Benzinova pompa

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 26.07.2002
Кара: A6 3.0 TDI
Детайли за колата: Avant

Benzinova pompa

Мнение от Fiat Uno Turbo i.E » 02 Фев 2003, 17:00

Ot kade moga da si namera benzinova pompa s pove4e bar! Nali ot tva se nagnetiava po silno gorivoto i varvi pove4e!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

не е точно така

Мнение от july`s » 02 Фев 2003, 18:10

по-скоро, ако се наложи да се впръсне повече гориво, ако ти е слаба помпата няма да може и тогава се налага подмяна.
т.е. ако помпата ти си е наред и не си забелязал аномалии, като например на по-високи обороти да не бачка като хората, със смяна с по мощна няма да ти литне колата.
<br>
br

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 26.07.2002
Кара: A6 3.0 TDI
Детайли за колата: Avant

Мнение от Fiat Uno Turbo i.E » 03 Фев 2003, 20:53

O.K mersi iavno ne6o sa me farlili na dzankata

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 542
Регистриран на: 27.06.2002
Местоположение: София

абе добре

Мнение от july`s » 03 Фев 2003, 21:13

ще е камикадзе или друг който е в час да се изкаже, защото има логика в това което казваш...
доколкото съм запознат има регулиране на налягането, но не знам дали ако помпата е по-мощна, няма да го регулира до по-висока стойност, и от там, за единица време да вкара повече гориво, ама дори и да стане таз работа, ако няма въздух, та да изгори като хората, ецу-то ще намали горивото, абе явно, ако не ти прави мизерии старата помпа с нова няма да има подобрение.
<br>
br

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 25.09.2002
Местоположение: Варна

Re: Benzinova pompa

Мнение от kelesha » 03 Фев 2003, 22:39

Fiat Uno Turbo i.E написа:Ot kade moga da si namera benzinova pompa s pove4e bar! Nali ot tva se nagnetiava po silno gorivoto i varvi pove4e!

Налягането на горивото се регулира от клапан. Но той от своя страна не се регулира. За да регулираш налягането требе да си купиш нов клапан с регулиране струва доста, над 200лв. Но ако немаш други промени по мотора нищо нема да напраиш. Требе да подходиш капитално при този вид тунинг, щото иначе ще удавиш мотора. При теб най-добре е един чип и толкоз, ако има повече пари тогава други неща. Ама за тази кола друго не си струва според мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 106
Регистриран на: 26.07.2002
Кара: A6 3.0 TDI
Детайли за колата: Avant

Мнение от Fiat Uno Turbo i.E » 03 Фев 2003, 22:45

Struva si oba4e ot ATB mi kazvat 4e chip tuning ne stava!!! :?: :?: :?:
:(

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 25.09.2002
Местоположение: Варна

Мнение от kelesha » 03 Фев 2003, 22:52

Fiat Uno Turbo i.E написа:Struva si oba4e ot ATB mi kazvat 4e chip tuning ne stava!!! :?: :?: :?:
:(

Е що точно от АТВ бе ??????? Прати ми номера на ECU-то си на лично съобщение и аз ще ти кажа колко ти струва чипа но ще е 500лв най-вероятно. Качва на Уното около 40кс. Ако те устройва цената смятай че имаш чип :wink:

Tuning Meister
Tuning Meister
Аватар
Мнения: 1295
Регистриран на: 27.01.2002
Местоположение: Russe

Мнение от KAMIKADZE » 03 Фев 2003, 22:55

Zna4i nqma smisal ot nova pompa - e ako invistira6 - 10-tina K lv za tuning ste ti trqbva de no zasea spoko . Pompata ti ima dostatu4en debit za motor-a a i e prezapasena - tova ste re4e 4e moje da se digne nalqganeto na fuel-a s originalnata pompa no s tuning klapan na nalqganeto - az sum s takuv klapan za koito Turbomaniak-a govori - moje da se regulira do 4.5bars - na BMW-to stock e 3.5 a az sum na 4.2 no pri men e druga rabota - vajnoto za vurveneto ne e da ima mnoo fuel - stoto togava nqma6e da ima Injectori a napravo marku4i - vajnoto e da ima6 dobur Air/Fuel suotno6enie - kato nai dobro mai be6e 13.5:1 ta ako ka4i6 mnoo nalqganeto osven da udavi6 motor-a i da go dokara6 na pu6ek pove4e ot kolkoto na vurvene drugo nqma da stane :lol: a puk mislq 4e ima dostatu4no mnoo koli deto sled tqh prosto sa zaduljitelni farovete za mugla - taka 4e po dobre nedei :wink:
Ako tolkova iska6 da napravi6 UNO-to da varvi moje6 da prati6 private message na men ili na Turbomaniak - stoto tuk e vse pak BMW forum i mnoo hora se draznqt - ne 4e me burka da pi6a :!:
:idea: Tva za 4ip-a si e dobre - to ste ti dade pove4e fuel i timing taka 4e nqma da ima smisal ot dopulnitelno boostvane na fuel-a
[img]http://drifting-bg.info/landicar/landi.jpg/img]

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook