"Кобра" автостъкла - измамници !!!

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Nickelback » 27 Яну 2013, 16:48

stankata777 написа:Добре де,за какъв дявол ползват услугите им?

Уж имат добра мрежа от сервизи :dunno: Но е хубаво да знаем алтернатива... Предложи, ако имаш нещо в предвид?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 231
Регистриран на: 4.06.2012
Местоположение: plovdiv
Пол: Мъж
Кара: 530d

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от bezdomnia » 21 Фев 2013, 10:51

колеги, къде в Пловдив да отида да си сменя челното стъкло, има ли някой доволен от някой сервиз ,ще съм ви благодарен ако ми дадете и кординати

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 16.07.2007
Кара: Е46 328

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Medun » 23 Фев 2013, 0:05

Не ходете и в GGG (Glas Gold Group) намират се в гр. София, Люлин 9, бул. “Ген. Никола Генев” до бл.904б. Случая ми е следния при адски нелеп инцидент на паркинг ми бе счупено предното стъкло (и не само) на Е46. След оглед на мобилна група от застрахователя закарах колата в сервиз. След като отстранили другите повреди по колата се обадили на въпросната фирма (GGG) и те дошли на място с мобилна група да сменят предното стъкло. Обадиха ми се да ми кажат, че колата е готова и отидох да си я взема. Валеше дъжд и още като тръгвах от там забелязах, че чистачките не работят. Казах на момчетата от сервиза (бояджиите) те погледнаха и казаха, че този проблем са го направили пичовете, които сменяли прозореца от GGG, както и да е те го оправиха и чистачките заработиха. Прибрах се и оставих колата в гаража, карах много внимателно уж да не се размести нещо. На другия ден с ужас установявам, че след 60 км./ч. почва да се чува свистене от предното стъкло, а при по-висока скорост да не говорим. Обадих се в сервиза (бояджиите) все пак бях поверил колата на тях, а те бяха извикали въпросната фирма за автостъкла (имах документ за гаранция 1 г.), казаха ми да докарам колата. Дойде мобилната група от GGG и се установи, че стъклото се било свлякло надолу почти 1 пръст, защо - никой не знае. Презалепиха го и се разбрахме колата да престои без да се кара поне 12ч., взета е след 15 часа. Моя застраховател ми я докара. Затварям си очите, че стъклото е облепено с обикновено тиксо и върху боята (как съм го чистил само аз си знам), и решихме да я тестваме и двамата чуваме ужасно пукане от стъклото и от най-малките неравности по пътя. Обаждаме се на GGG - казват да изчакам 3-4 дни "да улегне стъклото". Изчаках 2 седмици пукането продължава, междувременно след продължителен дъжд установих, че има и теч, реших да закарам колата директно в техния сервиз в люлин. Обясних им, че пукането не се е оправило след "улягането на стъклото" казах и за теча и ги повозих да им покажа. През цялото време ми се обесняваше (директно от шефа на сервиза), че не чува никакво пукане, че си измислям, че всичко си било перфектно после че пукането било от кожата на седалките, после пък било от таблото...в крайна сметка с половин уста се съгласи, че има някакъв проблем бил сигурен че проблема не от стъклото и монтажа, но щом не съм вярвал да им оставя колата за 3 часа и щели да го презалепят. Оставих я и след като ми се обадиха отидох да си я взема. Увериха ме че сега няма как да има проблем и си тръгнах доволен. Още след 20м. на първата неравност усетих препукването пак и за мое съжаление беше още по-силно и отпреди. Върнах се да им кажа, казаха ми да изчакам пак да "улегне". Разбира се нищо не уляга и нищо не се промени вече 2-ри ден. Не знам вече какво да правя и къде да отида да ми се свърши работата качествено, защото пукането е ужасно и се чува и при пусната музика. Мислех да пробвам в кобра, но след прочетеното за тях по-скоро ще търся друг вариант...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от INTEGRALE » 06 Мар 2013, 21:13

На който не му харесва монтажа... пука се някак си и отново на каско, така докато застрахователя не прецени че е крайно време да вземе отношение към качеството .

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Mollov » 06 Мар 2013, 21:35

Те и застрахователите не ядат доматите с колците... това "пука се някак си" трябва да е доста добре обосновано, щото спокойно си оставаш с ремонт за собствена сметка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Jorata » 07 Мар 2013, 15:45

И колко "добре да е обосновано"? Хвръкна камък от един камион пред мен е достатъчно. Може и от някой мост, над който има път.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Mollov » 07 Мар 2013, 16:07

Вие си знаете ;) Но пак казвам - не мислете, че тия хора сега са станали и са отворили буквара...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 280
Регистриран на: 24.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '98 e36 328i Тouring
Мечтае да кара: e36 ///M3

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от clarcky » 18 Авг 2013, 14:31

Здравейте да споделя и аз моя опит от кобра :mhihi: Много отлагах момента,но стъклото вече стана брутално спукано и много проблеми с полицията и бях принуден да го сменя след 2 години каране с него :mhihi: Вече от 3 дена съм с новият джам,европейски,между другото много добре изглежда стъклото,със зелена ивица горе :roll: Така отидох аз,нарочно не в централния сервиз,а в по малък където се надявах че няма да ме претупат,там леличката на касата ми обясни кво що,разбрахме се викам я ми викни момчетата който ще го монтират да им дам инструктаж :mhihi: Викна ги тя,дойдоха обясних им да се постарят кво що,викат не се притеснявай,абе постегнах ги там,те да да личи си че много я гледаш колата ние сме съвестни ще го направиме като хората :clap: Звънят ми след няма и час,колата е готова,но ви съветваме да изчакате поне 3часа преди да я вземете,така и направих,след 4часа отидох взех я.На другия ден веднагана магистралата за тест за шумове.190 всичко нормално звучи,надявам се че и течове няма да има :mhihi: Уплатнения всичко добре изглежда,само чистачките са монтирани доста некадърно и огледалото за обратно виждане седи малко хлабаво та ще трябва да му вкарам някъв ремонт.На няколко места е излязал силикон и малко избутва тавана,ама с един макетен нож тези дни и с него ще се разбера.Ами това е,явно толкова си могат момчетата,отидох много лошо настроен,и тези неща ги приемем за дреболии и не се ядосвам :mhihi: Ще видиме след няколко дни на мивката какво е положението.Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Nickelback » 18 Авг 2013, 21:50

Дано само да са сменили калпавия силикон дето го ползваха преди, щото зимата се спичаше и се почваше с припукването :paranoid: Иначе като ги стегнеш, ако им и подхвърлиш нещо се стараят, но както казваш - може би толкова си могат :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от bmw55 » 05 Сеп 2013, 14:50

Силикона са го сменили, някакъв френски е и е доста добър, но стъклата са им трагедия.
Просто и на най-големия си враг не бих му казал там да отиде. До колкото знам в момента са 2 екипа, единя са едни много пичове и много добре работят, другия екип са едни пълни пе***и, на които с кеф да им счупиш главата.
Проблема е че стъклата и тея които са европейски "УЖ" и те са китайски и не струват.
Ново стъкло на 6 месеца, при нагласяне на огледалото се спука с цепка 20см, ей така от нищото.
Просто пълен ШИТ!
Бъди честен пък да става квото ще

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от edimen » 14 Апр 2014, 15:36

На мен също ми се налага да сменям челното стъкло. Така чета из нета и не мога да намеря едно свестено място за смяна. Сега звънях на Кобра за компакта ми казаха 105лв с монтаж китайско, а европейско 185лв. Това "европейското" ако и то е китайско/турско има ли смисъл да се купува?? Преди време съм бил в кобра до кино арена, на един приятел за А4-ката, смениха му стъклото за около 350лв. Стана сравнително бързо и колата беше почистена след това, не съм забелязал да има някакви шумове и течове. Ама си мисля, че може късмет да е извадил. Някое нормално място, където да работят качествено няма ли?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Alexi » 14 Апр 2014, 19:31

ама вие хем искате да е 100 лв хем да е хубаво ,няма как да стане .. стъкла има и оригинални поръчваш - идва ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от edimen » 14 Апр 2014, 19:50

Проблема не е толкова в стъклата бе пич, колкото в монтажа. Също така ясно е, че има оригинални ама ако си търсил по внимателно, може да прочетеш мнения за хора платили солидни суми за оторизирани сервизи и пак е имало драми и проблеми, като течове, шум и тн. Та ще помоля без, безсмислени мнения, аз наливам предостатъчно пари в колата си - като накрая идва такъв като тебе и да ми каже "пич с 100лв не става"..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от Alexi » 15 Апр 2014, 11:32

ама как да стане читав монтажа ако колата примерно е съживена тоталка с проблеми в геометрията на рамката ( 80% от горублянските БМВ-та ) .. 3 стъкла съм сменял в Кобра ,и на 320ката ми преди време и на други коли проблеми съм нямал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: "Кобра" автостъкла - измамници !!!

Мнение от edimen » 15 Апр 2014, 12:11

Това е така, ама пък всички ли оплакали се да са с удряни брутално коли? Аз си мисля да ги викна на адрес, като ще има кой да ги наблюдава през цялото време.

ПП сега звънях в мустанг казаха ми оригинална стъкло от фабрика Сен Гобен за 250лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook