа: Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се
ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на
автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на
прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на
огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.05.2009
Пол: Мъж

Re: тониране на стъкла

Мнение от boqncho » 13 Апр 2011, 17:33

На мен ми спряха колата от движение заради затъмнено задно стъкло и всички ченгета обясняваха как само ако колата ти е с 3 или 5 врати имаш право да си затъмниш задното стъкло и това, че не го пишело в закона не значело, че е позволено...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: тониране на стъкла

Мнение от bum_bum » 14 Апр 2011, 12:04

:mhihi: ми ти го питай като не го пише по кой член от закона ще ти го напише тоя акт.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: тониране на стъкла

Мнение от uCnaHeTcA » 14 Апр 2011, 14:40

Те могат да обясняват как папата е българин и карал пеунишки гоуф 2ка с мноу уепенки и нИонки... :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 12.05.2009
Пол: Мъж

Re: тониране на стъкла

Мнение от boqncho » 15 Апр 2011, 12:07

Ем те си обясняват тъпотиите, лепнаха си ми лепенката на предния джам като първите пичове и от там се почват ходения в кат и разправии с прасетата. В крайна сметка акта нямаше как да не падне, но седях 6 дена без кола и накрая непомня точно колко пари им плащах за да ми пуснат колата отново в движение :bang:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: тониране на стъкла

Мнение от bum_bum » 15 Апр 2011, 14:06

Няма как да няма как при положение, че закона НЕ забранява тонирането на задното стъкло.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: тониране на стъкла

Мнение от uCnaHeTcA » 15 Апр 2011, 14:31

bum_bum написа:Няма как да няма как при положение, че закона НЕ забранява тонирането на задното стъкло.

Освен ако е нямал странични огледала де...Което е много малко вероятно, ама все пак :ok:

boqncho написа:всички ченгета обясняваха как само ако колата ти е с 3 или 5 врати имаш право да си затъмниш задното стъкло и това, че не го пишело в закона не значело, че е позволено...

А твоята с колко врати е :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: тониране на стъкла

Мнение от bum_bum » 15 Апр 2011, 14:36

Седан с 4 вероятно :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: шестак

Re: тониране на стъкла

Мнение от mercrullz » 15 Апр 2011, 23:11

предполагам ,че ако иамте силни връски в камор ауто бихте могли да земете документ ,че колата ви е фабрично затъмнена... и пак ще ви спират не всеки 5 метра... просто няма смисал от разправиите аз едната глупава гъзариика.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 23.02.2012

Re: тониране на стъкла

Мнение от tragedi » 26 Фев 2012, 20:40

До колко аз знам,забраната за затъмняване на предните странични стъкла е с цел да може да се вижда водача,при проверка да няма насочено оръжие или нещо друго към "милиционера"
иначе и аз съм на задните странични със 5% пропоскливост,сега ще слагам и на задното

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: тониране на стъкла

Мнение от In_Memoriam » 29 Фев 2012, 16:37

S_GonzaLes написа:
ЗДП написа: Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) Забранява се
ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на
автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на
прозрачността им.
(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
автомобили, както и намаляване на прозрачността им, се допуска само при наличие на
огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.


+ 1 ... НЯМА вариант да караш законно със затъмнени предни стъкла, освен ако колата не ти се води Инкасо (за превозване на пари). Няма никакви сертификати, проценти, измервания и други глупости, които да узаконяват такъв тип затъмняване.

boqncho написа:На мен ми спряха колата от движение заради затъмнено задно стъкло и всички ченгета обясняваха как само ако колата ти е с 3 или 5 врати имаш право да си затъмниш задното стъкло и това, че не го пишело в закона не значело, че е позволено...


В закона не пише нищо за задно затъмнено стъкло, така че което не е забранено е разрешено ;) Въпросния орган (на реда) не знам откъде ги е измислил тези 3/5/10 врати, но на какво основание са ти спрели колата от движение ? Нали трябва да има причина написана черно на бяло, а каква е тя като няма подобно нещо в закона ?

И на мен ми предстои да си затъмня задното и задните странични стъкла и съм проучил много хубаво въпроса...

П.С. Чак сега погледнах откога е темата :shock:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 18.03.2008

Re: тониране на стъкла

Мнение от тотио » 08 Апр 2012, 12:46

имам един приятел вкара си един нисан преди фабрично затъмнен не с фолио и го продаде точно затова
две минавания по цари градско
-С колегата пием от скъпите кафета :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 1.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2 - BMW E30 touring
Мечтае да кара: BMW E30 катафалка
Детайли за колата: Детайлите са перфектни.

Re: тониране на стъкла

Мнение от kokala » 26 Юни 2012, 0:33

Веднъж видях S class от 2000 год. с затамнени всички стъкла дори и челното :shock: беше убийствено.... :oops:
Чувал съм, че за страничните прозорци отпред е позволено само ако са затъмнени фабрично.
Изображение Изображение Изображение

Предишна

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook