Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Тук се обсъждат сервизите, магазините за авточасти, маслата, гумите и всички аксесоари за нашите БМВ-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от ozon-t » 04 Авг 2019, 15:44

Колеги здравейте.Искам да попитам някой ако знае кой е официалния вносител на Fuchs за България?Защото гледам че цената за 1литър е 34,00лв в ауто плюс.Това е цена без отстъпка.Но ми прави впечатление че по интернет сайтове маслото е по евтино.Това означава ли че е менте или просто ауто плюс го продават по скъпо?Специално за това масло ме интересува(Fuchs)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от Kurtov » 04 Авг 2019, 15:58

Това е много висока цена според мен.
Ето виж в един немски сайт какви са цените на Fuchs, въпреки че не са налични всичките им продукти, може да добиеш представа.
https://www.ato24.de/de/search-p/2?cat=0&q=fuchs
Успех!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Авг 2019, 16:13

Аз преди години като карах с Фукс от ауто плюс си го вземах и те си го внасят. Цената е нормална за цени без отстъпка. На мен след такава 5-40 ми идваше 14 лева ли, 16 ли, не помня вече точно, че взех да карам с други. Нямах оплаквания де, просто така се получи, че карам с по-евтино от което съм доволен за непретенциозна кола.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от zvetiko » 04 Авг 2019, 18:33

ozon-t написа:Колеги здравейте.Искам да попитам някой ако знае кой е официалния вносител на Fuchs за България?Защото гледам че цената за 1литър е 34,00лв в ауто плюс.Това е цена без отстъпка.Но ми прави впечатление че по интернет сайтове маслото е по евтино.Това означава ли че е менте или просто ауто плюс го продават по скъпо?Специално за това масло ме интересува(Fuchs)


А защо искаш да сложиш масло с ниско качество и някаква измислена спицификация BMW LONGLIFE-98, което става само за коли преди 2002г., като не съм убеден, че и за тях става.

Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от Kurtov » 04 Авг 2019, 19:45

zvetiko написа:
ozon-t написа:Колеги здравейте.Искам да попитам някой ако знае кой е официалния вносител на Fuchs за България?Защото гледам че цената за 1литър е 34,00лв в ауто плюс.Това е цена без отстъпка.Но ми прави впечатление че по интернет сайтове маслото е по евтино.Това означава ли че е менте или просто ауто плюс го продават по скъпо?Специално за това масло ме интересува(Fuchs)


А защо искаш да сложиш масло с ниско качество и някаква измислена спицификация BMW LONGLIFE-98, което става само за коли преди 2002г., като не съм убеден, че и за тях става.

Изображение

Изображение



От къде разбра той с какво масло иска да кара, освен бранда ?
От къде разбра на каква кола иска да го налива ?
Защо според теб Fuchs е масло с ниско качество ?
Колега не се заяждам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от mark_933 » 04 Авг 2019, 20:43

ozon-t написа:Колеги здравейте.Искам да попитам някой ако знае кой е официалния вносител на Fuchs за България?Защото гледам че цената за 1литър е 34,00лв в ауто плюс.Това е цена без отстъпка.Но ми прави впечатление че по интернет сайтове маслото е по евтино.Това означава ли че е менте или просто ауто плюс го продават по скъпо?Специално за това масло ме интересува(Fuchs)


Аз преди 1 седмици поръчах на един приятел, който има сервиз да ми взема масло от Ауто плюс. Излезна ми 75 лева - 5w30 5 литра. https://www.fuchs.com/de/en/special/pro ... -sae-5w-30
Щях да ти прикача снимка да го видиш, но както винаги нещо не мога да я кача. :dunno:
Последна промяна mark_933 на 04 Авг 2019, 20:51, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от Фидел Кастро » 04 Авг 2019, 20:46

Здравей колега!
Към момента знам 2 големи фирми, които внасят Фукс: Ауто+ и Евро07.
Както може и да очакваш при Евро07 Фуксът е полски, а не немски. При тях всичко е някакво "по-друго". Аз лично взимам само немски от Ауто+ и смея да ти кажа, че масовите на Кастрол и Мотул са по-ниско ниво стига да се избере правилно маслото. Освен това някои видове масла се продават в 5 литрови туби на цената на 4 литровата.
И аз виждам евтиния Фукс в някои сайтове, но това не ме притеснява защото ползвам достатъчно голяма отстъпка и моят е по-евтин от техния при гарантиран произход. Не се наемам да го коментирам.
На всички многознайковци искам да подчертая, че следгаранционна Тойота първо обслужихме с Кастрол от ТЕХ КО и след това с Фукс. Най-зле колата работеше с оригиналното на ТМ ауто. :shock: С Кастрола и Фукса определено моите близки са по-доволни, но отчитай, че ги взимаме от проверени и утвърдени доставчици, а не от разни онлайн-магазинчета. :mhihi: Дори с голяма отстъпка Кастрола на ТЕХ КО е скъпичък, но явно има защо.
Ето ти линк за правилния избор на Фукс и при интерес ми пиши ако искаш да ти помогна:
http://fuchs-eu.lubricantadvisor.com/de ... country=bg
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от Фидел Кастро » 04 Авг 2019, 20:48

mark_933 написа:
Аз преди 1 седмици поръчах на един приятел, който има сервиз да ми взема масло от Ауто плюс. Излезна ми 75 лева - 5w30 5 литра. https://www.fuchs.com/de/en/special/pro ... sae-5w-30/

Страхотно масло! Ние на Тойотата сипахме същото. То е направено максимално универсално за голям кръг автомобили, но основно за Мерцедес, БМВ и Опел.
Без да се заяждам искам да ти кажа, че твоят прииятел има още много да руча докато ме стигне в отстъпката. :lol:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от mark_933 » 04 Авг 2019, 20:57

Фидел Кастро написа:
mark_933 написа:
Аз преди 1 седмици поръчах на един приятел, който има сервиз да ми взема масло от Ауто плюс. Излезна ми 75 лева - 5w30 5 литра. https://www.fuchs.com/de/en/special/pro ... sae-5w-30/

Страхотно масло! Ние на Тойотата сипахме същото. То е направено максимално универсално за голям кръг автомобили, но основно за Мерцедес, БМВ и Опел.
Без да се заяждам искам да ти кажа, че твоят прииятел има още много да руча докато ме стигне в отстъпката. :lol:


Още нямам някакви преки наблюдения. Мотора работи по-равномерно, но старото масло беше ужасно черно и масления филтър буквално се разпадна докато се извади от цилиндърчето. А и не смятам, че оригиналното масло на BMW е много по-добро от това. Доколкото разбрах дори не се прави от BMW, а от друга фирма. А кастол нямаше с тази спецификация 5 литрова туба (двигатела ми събира 4,25 литра масло).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 80
Регистриран на: 6.08.2016
Пол: Мъж

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от ozon-t » 04 Авг 2019, 21:43

Колеги отсъпката която може да ми направят в ауто плюс е 30% което е по-добре от нищо.Обаче немога да не се замисля,затова че праввт 30% и пак печелят.Реално това масло струва доста по евтино!Едва ли ще се минат.Иначе благодаря на всички,които писаха и ми отговориха.Интересуваше ме дали става и кои фирми го внасят.И само да спиделя с вас още нещо.Преди време съм го ползвал това масло и на тубата пишеше made in germany, а сега пише made in eu!И преди имаше туби от 4литра и от 1 литър,а сега гледам вече са пуснали и от 5литра туба.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от expl0de » 05 Авг 2019, 8:54

Карах с тяхно масло и не съм имал проблеми, сега карам с бмв и пак нямам проблеми. И двата вида ги взимам на добра цена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от bum_bum » 05 Авг 2019, 11:08

Абе вие кво ги направихте тук Фукс? :mhihi: Това е най-големия независим производител на масла в света.

Съответно, както всички останали марки имат нисък, среден, висок клас. Като високия не отстъпва на никое друго. Оригиналното БМВ масло е Шел. Добро е, доста даже докато не е прегрявано или преминало определен брой цикли. Но под висока температура сравнително лесно деградира и не върши работа.

Надценките при маслата са огромни и поради това ниската цена не винаги е индикация за менте. Не е невъзможно да се вземе оригинално масло за близо половината от цената на официалния вносител.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от STEVAL » 05 Авг 2019, 11:30

А каква е разликата между FLEX и C3 и двете със спецификация LL-4? Кое е по-доброто?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 19.01.2010

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от M17cH » 06 Авг 2019, 11:24

ozon-t написа:Колеги здравейте.Искам да попитам някой ако знае кой е официалния вносител на Fuchs за България?Защото гледам че цената за 1литър е 34,00лв в ауто плюс.Това е цена без отстъпка.Но ми прави впечатление че по интернет сайтове маслото е по евтино.Това означава ли че е менте или просто ауто плюс го продават по скъпо?Специално за това масло ме интересува(Fuchs)


34лв за литър Pro S или Pro R е окей :) И двете са PAO/естерна синтетика и е топ качество :)

Идеята ми е че Fuchs имат много модели масло. Зависи за какво става въпрос. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Моля за мнение за моторно масло Fuchs

Мнение от c7aH4eB » 03 Сеп 2019, 10:36

Миналата година си бях сложил Fuchs Titan GT1 5w40 на 24 лв/литъра в сервиза на толкова ми го дадоха и после гледах, че в нета върви малко по-ниско, но като цяло бях доволен, даже тая година пролетта го смених бях минал почти 20 хиляди км нито ми го е горила колата, нито нищо ама сега реших да сложа Мотул, като стане време може пак Фюч да сложа. А тея 34 лв дето ти ги искат за 5 на 30 ли е, кой модел на Фюча? :driving:
Изображение

Следваща

Назад към Сервизно обслужване на БМВ

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook