Проблем с БМВ 730IA Е38 '97ма -> харчи масло???

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 12.09.2006

Проблем с БМВ 730IA Е38 '97ма -> харчи масло???

Мнение от Eniem » 11 Фев 2007, 19:36

Здравейте..... от около преди 8месеца го имам бмв-то и съм много доволен.... но това с маслото не ми се вижда нормално..... значи остават още 2000км до следващата смяна на маслото, а за периодна съм долял около 2литра масло!!! Колата си я глезя много.... Карам я само с Castrol Magnatec GTX 10w40... 1л = 20лв.
В сервиз ми казаха че е нормално да гори 300мл на 1000км и че всички БМВ-та са така.... казаха ми да си доливам и да не му мисля..

Преди не съм карал БМВ и незнам дали е нормално, но това ми е 6-та кола, а на никоя друга никога не съм си доливал масло....

Какъв е проблема според вас!!??.. Моля само за компетентни мнения

ентусиаст
Аватар
Мнения: 867
Регистриран на: 21.02.2006
Местоположение: гр. Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: е34,е39, МL320, е70 4.8 и F 15

Мнение от маречков » 12 Фев 2007, 17:02

Какъв ти е стила на каране?
Аз доливам по 1-2 литра от смяна до смяна и смятам, че е нормално. Досега всяка кола ми е горяла, е не толкова, но все пак.
Вярно е също, че БМВ си лапа, ако го сърдиш.
Нека и друг да каже, но според мен си е нормално.
Да живее БЪЛГАРИЯ!

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 12.09.2006

Мнение от Eniem » 12 Фев 2007, 22:31

маречков написа:Какъв ти е стила на каране?
Аз доливам по 1-2 литра от смяна до смяна и смятам, че е нормално. Досега всяка кола ми е горяла, е не толкова, но все пак.
Вярно е също, че БМВ си лапа, ако го сърдиш.
Нека и друг да каже, но според мен си е нормално.


Ми стила ми на каране не може да се определи като нормален.... Настъпвам я колата здраво...... И все пак дали една пълна диагностика в Дару Кар би показала ако има проблем къде е? Нека още хора споделят впечатления в темата!?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 12.09.2005
Местоположение: гр.София

Мнение от redex » 13 Фев 2007, 8:04

Привет
На предишното ми БМВ ( Е36 316) доливах около литър от смяна до смяна. Наливах 10W40 Castrol магнатек. Моят стил на шофиране е малко по-агресивен. В един момент ми писна да доливам и реших да разглобя мотора. Смених гумички на клапани и проблема изчезна. Дай малко повече инфо. Пушили, примерно сутрин, като е студена запали и я форсирай но в рамките на нормалното :mhihi: след, това нека някой гледа дали припушва, когато оборотите се успокоят. Иначе диагностика в сервиз ще си покаже за какво иде реч. Компресия, разлика на компресията между цилиндрите и.тн

Според мен си е нормално, все пак колите ни неса първа младост а и ние с нашия нежен стил на шофиране :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5014
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: 7er

Мнение от Stanchev » 13 Фев 2007, 8:37

какъв е тоя GTX Magnatec за 20лв литъра колега :shock:
според мен трябва да смениш мястото от където купуваш маслото
:idea:
Motul 6100 10w40 е няколко класи над magnatec-а!
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 12.09.2006

Мнение от Eniem » 13 Фев 2007, 9:45

redex мерси за изчерпателното мнение ;) Тая сутрин забелязах че пуши повече от нормалното.. явно тая работа отива към ремонт... Ще ида до Дару Кар да направя една пълна диагностика на двигателя... Колко ти излезнаха смяната на гумичките на клапаните?

Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 12.09.2006

Мнение от Eniem » 13 Фев 2007, 9:47

Stanchev написа:Motul 6100 10w40 е няколко класи над magnatec-а!


Като го отстраня проблема мога да го прбвам това масло..... :) За Е38 знам че маслото е от голяма значение и е много важно да е качествено.. Мерси за съвета

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 13 Фев 2007, 21:39

Eniem написа: Колко ти излезнаха смяната на гумичките на клапаните?

Поздрави!

като ти отговори няма да забравиш да го умножиш по 4 нали :mhihi: около 2 лв е едната гумичка ,но има много труд ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 12.09.2005
Местоположение: гр.София

Мнение от redex » 14 Фев 2007, 8:19

Eniem написа:redex мерси за изчерпателното мнение ;) Тая сутрин забелязах че пуши повече от нормалното.. явно тая работа отива към ремонт... Ще ида до Дару Кар да направя една пълна диагностика на двигателя... Колко ти излезнаха смяната на гумичките на клапаните?

Поздрави!


Привет, немога точно да си спомня цената на самите гумички, защото смених и гарнитурата на капачката на клапаните също така има и труд, както казва колегата. Иначе самите гумички неса скъпи ( нещо окол 2 лева но наистина х4 при теб :-) )

Ето цена от Дару Кар но това е за Е38 730i, предполагам че цените са идентични и за твоят модел.
Справка за част


Номенклатурен номер : 11349063193
Описание : КОМПЛ. ГАРНИТУРИ
Ед.цена (с ДДС) : 89.84 BGL
Има наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

ентусиаст
Аватар
Мнения: 937
Регистриран на: 2.10.2005
Местоположение: nikopol

Мнение от ian190 » 21 Фев 2007, 11:26

какво стана с е38-цата?

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook