Добавки към бензина

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.10.2003
Местоположение: Outskirts of the Galaxy

Добавки към бензина

Мнение от X man » 16 Окт 2003, 19:54

Купих си колата на 140000км сега е на 159000км. Сменям маслото редовно на 8000км,карам отскоро с 98 безоловен. Понеже е пълен инжекцион трябва ли да ползвам сервиз да ми почисти дюзите или просто да и сипя добавка в бензина? Просто за информация-карам редовно на мах, обаче напоследък се замисля на ниски обороти :cry: .Та отидох на диагностика на мотора, :roll: но-нищо, казаха, че всичко е наред , обаче проблема си остана :evil: За това се чудя да сипвам ли добавка и каква :?:
You are only alive when you don't know what is coming next...

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 16 Окт 2003, 20:53

Пробвай с добавка, едно е сигурно - няма да ти навреди! Аз съм ползвал STP, Motul, Redex (мисля ... но несъм сигурен) и на бензинов и на дизелов двигател (имам и от двата представител) при бензиновия имаше скромно подобрение в работата на двигателя, а при дизеловия благодарение на чудесната нафта по българските бензиностанции автомобила придърпваше зверски, след наливането на добавка всичко се нормализираше! Сега го карам по-рядко и не ми го е правило скоро ..

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.10.2003
Местоположение: Outskirts of the Galaxy

Мнение от X man » 16 Окт 2003, 21:12

Ами да, то е ясно,че ако не друго поне трябва да опитам,но ако не помогне ясно е проблема трябва да отстранявам в специализиран сервиз :roll: .Обаче има и друг момент :? .ако имам запушване на дюзите опасно лие за мотора да го карам така :roll: защото след час ще излезна да се разтоваря :wink: и със Суки ще направим малко дълги прави :twisted: ...!
You are only alive when you don't know what is coming next...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 17.08.2003

Мнение от HUGO_BOSS » 16 Окт 2003, 21:46

неслагаи никакви добавки щего преебеш повече изчисти дюзите като си ги свалиш сам а не в сервиз
M3

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 16.10.2003
Местоположение: Outskirts of the Galaxy

Мнение от X man » 16 Окт 2003, 22:19

Toвa е интересно :lol: ! Аз досега тая врътка не съм я правил :cry: Доколкото, обаче знам тия фини джаджи ги чистят в Bosh използвайки ултра-звук. Та почнал съм така и така да те попитам колега-с какво да изчистя гадните полипи е въпроса ми :?:
You are only alive when you don't know what is coming next...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 17.08.2003

Мнение от HUGO_BOSS » 16 Окт 2003, 23:17

утре ще ти дам един адрес на симеон са мо ми напомни
M3

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook