"Кобра" автостъкла - измамници !!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 11.04.2009
Местоположение: Dimitrovgrad

Мнение от Provision » 12 Апр 2009, 0:55

Извинявам се за въпроса си незнам дали е за тази тема, но все пак ще го задам от това което четох и разбрах, е че всички членове на клуба имат намаление в някой сервизи. И от там въпроса ми тези сервизи кадето получавате намаление там ли стават тиз издънки кадето прецакват колата от колкото да я оправят?

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.04.2008
Местоположение: София
Кара: BMW 523i

ползвах "Кобра" срещу кино Арена - много доволно!!

Мнение от edrev.s » 31 Юли 2009, 23:40

Наскоро, по нежелание , а и след препоръка, ми се наложи да посетя стъкларските услуги на Кобра понеже ми беше напукано на 2-3 метса предното стъкло - ходих в работилницата им срещу Арена. Там попаднах на едно момче - Косев, което правеше един бус - пак предното стъкло. Аз отидох при него и го замолих да обърне нужното внимание на БМВ-то ми, понеже държа на колицата ми. Косев ми каза "..спокойно, ще оправим работата.." и продължи по буса. В началот малко ме притесни, понеже нали съм клиент, а пък и бързах. Отидохме с приятелката ми да гледаме един филм, пихме и кафенце и ми се обади жената от касата, че 5-чката ми е готова. Като отидох - огледах много подробно какво е направил този Косев и честно казано се изненадах много приятно - стъклото стоеше перфектно, не беше омазано и нямаше стъкълца из копето!!! Понеже останах много доволен "почерпих" момчето...Само искам да кажа, че и други двама мой приятели, братовчед ми и един колега също останаха много доволни!!
Ако иматерес, Косев ми спомена, че ремонтирал и всякакви машинки!!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 17.03.2010
Пол: Мъж

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от damqnov777 » 17 Мар 2010, 16:04

Penchev написа:Пиша тази тема ,с което искам да информирам и предпазя всички вас от "услугите" на така известната фирма за автостъкла по цяла България :!:

Поради спукване на челното стъкло , прибегнах до услугите на "Кобра" , закарах колата си в централната им база намираща се на
Бул. ''Първа българска армия'' No. 11 B . Разбрах се с касиерката ,че от двата вида стъкла искам по-скъпото, което е тонирано и със зелена лента за слънцето, заплатих си (!) :shock: по тяхно настояване стъклото и операцията преди още да са започнали работа и си тръгнах спокоен ...

В уреченото време между 15.00 и 16.00 часа ,минах да си прибера автомобила, веднага първо отидох да го видя ,да стъклото монтирано и колата изкарана от халето на паркинг-а - дотук добре ...
Влязох при касиерката за да разбера от кой да си взема ключа и да попитам всичко нормално ли е , тя ми заяви ,че трябва да доплатя още 24 лв. за 12 сучпени щипки от 16 възможни, тутакси вадя парите и плащам.Издаде ми се гаранционна карта и бях упътен към приемчика - мъж на възраст около 55 години с побеляла коса.
Казах му ,че съм за комбито и той ми подаде ключа ,каза,че всичко е точно и си казахме по едно довиждане ...

Отивам до колата, отключвам ,отварям и какво да видя вътре :shock: стъкла по седалките и арматурното табло :evil:
Върнах се при касиерката и я попитах ,защо колата не ми е почистена а е пълна със стъкла ,как ще седна в нея да си тръгвам ,след което последва цяла плеяда от "нашата прахосмукачка е само за леко почистване, като искате екстри си я закарайте на автомивка " и аз оттам просто онемях.Казах й ,че в момента в халето им чистят джип с машината и то доста старателно а тя ми отвърна ,че няма отношение и се обърна на другата страна ... Отделен е въпроса ,че за салон от алкантара кожа съм дал 1900 лв неотдавна и сядане върху стъклата може да ме нарани а ако не мен то да скъса седалката ...
Започнах внимателно с микрофибърната кърпа да обирам наред стъклата,след като почистих що-годе стъклата ,докато обикалях пред колата забелязах драскотина и то брутална по предния капак ,който е пребоядисан преди точно 1 месец :shock: Тази деруга я нямаше до този момент ,за това се подписвам с двете ръце :!: :!: :!:
Предпочетох да не ходя да се разправям за нея ,защото до момента тези хора не показаха поне нужното уважение към мен като изряден клиент ,който плаща мигновенно ,в момента ,в който това бе изисквано :!:

Някак, незнам как преглътнах фактите, рекох си да гледам отгоре на нещата и да не си съсипвам живота за такива неща ...

В събота на 5-то число ходих на ски и тогава забелязах ,че при скорост от 80 км/ч нагоре започва да се чува шум от горния край на челното стъкло, който след 120 км/ч става много дразнеш, сякаш е отворено страничното стъкло 3 см ...

Днес отивам сутринта с гаранцията ,минах пак през въпросната касиерка ,тя ми даде някакъв лист и каза да потърся приемчика.
Намерих го и го заведох до автомобила, обясних му за проблема а той ми каза,че лайсните са ми стари и Е34-ките страдали много от това.Да но спуканото челно стъкло беше на малко повече от година, смених го в "Дару Кар" с все лайсните и щипките :idea: Показах му че точно лайсната от страната на шофьора има луфт и играе ,като я натискам с пръст а той отвори вратата ,погледна отвътре и ми каза :

" Но вътре не тече,аз не знам какъв е проблема тогава"

След 3 пъти , в които му казах ,че съм сменял челно стъкло и не е шумяло след това ,той пак каза,че всичко е остаряло, да карам така ,щом не тече ,значи няма страшно, няма значение ,че шуми :shock: :evil: :evil: :ranting: :banghead: :censored: :box: :ahah: :gay: :comp: Когато изсъхнело времето ,тогава да съм отишъл да го подлепят "нещо" :arrow: Ей богу просто излязох от себе си и по-добре,че си седнах в колата и си тръгнах :evil:

Аз обаче знам ,макар да не съм авто-стъклар какъв е проблема :arrow: просто от тази страна лайсната няма здрави щипки, щипките ,които аз заплатих :!: :!: :!: Сега тепърва ще ги поръчвам, плащам наново 3 лв/бр. и сам ще си доправям нещата,за които платих още преди автомобила да е постъпил в монтажното хале :D
За мен тази фирма от днес е "персона нон грата" ,повече крака няма да ми стъпи , замислете се сериозно и вие в недай си боже случай на нужда дали не е по-добре да потърсите услугите на друга фирма :!:



Георги Пенчев

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от ///M_Martin » 18 Мар 2010, 13:45

Колега това е много лошо но за твое успокоение може би и аз преди 2 год. и половина допирам до техните "услуги" за монтаж на предно стъкло-като изключим че бяха объркали стъклото 2 пъти :!: -викам си това е поносимо,навсеки може да се случи и като дойде въпросното стъкло и стигнахме до монтажа-понеже нямам вяра на майстори и стоя с тях докато го монтират и майсторите ми викат:"Имай в предвид че най-вероятно ще скъсаме уплътнението-ти реши дали дапочваме" :!: :?: :!:
И аз унемях и им казах:"Дайте ми стъклото,друга фирма ще го монтира",взех стъклото и ми го монтираха без проблем друга фирма,даже и винетката и гражданската ми преместиха :D
Сами си правете сметка какви са некъдърници :bang:

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Penchev » 01 Апр 2010, 16:30

На 07 Януари 2008 г. съм пуснал темата , гледам има голям интерес към нея :)
Въпросното стъкло има 3 "язви" , надрано е поради това ,че постоянно пътувам и въобще не си поплювам със скоростите и сякаш е 20 годишно.За следваща превантивна смяна не след дълго просто незнам какво да правя :roll:
Както казва колегата edrev.s , може да отида и да търся въпросния Косев :roll:


Георги Пенчев
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от 00Cool » 01 Апр 2010, 18:58

баси чета тая тема и не вярвам на очите си ....
вярно не сменям стъкла всеки ден ,но поне по 2 ,3 на седмица ,
и немога да разбера кое му е сложното ......като гледам колко оплаквания ,какви цитати “ще скъсасм уплатнението“ и т.н.
баси .....малко внимание тябва само малко .... :evil:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 3.03.2006
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe b20 sold, E85 Z4 Cabrio

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от ////Alpine » 10 Апр 2010, 14:05

вчера ми падна десен прозорец отивам при "кобра" хай едно цигане -остави я за 2 часа е готова бате. подраних с 30 мин като ме виде се прибра навътре а се бе запътил към колата нещо.. прозореца мръсен напръсти целия мазен колата след автомивка мн зле вътре и ми вика манго дай са 45 лв за 2 пеперуди" по 10 и 25 за работа. е викам да ама нали треа да работи бе готин.. е счупена ти е машинката купи си нова. циганите на сапун! кобра съкс.
пс. имам приятели роми уважавам ги ама от роми до роми има разлика.
Изображение
Изображение
Изображение

Сватбаря
Аватар
Мнения: 8913
Регистриран на: 25.04.2002
Местоположение: Местожителство: Местожителство: Местожителство:
Кара: Opel Zafira А OPC

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Penchev » 19 Апр 2010, 14:50

Нещастници са си и това си е :evil:
Взима пари , па да хване да свърши работа като хората мама му стара


Георги Пенчев
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Alexi » 19 Апр 2010, 15:09

на познат с Форд Мондео с подгрев на предното стъкло в Кобра са му сложили обикновено - без подгрев ,въпреки че изрично е подчертал че стъклото е с подгряване ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от armagedon01 » 28 Апр 2010, 14:34

Преди няколко дни сменях странично стъкло в Кобра, близо до ДЗИ където им е сервиза. До тук добре, но почна ми прави впечатление, че като се затваря дясната врата дрънчи супер мн, ударих с ръка по вратата и ми се стори че сякаш има стъкла във вратата. Звъннах им и след кратки разправии отидох пак до сервиза на следващия ден, някакъв там се опитваше да ме убеди че стъклата са попаднали на място където не могат да ги изчистят, накарах ги да свалят корите да видим. Отвориха ги и що да видим вратата пълна със стъкла, заявиха ми, че имало едно "копеле"- техен колега, ги правел тези номера да не чисти добре преди да монтира новите. Знаят си го момчето ама въпреки всичко той си работи там. Както и да е оправиха го ама ми отне време и нерви .......
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 4.06.2009
Местоположение: Sofia
Кара: E 36 Compakt

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Milushkata » 11 Май 2010, 12:45

аз нямам проблеми с тях. 2 пъти сме сменявали стъкла там и двата пъти слагахме от това стъкло със зеления кант против слънцето но колите ни бяха чисти и без никакви проблеми. Единственото които бяха направили с второто е 4е при отлепянето и преместването на гражданската я бяха прецакали , но като цяло ние нямаме проблеми с тях.
Добър шофьор не този които кара бързо, а този които спира бързо ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 30.07.2009
Пол: Мъж
Кара: пасатор с турбо..
Мечтае да кара: самолет

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от gog_g » 18 Май 2010, 18:42

това е наи скапаната фирма!!!
не става само с БМВ....трябва и акъл...

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 26.05.2009

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от cougar316 » 27 Май 2010, 23:02

Аз сменях челно стъкло в Кобра Варна, колата си взех много мръсна , пушили вътре и изтърсвали по седалката, при положение че никога не се е пушило в тази кола, някои си цървул да пуши вътре е мнго гадно, стъклото го бяха задържали с някакво канцеларско тиксо което нямам думи как се чисти после, плсатмасата под стъклото и нямаше три щипи от пет а едната беше като от щипка за тапет на врата, представете си как се повдига кората, за мен това са непрофесионалисти , а и накрая един шморц ми иска 5 лева да ми прехвърли прегледа , при положение че ми изтича след 10 дена, как да му ги дам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: мел

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от dioniji » 03 Юни 2010, 12:39

И аз имах проблем с Кобра,на една алфа след смяна на страничния прозорец като си сваля стъклото и след това пожелая да го вдигна и излиза от рамката на вратата.Отивам пак да рекламирам и някакъв мухльо ми казва че не е хванато добре за водача,аз му казвам че това ми е ясно ,а той ми казва: Ми защо си дошъл????? От тогава са минали 6-7 години, верно не съм ХОДИЛ,и няма и да отида. :no: :no: :no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 30.06.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: на бензин.....
Мечтае да кара: на ток.....
Детайли за колата: 2007--2012->е36 m43b16 95г седан

2012--2013->е36 m52b28 95г седан

2013--2015->е46 m52b20tu 2000г купе

2015--2016->е46 m54b30 2001г купе

2016---e46 m47TUd20 2003г компот

2019---e90 m47 2006

2020—е38 m62b44 1999 + golf 6 2010

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от -Юли- » 04 Юни 2010, 1:06

преди 1 година си смених предния прозорец при кобрите ,3 пъти ми протича на различни места :shock: !!!!ходя .....разправий лепене и пак до сега преди един месец ми потече в най големите дъждове!!!писна ми да ходя при тия и си го залепих сам със силикон отвън под гуменото уплатнение....ще видим колко ще изкара :mhihi:
Тия опели горящи много и невървящи, трошливи, с външен вид на фейслифтова каруца, с пластмасови табла и салони от плат за пердета, гниещи и без никви екстри ......,бмв-та ги оставeте на нас балъците!!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook