Diesel blow-off?!

Светът на тунинга, за лудите по мощност глави.

Модератор: bum_bum

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Diesel blow-off?!

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Май 2009, 13:42

При положение, че дизеловите мотори не се нуждаят от разтоварващ клапан, тогава защо някои хора слагат? Само заради звука или с друга цел, която аз не знам?
( Добре де, а като няма blow-off, това налягане къде отива, когато не се консумира?! )

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 19.04.2008
Местоположение: София/Раковски
Пол: Мъж
Кара: е30 м20б20 90г
Мечтае да кара: е30 с38турбо

Мнение от BMWRACING » 15 Май 2009, 14:15

ми дизелите нямат дросели и налягането си отива в мотора

а за боф ти трябва дросел,който се явява като тапа когато варнеш газта и налягането бега през бофф-а тсссс тсссс тссс :)

П.С чувал съм,че са правели дизелите с дросел за да могат да кихат,но май си е бая заигравка :) :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Diesel blow-off?!

Мнение от Dirty M5 driveR » 15 Май 2009, 15:53

Това за дизелите с дросел не го бях чувал, ама съм чел, че като искаш да си сложиш blow-off на дизел, трябва да си търсиш вакуум от някъде да може да отваря и да съска. Пък аз лично пари не бих дал заради единия звук...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 16.02.2007
Местоположение: София

Мнение от DaDa » 15 Май 2009, 16:50

Колега имам познат който си сложи Blow off на сеат ибиза 1.9 ТДИ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2042
Регистриран на: 7.12.2006
Местоположение: на скамейката при резервите
Пол: Мъж
Кара: му се шейната на дядо коледа
Мечтае да кара: самолет с 4 гуми и емблема на BMW

Мнение от nesko » 15 Май 2009, 16:57

DaDa написа:Колега имам познат който си сложи Blow off на сеат ибиза 1.9 ТДИ
братле ако не ти е проблем много бих искал да разбера как точно става тая игра и какво точно тря за да стане много от давна питам и секи не може да ми каже точно за такава кола ма интересува ;) много ще съм ти благодарен ако ми кажеш може и на лс :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 15.09.2009
Местоположение: USA, Los Angeles
Пол: Мъж
Кара: BMW ZHP Limited Rare Edition 303 hp
Мечтае да кара: ...вече го кара :)

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от Spawn » 22 Апр 2010, 23:43

Карам е46 320д, надули сме здраво турбината и не ми трябва за вървеж и знам че няма да има ефект, а просто за удоволствието от самия звук ппттттттсссс :mhihi:
Казаха ми, че се продавал някакъв КИТ в ибей и не се казвал клапана blow off, a dump.
Някой да е слагал на дизел или поне да е поръчвал.Намерил съм кой да ми го сложи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от bum_bum » 23 Апр 2010, 15:09

Не става така, както си го мислиш. Кита от Ибей вероятно е тоя, който има само естетическа стойност. Демек съска без да има някаква реална полза от това. Може да се направи по принцип, но звука псссссссст с чат-чат-чат за мен някак не се връзва ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.07.2008

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от f1kaaa » 01 Май 2010, 20:27

От къде може да се купи такава клапа .. и има ли значение за каква кола е или всички са еднакви :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от bum_bum » 02 Май 2010, 19:57

От Ибей, както казах по-горе. Няма значение модела, универсална е един вид :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от alx » 13 Май 2010, 22:30

Dirty M5 driveR написа:При положение, че дизеловите мотори не се нуждаят от разтоварващ клапан, тогава защо някои хора слагат? Само заради звука или с друга цел, която аз не знам?
( Добре де, а като няма blow-off, това налягане къде отива, когато не се консумира?! )


за да "падне по лице" мотора всеки път сменяш предавка и блоу-оф-а издуха налягането и нискообортния дизел се окаже без бууст и без обороти за да надуе веднага и качи бууста.

... а дизел без налягане е... грозна работа
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 225
Регистриран на: 25.01.2009
Местоположение: Варна/Попово
Пол: Мъж
Кара: Х5 Е53
Мечтае да кара: E39 M5...

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от chenchev » 20 Май 2010, 10:01

Е добре аз като си спомням зимата Е53то като закъса и като давахме газ че да излезе пак се чуваше разтоварване... :dunno: 3 литровия дизел малкия 184 коня :evil: :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 24.11.2008

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от alex72bg » 16 Юни 2010, 11:16

f1kaaa написа:От къде може да се купи такава клапа .. и има ли значение за каква кола е или всички са еднакви :bchug:


ето един в БГ http://tuning-parts.bg/browse/product/id/429/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от DanielzZz » 18 Юни 2010, 14:08

alx написа:
Dirty M5 driveR написа:При положение, че дизеловите мотори не се нуждаят от разтоварващ клапан, тогава защо някои хора слагат? Само заради звука или с друга цел, която аз не знам?
( Добре де, а като няма blow-off, това налягане къде отива, когато не се консумира?! )


за да "падне по лице" мотора всеки път сменяш предавка и блоу-оф-а издуха налягането и нискообортния дизел се окаже без бууст и без обороти за да надуе веднага и качи бууста.

... а дизел без налягане е... грозна работа


Колега,не разбрах.Помага ли или не ?Щото при бензина има малка разлика,намалява лага,ама за дизел не зная.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3366
Регистриран на: 5.06.2004
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Караше E34 528i turbo

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от slavianko » 20 Юни 2010, 16:46

DanielzZz написа:Щото при бензина има малка разлика,намалява лага,ама за дизел не зная.
Колега ти ма хвървли в тъч и разби представите ми за двигатели под налягане. Викаш тоя клапан намалява лага :mhihi: :mhihi:
oxam написа:В един момент проблемът не е в мощността а в гарнитурата между седалката и волана.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: Diesel blow-off?!

Мнение от DanielzZz » 20 Юни 2010, 17:41

Така си го обяснявам,не съм сигурен в думите си.Нали BOV-а предотвратява "обратното налягане" и би трябвало турбината да се върти с по-висока интернта скорост,след като е разтоварено това обратно налягане,което иначе ще действа като спирачка ?

Следваща

Назад към Tuning

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook